Durrellovci

• Česko Durrellovi (viac)
Veľká Británia, (2016–2019), 20 h 2 min (Minutáž: 46–47 min)

Predloha:

Gerald Durrell (kniha)

Scenár:

Simon Nye

Keeley Hawes, Josh O'Connor, Milo Parker, Daisy Waterstone, Callum Woodhouse, Alexis Georgoulis, Giorgos Karamihos, Anna Savva, Ulric von der Esch (viac)

Rodinný seriál, ktorý vznikol na základe životopisného románu anglického spisovateľa Geralda Durrella. Louisa Durrellová, matka štyroch detí, sa po smrti svojho manžela dostane do finančných ťažkostí. Východisko vidí v odchode na grécky ostrov Korfu, kde je údajne život oveľa lacnejší. Pre jej štyri deti bude na začiatku veľmi obťažné zvyknúť si na kus pevniny uprostred mora, kde je všetko úplne iné, než to, načo boli doteraz zvyknutí a kde dokonca nie je ani elektrický prúd. Budeme svedkami toho, ako sa táto milá rodinka dokáže popasovať s novou krajinou v novom - ošarpanom dome, s priateľmi, nepriateľmi, láskami i zvieratami. (STV)

Malarkey

Příjemné prostředí, příjemné postavy a příběh o rodině, která se rozhodla z Anglie zmizet, vše hodit za hlavu a začít žít nový život v oblasti, kde si nikdo nehraje na to, kolik má peněz pod polštářem, ale jak moc čistá duše je. Místy jsou ty příběhy trošku slabší, místy zase pro změnu vážnější, ale sem tam jsem se od srdce opravdu příjemně zasmál. Po první sérii tak doufám, že seriál udrží tempo a i v nadcházejících letech pojede v podobném tempu. Já si myslím, že tenhle pohodový život uprostřed Korfu se může nechat vyprávět i dlouhodoběji. ()

numan

Pohoda, Řecko, super foxteriéry. Rodinka občas na pěst - všichni - ale to byl účel. Nakonec z nich opravdu nejlíp vyšel Lugareciin střílející oblíbenec Leslie - je takový nejuvěřitelnější. To neznamená, že by ostatní byli špatní - naopak. Spiros, Theo, pelikán i sova pálená super. Jisté výhrady mám k zmalované ovci, jednak byla strašně toporná a druhak mi ta její počmáraná vlna přišla už malinko za čárou. Seriál má ovšem jednu zásadní vadu: Má jen 26 dílů. Ach jo.... ()

Chuckiecz

Knihy Geralda Durella jsem četla velmi rád jako malý a i jako dospělý. Byly úžasné a poetika Korfu z něho dýchala na každé stránce. K seriálu jsem proto přistupoval s despektem. A neoprávněně. Seriál je skvělý. Je trochu jiný než knihy. Jsou přidány postavy, zápletky a i příběhy, ale poetika je stejná. Postavy a obsazení jsou zvoleny velmi dobře. Je to oddychové čtení a oddychová podívaná. Nezklame, potěší. ()

Muff

Zkouknul jsem náhodně asi 10 dílů, ale žádný nebyl vyloženě nudný, trapný nebo hloupý. Je to nenáročná, příjemná podívaná se spoustou opravdu vtipných okamžiků (dobře napsané a nenásilně zahrané). Občas vážnější, občas rozvernější, jako sám život. Když už rodinný seriál na nedělní dopoledne, proč ne tenhle. ()

Aky

Milý až roztomilý seriál. Zpočátku se zdá že veskrze o ničem, ale s postupem děje se rozvíjejí jednak lehkonohé úvahy o rozdílech mezi řeckým (jižním) a britským (upjatým) způsobem života. Z humorných scének zejména se zvířátky (jak je napsaná knížka) se těžiště pomalu přesouvá do potíží a krásy rodinného souručenství a vyprávění nabírá na emocích. ()