Opuštěný Mikey má sice jen 10 let, ale je schopný všeho. Vyvraždí celou svou rodinu, a aby zmátl policii, jeho čin připomíná vkrádání. Každá adoptivní rodina, ve které se Mikey ocitne, je zničená podobným brutálním způsobem. Když Mikeyho odmítne kamarádova sestra, jeho chování se stává neovladatelné a připomíná vládu teroru. (oficiálny text distribútora)

cariada

Čekal jsem náký umírněný horor, kde je hlavní postava malý kluk, ale dostal jsem neskutečnou nálož krutosti. No prostě Mikey si vybírá rodiče sám a ty mu nesmí říkat né či ho nák trestat jinak jim to pěkně spočítá, zvláštní jeho specialita je hrátky s fénem v koupelně. dokonce si najde i krásnou dívku jenže ta ho jaksi nechce a to ho pěkně naštve. ještě že má Mikey homevideo. Někdy jsem se docela divil jak se dospělý nechají od malý smrada takhle terorizovat, kdyby ho čapli, tak se na nic nezmůže. Určitě horor co doporučím, hlavně to nepouštět rodičům do si chtějí adoptovat dítě. ()

HorrFi

Nemůžu si pomoct, ale Mikey zaslouží plnej počet.. Mikey mě chytil hned na začátku a už nepustil.. Brian Bonsall v roli malýho zabijáka mě neskutečně bavil.. za mě rozhodně výbornej žánrovej zážitek a ta děsivá hudba tomu prospěla.. ()

fantoci

Poměrně slabý horror, kdy se hrdinové chovají nelogicky a nepřirozeně. Příběhu promyšleně vraždícího devítiletého chlapce se nechce ani věřit. ()

A.L.E.S.

Rád bych dal víc, ale nemůžu..., je to zajímavý a chytrý námět, ovšem mohla by ho vést jiná režisérka ruka. O scénáři ani nemluvím. V žádným případě jsem tenhle rádobyhoror nebral vážně (aby taky ne..., vraždící dítě? Nesmysl!), pokud by byl hlavní hrdina starší nebo přímo dospělý, tak prosím... Na jednu stranu mi připadá, že je vychytralý, ale na druhou mám zase smíšené pocity. Ale i tak, začíná to tímhle tím a končí to paneláky v New Yorku... Sečteno a podtrženo: tři hvězdičky za ty způsoby vražd, které se však hodí pro někoho jiného, než desetiletého hajzlíka... ()

demented

Ťažká nostalgia. Tento film som videl zhruba ako 10 - 11 ročný fagan a kupodivu na mne nezanechal žiadne stopy :) Vďaka patrí Intersonicu, ktorý tento film vydal ako jeden zo svojich prvých titulov, z dnešného pohľadu, už v antických dobách :) ()

lykan9

Pro mě tohle nebylo. Mikey je přihlouplým hororem plným totálních nelogičností a stupidních rozhodnutí. Ani herecky mě to nijak neoslovilo, a to v tom nehrají bůhví jací amatéři. V 90´ letech mohl tento thriller aspoň trochu fungovat, ale teď už spíš jen nudí a vlastně se ani nedivým, že jsem o něm dodnes neslyšel. Jedno pozitivum tu však je. Přesto, že nemusím dětské herce, tak Brian Bonsall určité charisma měl, a ta psychopatie se mu dala věřit. ()

davidek

Nějak mi připadalo, že je mladík hodně chytrý a na druhou stranu absolutně blbej. Asi protože mu bylo deset let. I tak film, na který brzy zapomenu. . . . ()

solskjaer odpad!

Tak takhle nějak vypadá film, který se režisérovi zcela vymkl z rukou. Neskutečnej shit s tak ubohým hlavním představitelem, kterému jsem nevěřil ani jeho jméno. Příběh bezduchý, nedotažený s nesmyslnýma chybama a příšerným dabingem. Není co řešit - další film co padá rovnýma nohama do žumpy. ()

záplata

Téma kde 10-ti letý chlapec vraždí svou rodinu se mi opravdu moc nelíbí. Vždyť právě z tomuhle podobných filmů se z nevinných dětí stávají vrazi ať už jiných dětí nebo starých lidí. Přišlo mi to jako podprůměrný thriller, ale určitě ne jako horor. U jiných hororů by to snad nevadilo, ale na takové filmy by se rozhodně neměli koukat psychicky narušené děti.Výkony, které herci vydávaly by celkem ušli, ale výkon jaký vydal scénárista či režisér už se mi moc nelíbí. Rozhodně ve mně film nezanechal žádný dobrý nebo šťastný dojem z toho, že jsem to viděl, ale naopak jsem pociťoval dojem sebekritiky, že jsem na to koukal a dokoukal až dokonce, ale pak když jsem se vyspal už jsem na film koukal z úplně jiné a hlavně daleko optimističtější stránky. ()

spiritus

Tento film si celkem pamatuji z dob mých VHS začátků, měli jsme originálku Intersonic. Tenkrát to nebylo úplně špatný i když se v podstatě jedná o klasickou vyvraž´dovačku alá Otčím a další podobné filmy. Z dnešního pohledu se ale jedná spíše o podprůměrný laciný horůrek, který má pár světlých míst, ale je to spíš úsměvné, předvídatelné a dost naivní. Naivní je hlavně chování všech dospělých, které Mikey likviduje jako protřelý vrah s nadměrným IQ, ale i fyzickou silou. Ale co, ve své době to zkrátka letělo... ()

poet

S tohoto filmíku su už vela nepamätám a preto môj comment môže byť len veľmi rámcový a politický. Ale tá scénka kde malý Mikey ťahá za nohy nejakú mrtvu dospelu osobu ma vtedy celkom bavila. Ale veľmi rád by som si to pozrel na stvéčke v sobotu v prime time - napr. miesto pošty pre teba:)....Už vieme od koho kopíroval ORPHAN. ()

Uškudasket

No to byl zase jednou úlet.Trapně lineární a jednoduchý příběh jde poslušně za komparzitmími hereckými výkony .Proboha vždyť to byl jen malý fracek, který na své blízké vždy před mordem civěl se zbraní v ruce a sděloval jim svůj osobní postoj k výchově.Proč jednoduše nemohli vzít něco po ruce, třeba hasák a prasknout ho tím po palici ? Nebo scéna, kdy ,,obluda” konverzuje se svojí adoptivní matkou.Vždyť ji alespoň deset minut naznačuje, že jí chce v nejbližší době zabít, tak proč maminka, jako dobrá hospodyně neskočí do kredence pro kuchyňský nůž a nesmyslné zabíjení toho smrada neukončí ? Těmito zápory je film nacpaný přímo k prasknutí a jen zkouší vaší trpělivost.Nad tímhle mi zůstává OPRAVDU rozum stát. ()

Lindushka

Hehe, ďalší film z okruhu pozadí keď sa venujem niečomu inému, nuž darmo, vlastné deti sú proste vlastné, keď sa nevydaria, aspoň viete, že si za to môžete sami. :)))) ()

Lokran

po předchozích lovcích myšlenek se jednalo o možná o něco lepší blbost, ale i tak... slaboduché a už vůbec ne hororové. Za jediné pozitivum považuji alespoň to, že Mikey nakonci přežil (asi tak jako každý takový správný hororový antihrdina), 50% ()