Vánoční výsadek

• USA Operation Christmas Drop

Pečlivá poradkyně političky plánuje uzavření vojenské základny na tropickém ostrově, kde mají zajímavou vánoční tradici. A při tom se zamiluje do sympatického pilota. (Netflix)

MickeyStuma

Nějaký vánoční romantický příběh odehrávající se někde na tropickém ostrově asi málokdo zná a tak tímto námětem tento snímek dosti vyčnívá. Ano, jsou vánoce, ale místo sněhu tropické počasí někde na tropickém ostrově. A na jednom takovém je vojenská základna, která se má kvůli vládním úsporám zavřít a tak je tam zrovna na vánoce poslán audit v podobě mladé slečny, s úkolem sepsat pádné důvody k tomuto činu. Doprovází ji tam samozřejmě mladý voják a divák už jen čeká, kdy mezi nimi padne kosa na kámen a zamilují se do sebe. Námět zcela prozaický, ale v rámci filmové červené knihovny zcela normální. A to ani není zdaleka všechno. Příběh zároveň poukazuje na pravidelnou charitativní vánoční událost organizovanou právě touto vojenskou základnou podle skutečných událostí, což nám klasicky na konci potvrdí vysvětlující titulky s nějakou tou dobovou fotkou. Ano, tvrdá agitka o tom, jak americká jednotka kromě válčení také pomáhá. A stále to není ještě všechno. Vlivem dnešní doby je do filmu opět vsunuta i agitka rasová, takže nepřekvapujíc je ona auditorská slečna tmavé pleti a voják bílé. A aby toho nebylo málo, velitel základny je pleti tmavé a manželku má pleti bílé. Film je to skutečně po atmosférické stránce krásný, ale ustavičná propaganda na míchání ras tento počin prostě totálně shazuje. Pokud se do něčeho takového cpe politika, nelze jinak, než se na to také politicky dívat. A taková propaganda je prostě nepřijatelná. Snímek je tak tímto naprosto zprasený. Bohužel. ()

silentname

Hlavná dejová línia je vysoko predvídateľná, no všetko okolo toho je podľa mňa dobre zvládnuté. "Operation Christmas Drop" si ma najviac asi získalo svojim duchom a čarom Vianoc a vykonávať nezištnú činnosť pre ľudí, ktorí skutočne potrebujú pomoc a zaslúžia si ju. Pochválim ale aj našich protagonistov. Alexander Ludwig a Kat Graham sú veľmi šikovní a talentovaní. A vedia ma presvedčiť. Aj ako herci, aj ako postavy. Film má v sebe dobré vianočné kúzlo, ktorému som podľahol. Reálne by si možno zaslúžil trošku nižší rating, nakoľko od začiatku do konca viete presne čo sa udeje a jednotlivé scénky viete celkom slušne predvídať, no je radosť sa pozerať na všetko ostatné. Oceňujem film skôr v tom, čo prezentuje než v tom, čo je. Ako romantická komédia je to klišé. Ako vianočný film má v sebe skutočne veľké čaro, ktoré na mňa zapôsobilo. Vezmite si z toho čo sami chcete. Hodnotenie: B ()

rublik05

Po skvělém Holidate přichází v relativně krátkém rozmezí Netflix s další romantikou, tentokrát však budeme Vánoce slavit na prosluněném ostrově někde daleko v Pacifiku. Nádherné pláže, kokosy, přímořská atmosféra, to zní velmi parádně. Já sám bych si takové svátky představit určitě dokázal. Námět, založený na skutečných událostech, se zpočátku jevil jako poměrně zajímavá záležitost. Ovšem to by tvůrci nesměli do hlavních rolí obsadit dva naprosto nesourodé herce, mezi kterými nefunguje prakticky žádná chemie, postavy se chovají iracionálně a jsou jen stěží uvěřitelné. Atmosféru, založenou na nádherném prostředí, se podařilo využít jen minimálně, což je opravdu velká škoda. Děj jako takový toho moc nenabízí, zápletka je velice triviální, postrádal jsem tolik potřebný humor, který zde prakticky vůbec není, což je u romantické komedie velký špatný. Snad jen emotivní a dobře zpracovaný závěr se povedl na jedničku. Celkově je film takový přespříliš naivní, emoce víceméně nefungují, poutavost děje spíše průměrná. Na jedno shlédnutí dobrý, žádné lákadlo na příště jsem však nenašel. 5/10. ()

Marze

Erika a Andrew s pochybnym charismatem Air force si zaslouzi sve stastne navzdy prestoze ne byli oba velmi nesympaticti. Lepsi jsou jejich prochazky po plazich s usmevy a slunecnimi paprsky nez americka vojenska propaganda. Tento snimek poklesleho zanru romcom tezi z vyhody, ze je zaramovan do scenerii Jizniho Pacifiku. Ma silny oder obycejneho komercniho televizniho sveta. Na prahu filmoveho platna snimek zakopl. Mozna uspokoji fanousky zanru feel good. Je neurazlivy, bez prekvapeni jak mezigeneracni rodinna oslava. ()

Djoker

Pásová výroba netradičních vánočních filmů se tentokrát přesunula na Guam, kde dostali prostor k tokání árijský golem a čokoládová samice. Znovu je překvapující míra cudnosti, která se do nabídky Netflixu vlastně vůbec nehodí. Charitativní pojetí Vánoc má svoje kouzlo, ale všudypřítomná dobrota dělá z filmu naivní pohádku pro dospělé. Složení: pláže v Pacifiku 70%, Vánoce 30% ()