Sestra

• Veľká Británia The Sister (viac)

Láska a smrt, vina a trest, ani před jedním není úniku... Temně laděný psychologický thriller vypráví příběh Nathana Redmana, jehož spokojenou existenci ženatého třicátníka jednoho deštivého večera rozvrátí nečekaná návštěva dávného kumpána Boba, přinášejícího znepokojivou zprávu, že v nedalekém lese začnou kvůli nové výstavbě kopat. Zapomenutá, nebo přesněji řečeno záměrně vytěsněná minulost rázem ožívá a nic už nebude jako dřív... Čtyřdílná série, která vznikla pro britskou televizní společnost ITV, kde byla premiérově vysílaná v říjnu 2020, je autorským projektem Neila Crosse, anglického spisovatele a scenáristy, autora ceněných seriálů Luther a Hard Sun. Hlavní role ztvárnili známé tváře britské televizní a filmové tvorby Russell Tovey a Bertie Carvel, zatímco režie se chopil ostřílený televizní režisér Niall MacCormick, v jehož filmografii nalezneme tituly jako Oběť, Durrellovi, Doktor Thorne či špionážní drama Hra. (Česká televize)

Morholt

Cesta ze silvestrovské party skončí tragicky pro mladou dívku. Nathana, který se k její smrti nachomýtne, trápí výčitky svědomí, což se vystupňuje poté, co po letech u dveří zazvoní jeho kumpán z inkriminované noci. A aby toho nebylo málo, má Nathan před svatbou se sestrou oběti. Zpočátku mi trochu trvalo, než jsem si srovnal těch několik časových rovin, ve kterých vyprávění přeskakuje sem a tam, ale to si nakonec sedlo, ačkoliv mírné výhrady zůstaly. Příběh sám nebyl až tak špatný, ale občas mi připadalo, že se tvůrci až moc často přešlapovali na hranici mezi klasickým krimi a regulérní duchařinou, do které se báli šlápnout. A je to škoda, protože tu byla řada momentů, kterým by nějaké to zjevení víc než jen slušelo. Co se herců týče, tak k těm výhrady nemám. Celkově slušná jednohubka, která sice nenaplnila svůj potenciál, ale i přesto je snadno stravitelná. 70% ()

petikacka

Tenhle seroš je hodně specifický. Něco se kdysi stalo a s mým současným životem to nemá nic společného, si myslí hlavní hrdina. Ovšem minulost vždy vyplave napovrch a začne pomalu ukazovat tu pravou skutečnost. Nic není takové jaké se to zpočátku zdálo a vyvrcholení taky není tím čím bychom ho čekali. Za mě 85% ()

ostravak30

Tak nějak se již stal páteční večer tradičním večerem hlavně nové britské tvorby, především minisérií. A opravdu byla jedna lepší než druhá. Británie na nás doslova chrlí podobné projekty, což si musíme užívat, protože jak jsem četl, k další tvorbě se evropský divák dostane díky Brexitu jen velmi těžko. Mimochodem právě Niall MacCormick režíroval vynikající Oběť. Zrovna Sestra mě ale zaujala jen tak napůl. Škoda, že nebyla více rozvinuta anabáze s duchem. První díl a část druhého byli výborné, ale pak se děj motal docela v kruhu. Až v druhé půlce závěrečného dílu se opět rozehrálo drama. Sestra staví na tom, že obětí je víc, tedy podobné téma jako ve výše zmíněném MacCormickově díle, ovšem jedna byla vlastně součástí zločinu. Na otázku viny a trestu si musí odpovědět každý divák sám. Je však otázkou nakolik bylo logické mrtvolu zahrabat místo zavolání policie, když vlastně Nathan nic neprovedl. Další nezodpovězená otázka ovšem je, co by se stalo, kdyby to udělat chtěl. Třeba by ho Bob usmrtil. ()

Kozlowski8

S nečekanou návštěvou bývalého "kamaráda" Boba Nathanovi končí jeho poklidný život. Oba muže totiž spojuje dávný zločin, který nyní může vyplout na povrch... Temná, depresivní minisérie, která v první polovině nabídla velice rozvláčné, zdlouhavé vyprávění, které mne docela nudilo. Ve třetí a čtvrté epizodě nabral příběh vyšší rychlost a až do konce velice solidně gradoval. Na čtyři hvězdy to ale u mne rozhodně není. 60 %. ()

sadsammy

Jelikož těch komentářů není moc, tak jsem si rozhodla taky něco málo říct o tomhle seriálu. Takže celý snímek působí hrůzou a utrpením asi každé postavičky co ten seriál má... Jde tu o náhodnou vraždu, utajení svých přestupku a hodně snah se pak s tím nějak vyrovnat a zase vyřešit všechny problémy, co ta vražda způsobila. Za mě je to perfektní herecký zahrano, překvapil mě hlavní hrdina.. jak zvládl ukázat všechnu tu bolest a smůlu.. nebo když jsem viděla jeho úsměv tak z toho jsem měla neskutečně příjemný pocit, protože v tomto snímku toho fakt neuvidíš.. Takže za mě je to 4 hvězdy, jinak jsem tomu chtěla dát jen tři, ale koncovka mě nějak překecala a nakonec tu máme těch čtyři. Příběh je celkově také zajímavý, ale dá se říct, že jde to velmi pomalu tak jsem někdy přeskakovala. ()