Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

danielwanderer

Koľkokrát som tento film premeškal v televízii? Nechcem to ani počítať pretože prešlo 12 rokov odkedy sa stretli Matt Damon a Robin Williams v tomto snímku. Veľmi pekný príbeh mladého Willa Huntinga, ktorý si užíva život ako pracovník na stavbe, upratovač na univerzite, ktorý po večeroch chodí chlastať s kamošmi a baliť baby. Jedinou zvláštnosťou je, že on je génius. Nadané dieťa, ktoré nemá problém s akýmkoľvek matematickým rébusom a hravo by sa vedomosťami dostal kam by chcel... Ibaže on si vyberá cestu pästí a problémov. Správny smer sa mu pokúsi ukázať až doktor Sean Maguire, ktorého si zahral práve úžastný Robin Williams. ()

pavlosalex

Jak tak koukám, nepřinesu nic novýho pod sluncem. Tohle stojí pevně jako skála na suprovém scénáři. Málem jsem spadl ze židle, když jsem zjistil kdo a v kolika letech ho napsal :-) 88% ()

Šindy

Neváhám ani minutu a dávám za 5 hvězdiček. Dvakrát jsme se díval na Willa Huntinga a ani jednou je nedokoukal. Na potřetí už to vyšlo a donutil mě se zamyslet. Lidská duše je někdy tak složitá a porozumět jí je někdy složité, neli nemožné. V tomhle případě se to ale povedlo. Tenhle film mi tak trošku osvětlil to, kde jsem nenacházel odpovědi. Matt Damon podal výkon, který si možná i toho plešouna zasloužil. Scénář několikrát propíraný, u něj není o čem diskutovat. A nakonec Robin Williams. Plešoun pro něj? U někoho možná nezasloužený. Pro mě je ve správných rukou. ()

xenopus

"Poselství tohoto filmu je o využití příležitosti. O riskování, o tom, že se nesmíte nikdy vzdát a naopak dát průchod svým emocím, abyste třeba potkali někoho nového." Gus Van Sant. "Sorry, I had to go see about a girl." Good Will Hunting. Film, kde herci mají co hrát (však si to také sami napsali) a u něhož divák má nad čím přemýšlet. Skvělé! ()

Astrebleue

Tohle mě definitivně přesvědčilo, že Matt Damon je obdivuhodný člověk. Skvělý herec a navíc i scénárista. Ve věku, kdy to točil bych takovou hloubku od něj nečekala. Celý příběh a jeho myšlenky mě dostaly. Procházka po vlastní osobnosti, která je pokřivená a nesouměrná díky tomu, kde se vyvíjela a vlastně ani nemohla být jiná. Kéž by chodilo po světě víc takových lidí jako je Sean a pomáhali lidem jako je Will(a nejen těm nadaným)... ()

Expertt

Dost mě překvapilo, že scénář napsal sám Matt..a vybral si k tomu skvělej námět. Perfektní film, nedá se mu nic vytknout a u mě patří mezi opravdovou špičku. ()

maruli

Nejde mi do hlavy, jak mohli 2 mladý kluci napsat tak moudrý a lidský scénář, který funguje v každé minutě i vteřině a chytá za srdce.. Ukazuje, že k životu je dobrá nejen tvrdost a sebekázeň, ale i pochopení a soucit, že přesně tou správnou kombinací lze dosáhnout velkých věcí. Kdybych měla napsat nejoblíbenější scénu, budu psát skoro o všech scénách. Kdybych měla napsat větu, ze které mi šel mráz po zádech a tekly slzy, budu přepisovat většinu dialogů. Kdybych měla napsat odpověď na otázku, jestli se podívám znovu, řeknu krátce a prostě - ano. ()

lenzi

Vždy má fascinovali filmy o jedincoch s nejakým výnimočným darom alebo schopnosťou. Podobne ako filmy s časovými slučkami. ()

e(l)a

Perfektní film. Bez debat nejlepší na něm je prostřední část. Pak jen škoda toho trochu zbytečného a sladkého závěru... Ale jinak skvělé. ()

Ashnobe

Tenhle film mě naprosto uchvátil. Upřímně obdivuju Damona s Affleckem, že zvládli napsat takovýto scénář. Role jako šitá na míru Robinu Williamsovi, jehož herecký výkon bych vyzdvihl především. A samozřejmě velká porce životních pravd a moudrosti. ()

Nightswimmer

Vyborny, oscarom ovenceny scenar, svizny pribeh, uzasne dialogy no a potom este herci - vyborny Skarsgard, presvedcivy Damon, vynikajico sekundujuci Affleck a neuveritelny Robin Williams. GWHunting je film o talente, nadani a zufalstve z jeho absencie. Podmanujuci pribeh z muzskeho prostredia a vzajomnom (ne)porozumeni na baze sily zivotnych zazitkov a otrasov. Snimka o tom, ze genialita je nepotlacitelna, no zalezi iba na jeho jej vlastnikovi, ako s nou nalozi a ako sa mu ju podari zosuladit so svojimi zivotnymi prioritami ()

godspeed

Tak po včerejším shlédnutí, asi celkově třetím, je to za *****. Film bude mít co říci i za 100 let. A je jedno jestli na něj koukáte a je vám dvacet nebo čtyřicet. Dílo nabízí velmi chutný obsah více generacím diváků. Jednoznačné potvrzení toho, že pokud neabsentují silný a kvalitní příběh, dialogy a herecké výkony, tak jsou vizuální efekty a drahá výprava pouze třešničkou na dortu. ()

karlee

Začátek vypadá slibně, motiv je celkem zajímavý, ale je to na mě moc ukecané, takové to americké vyříkání si problémů, spousta rádoby hlubokomyslných vět zavěnících divadelními prkny. Třeba když nakluše ztrapnit týpka, co si v baru hraje na chytrého, se slovy typu "ty tady papouškuješ cizí myšlenky a nepoužíváš svou hlavu". Mně přijdou pobobné věty spíš trapné a u obrazovky jsem si styděl místo jejich autora. Taky mi nějak nesedlo obsazení: Damon a Affleck mi prostě jako dva ostří hoši z předměstí Bostonu nepřipadají. Naopak dobrý byl ten profesor matematiky. ()

acn

Prázdné. Ploché konstatování, že géniové jsou těžčí na pochopení a mají právo na své démony díky své "nadřazenosti". Hloupí lidé je nikdy nepochopí a budou vedle nich trpět, dokud nepříjde nějaký hodný strýček s drsným, moudrým a poté laskavým slovem. Jako vždy, řešení vždy spočívá v lidskosti a lásce. Buďme tedy na sebe všichni hodní a kamarádští, budeme se mít fajn a svět bude krásné místo. Hvězda navíc za velmi dobrého Williamse. ()

Maniik88

V prvom rade ma prekvapil fakt, že scenár napísali Damon a Affleck. Vtedy ešte mladí herci stvorili ozaj filmový skvost, na ktorý sa veľmi dobre pozeralo. Film je plný vtipných scénok a hlášok. Robin Williams je skvelý a mne osobne nesympatický Damon a Affleck sú v tomto diele ozaj pozerateľní. Nemám čo vytknúť, proste si to treba pozrieť. Najlepší bol Willov monológ o Americkej politike, ako zničia nejakú krajinu aby mali lacnú ropu, ten bol čerešničkou na torte a odceňujem ich odvahu niečo také natočiť. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů