Flákač

• Česko Narkomani (viac)

Bob Hughes (Dillon) je feťák, který se svojí manželkou Dianne (Lynch) a dalšími kumpány vykrádají lékárny. Když začne být půda doma moc horká, vydávají se na cestu po dalších městech. V patách jsou jim muži zákona, kterým se však nikdy nepodaří vychytralou skupinu narkomanů z čehokoliv usvědčit. Parta věří celé řadě pověr, jako např. že klobouk položený na posteli přináší neštěstí. Těžko říci, jestli kvůli porušení vymyšlených pravidel, ale štěstí se k nim postupně obrací zády. Bob začíná přehodnocovat svůj dosavadní život... (J.Connor)

YURAyura

7/10 Pekna studie fungovani bandy fetaku. To "prozreni" se mi sice moc nezdalo, ale na druhe strane nikdy jsem toho nevysmazil tolik, abych dokazal posoudit nakolik je to mozne a realne. Matt je sympatak stejne jako zbytek nejen zenskych fetaku a samozrejme Remar je dobry jak parek. Navdavkem Burroughs - co vic si od fetackeho filmu prat? ()

Pishin

klobouk na posteli je sakra spatny znameni....Pomerne prekvapive drama o bandicce a jejim kazdodennim honem za poradnou davkou kterou si obstaravaji vykradackama lekaren, ale nic netrva vecne a tak diky nahodne smule ci spatnym znamenim se jim zacne lepit smula na paty... Velice zajimavy a poutavy film s pomerne slusnymi hereckymi vykony (vyzdvyhl bych Matta Dillona) vytahuji tento snimek z sedi prumeru. ()

Dale

Film má niekoľko silných myšlienok, ale celkový dojem je slabší. Je to síce film o feťákoch, ale ani raz ich nevidíme v rauši. Väčšinu filmu pôsobia celkom príčetne a aj ako tak sympaticky (aj napriek krádežiam v lekárňach). Je veľa podstatne odstrašujúcejších filmov o drogách s presvedčivejšími hereckými výkonmi. ()

Zeebonk

Je milé vidět, že se nějaký film o drogách vydal cestičkou, kdy je lítost ta poslední věc, kterou hlavní hrdina pociťuje nad svou celoživotní závislostí, přesně tak jak to rádi říkají rockové hvězdy, ale taková tématika je obecně prázdnější než ta nebohá ukrajinská šlapka po sebeuspokojovací epizodce s vysavačem a i těch posledních pár cárů orgánů, které jí zbyly v dutině břišní, byly do poslední molekuly vytěženy všemi těmi nedůstojnými agitkami, které jsou na nás chrleny od počátku věků. Tento žánr shledávám nebetyčně otravným, provařeným a nudným a film rozhodně není správné médium pro zpracování úmorného stereotypu takového životního stylu. Rabujte a znásilňujte, nic jiného si to nezaslouží. Drugstore Cowboy každopádně nevěnuje tolik pozornosti boji se závislostí jako všednímu životu čtyřčlenné bandy na hranici zákona. Postavám to mluví a mluví, tasí se s jednou paranoidní pověrou za druhou, v mezičase vykrádají lékárny a nakonec je navštíví veterán Willda Burroughs, jehož literární talent očividně existoval na úkor toho hereckého. A kdo říká, že to nešlape tak, jak má, tak si ještě nelil kyselinu do nosu nad všemi těmi Requiemy a jim podobnými. ()

ledzepfan

Jeden z mála opravdu dokonalých filmů o drogách....Nikdo tu prvoplánově nedělá reklamu válce proti drogám. Nikdo nám nepředhazuje laciné obrázky odporných lidských odpadků ležících ve sračkách. Nikdo se tu nesnaží natočit film který pak pouští učitelé ve školách aby odradily mládež od toho "svinstva". Neuvidíte kdysypěkné holky prodávající své tělo pro pár šupů, neuvidíte šílené mladíky schopné zabít kohokoliv na počkání pro jednu dávku, neuvidíte srdceryvné scény rozpadajících se kdysydokonalých rodin--nic takového...... Tohle je prostě jen film o lidech, drogách a životě.. Je v tom napětí, humor, citlivost, lehkost...a Burroughs který svou přítomností jakoby potvrdil, že tohle je film s hlavou a patou :) ()

• Snímek byl natočen na motivy částečně autobiografické knihy "Drugstore cowboy" od Jamese Fogla. (candy_daze)