Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

corpsy

Megasci-fi s úžasnými trikmy a výpravou. Brutálne násilie ( tak ako to Paul Verhoeven vie ) je tu na každom kroku a je pekne full nasnímané. Fascinujúci pohľad na svet budúcnosti, ktorý má ako máloktorý akčný sci-fi aj myšlienku a pointu. ()

Zeebonk

Když jsem Total Recall viděl poprvé ještě jako špunt, tak jsem si musel nechat na večer rozsvícenou lampičku. Byl jsem totálně znechucený a připosraný strachy, tenhle film byl ten nejbrutálnější, který jsem do té doby viděl. Nafouklé ksichty mně nedaly spát. O pár let později při druhém zhlédnutí znechucení vystřídalo to nejryzejší nadšení, co jde u filmu za střízliva zažít. Total Recall je jednoduše to nejlepší od Verhoevona, zároveň i Arnieho životní role. Ať si říká kdo chce co chce a v devadesátkových akčních sci-fi nemá konkurenci, ani druhý Terminátor mu nesahá ani po kotníky. Zkrátka moje největší srdcovka. ()

Marek1991

Schwarzenegger pre mňa nie je herec, po tomto filme sa to u mňa znova utvrdilo. Scenár dialógov bol otrasný, lenže príbeh bol skvelý. Úprimne priznávam, že pokračovanie po rokoch bolo múdrejšie a viac sa mi páčilo, toto malo ešte ten hrozný štýl 80. rokov, všetkých bez milosti vyzabíjať, urobiť zopár póz a hudbu s vysokými tónmi na záver, ktoré vás priam nútia vyroniť slzu. Napriek riadnemu vedecko fantastickému príbehu, to bolo aj mierne dobrodružné a malo to v sebe najmä nádych thrilleru, ale celkovo to je pre mňa len priemerný pseudohrdinský masaker. ()

Torision

Sofistikovaný, místy trochu ujetý sci-fi, který mě dokázalo bavit. Verhoevenova vize budoucnosti se mi hodně líbila, stejně jako hudba. ()

PauloZ

Oldschoolová scifárna jak se patří! Ve své době to muselo být velkolepé, protože i dnes to nevyzní vůbec špatně, scénaristicky je to velmi povedené a ty efekty mi přijdou nostalgické a rozhodně ne špatné. Arnold hraje svůj nepřekonatelný lehce prkený standard, kterým si získal nejednoho fanouška a Verhoeven odvedl opět dobrou práci. Robocopa to ale nepřekoná, toho mám podstatně radši. ()

Marsik

Klasika s Arnoldem, kterou jsem si dneska po x letech opět připomněl. Poprvé ovšem v originálním znění a film mi tak přišel téměř jako nový. Protože hlasy pana Soukupa, coby klaďase a pana Čenského, coby záporáka, mám s tímto filmem silně spojené. Nicméně i po 22 letech, kdy se film dostal na plátna kin, můžeme pořád hovořit o skvělém akčním sci-fi thrilleru. Arnold to táhne jedna báseň, skvělé hlášky, hodně akce, dvě pěkné ženy, atraktivní nápad celého filmu, úlisný záporák a v neposlední řadě skvělá hudba. Toto vše můžeme ve filmu vidět, a i přes to, že sci-fi téměř nesleduji, Total Recall mi i nyní přijde jako moc fajn snímek. Plánuji, že si dám co nevidět předělávku s fešákem Colinem :) 75% ()

Angerr

Paul Verhoeven je určitě nejoriginálnější tvůrce filmů, které nemám rád. V obrazu společnosti, který naznačil v tomto filmu (otázka je, nakolik je to dílem předlohy), vidím parodii společnosti naší - všichni jsou bezohlední parchanti, policajti neváhají střílet do davu, hrstka mocných vysává většinu poddaných. Je to ale dle mého parodie neúčinná, spíš škodlivá - jako kdyby říkala, takhle bezohledně se chovej a vyhraješ. Netřeba dodávat, že to je iluze. Nebo že by jí už dnes přestávala být? Pokud ano, myslím, že zčásti i kvůli takto tupým filmům, jakými jsou Verhoevenův Total Recall nebo Hvězdná pěchota. 4/10 ()

Kryton

Naprostá scifi špička a Verhoeven mě spolu Hvězdnou pěchotou mě dostal! Troujkozatou mimozemštanku si budu pamatovat nadosmrti! ()

ledzepfan

Máte rádi sci-fi a baví vás scény typu=trpaslččí prostitutka-stojící na baru v mutantském bordelu na marsu,střílející za samopalu po "policajtech"? :D tak tohle byste asi měli vidět ;) ()

mis-ko

Je to síce kvalitné sci-fi, rozhodne by som však netvrdil, že najlepšie. Triky, virtuálna realita, prostredie marťanského undergroundu, to všetko je fajn, ale doba medzičasom pokročila a Total Recall sa k stáliciam sci-fi asi nezaradí. ()

fcreading

To sú spomienky, ako malý som to videl päť-krát, dnes som to zhliadol znova a svoje kúzlo to nestratilo ani po tolkých rokou. Predovšetkým fantastický výkon Schwarzneggra a sexy pôvabná Sharon Stone, ktorá je neodolateľná 100 percent. ()

Cimr

V podstatě jde jen o to, že Arnie hodinu a půl utíká před partou pošuků a střílí na ně a oni na něj. Naštěstí je tu ale spousta zajímavých nápadů, vychytávek, prostředí... a tak to ani nepůsobí nudně. Mít rád sci-fi a akční filmy, asi bych byl vyloženě nadšen. ()

Krt.Ek

Velká spokojenost. Ono to asi těžko mohlo dopadnout jinak, když se jedná o adaptaci povídky P. K. Dicka, jednoho z mých nejoblíbenějších autorů. To pak přežiju všechno, i Arnolda v hlavní roli. 80% ()

Adasin

Jak mohlo někoho napadnout natočit remake? Já vím, pro prachy, a taky je to vidět. Ale dost už o remaku, konečně jsem zhlédla "originál," byť na dvě části kvůli blbému vysílacímu času (to je tak, když musíte druhý den brzo vstávat). Popravdě jsem čekala větší pecku, od Verhoevena mám pořád nejraději Hvězdnou pěchotu, i když násilí a krve je tu víc než dost. Příběh samotný mě ale ani u "originálu" úplně nenadchnul, a tak nakonec hodnocení nechám na čtyřech hvězdách. 8/10 ()

Korbitch

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů!!! Tohle kultovní dílko mi tak trochu říká, že v dnešní době natočit slušný sci-fi není zas už tak v silách dnešních scénáristů a režisérů. Když už projekt vypadá nadějně jako Sunshine, skončí to vykrádačkou Horizontu události!!! ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)