Yes-People

(festivalový názov)
všetky plagáty

Rozmanitá skupina lidí se po ránu potýká s výzvami, které před ně staví každý nový den – práce, škola, mytí nádobí. V průběhu dne pak jejich vztahy a schopnost zvládat problémy procházejí zkouškou. Snímek je postaven na řadě více či méně absurdních výjevů, které spojuje drsný severský humor. (Anifilm)

hous.enka

Yes-people jsou animovaným filmem, který mám ráda. Nejde tu o efekty nebo o silný příběh, ale o jeden den v životě tří rodin jednoho paneláku. Od začátku do konce dobré, všední, a přece neobyčejné. Krásná animace mi připomněla zlaté časy českého animovaného filmu. Přidávám jednu hvězdu navíc za hlášku při večerním sněžení. ()

Stanislaus

"Yes-People" zobrazují všední každodennost v ryzí (a z hlediska animace jednoduché) podobě a nabízí veskrz prvoplánový pohled do obyčejného dne několika lidí, zažívajících typické slasti i strasti. Neurazí, neohromí! ()

Kobitch

Pokud jsem Burrow kritizoval za to, že jsme jej viděli v jiné podobě už tisíckrát, tak u tohohle můžu říct pravý opak: něco takového se opravdu nevidí. A to nemyslím vůbec jako pozitivum nebo pochvalu! U devítiminutového filmu jsem se totiž nebavil ani devět vteřin, neboť mi předhazoval jednu otravnou postavu za druhou a ukazoval mi jejich možná všední, ale přesto iritující vlastnosti. Takže mě nebavil, ale… no ano, iritoval. Kvituju, že to byl taková sociální sonda do života v jedné islandské bytovce, ale přesto si kladu otázku: proč? Co je na tom tak zajímavého a proč někdo něco takového nominuje na Oscara? To se za předchozí rok nenašlo dost originálních filmů, aby musel mezi 5 nejlepších postoupit takovýto snímek? Významně zdvihám obočí směrem k porotě, která má na svědomí poslední řez předoscarového klání, ze kterého vychází výsledná pětice nominovaných. [Oscary 2020] ()

Baldrick

Vynikající záležitost. Jednoduché, vtipné, lidské. Drsného není na přítomném humoru nic. Hluboce lidské, naplněné rytmem života. A zdaleka ne tak severské. ()