Uprostřed děsivé epidemie, která může zničit veškerou civilizaci, bojuje několik lidí o holé životy. V brutálních podmínkách často není místo pro lásku a lidskost. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (10)

K jezeru (2019)

Seriál mě zklamal převelice; myslel jsem si totiž, že půjde o ruskou záležitost, takže se zase po čase dostanu k jinému úhlu pohledu, jenže se ukázalo, že jde o uvědomělý proevropský projekt. Jakoby na tom nebylo dost, dvojice scénáristů si ukousla větší sousto, než byla schopna pozřít, ukázalo se, že tvůrci neumí pracovat s napětím a celý příběh byl hodně nudný, přičemž ho ještě ubíjely zbytečné odbočky. Až na oba tygry mi přišly všechny postavy nesympatické až prudné a jsem rád, že jsem se s nimi dnes rozloučil. ()

Série 1 (2019) (S01)

Na osmou epizodu první řady jsem se dodíval před rokem a půl, a teď jsem s hrůzou zjistil, že jsem sérii neokomentoval. Nerad komentuji/recenzuji záležitosti, které nemám čerstvě v paměti, ale tentokrát musím, protože podruhé už bych to asi nedal. No dobře, zvládl bych to, ale opravdu se mi nechce. Já jsem se na tento ruský počin těšil, jen abych zjistil, že vlastně není tak úplně ruský, ani tak úplně vytuněný. Mně tato první řada silně připomínala pozdější sezóny The Walking Dead- tedy ty, které mě už vůbec nebavily, protože příběh i logika šly úplně do kopru. / Poučení: Na všem špatném je možné najít něco dobrého. Tady to byla píseň. ()

Epizoda 1 (2019) (S01E01)

Zapnu televizi- covid, mrknu na net- covid; už jsem měl toho neustálého covidování dost, a tak jsem přemýšlel, co hodit do přehrávače, abych si od toho trochu odpočinul:-) A trefil jsem se! Zvolil jsem ruský seriál, z něhož se vyklubal hned v první epizodě zvláštní netflixovský hybrid; tvůrci jsou ruští ale myšlení evropskounijní, takže můžu přemýšlet nad úplně jinými záležitostmi než nad tím, jak pomalu se u nás očkuje. ()

Epizoda 2 (2019) (S01E02)

První epizoda byla slušná, ale druhý díl mi až příliš připomínal americké seriály, v nichž se skupina různorodých existencí přesouvá v obavách z (sem si dosaďte libovolnou hrozbu) z bodu A do bodu B, přičemž cestou zažívá mnohá dobrodružství (často postrádající logiku), při nichž by Gábi zoufale vykřikla: "Proč si já nešťastná raději nevzala Pištu Hufnágla?!" ()

Epizoda 3 (2019) (S01E03)

Hmmm, tak jsem se v minulém komentáři nesekl. Opravdu to vypadá jako něco, co se už natočilo minimálně jednou někde jinde, a celý postup odpovídá tomu, který pro mě zničil seriál Walking Dead. V každé epizodě se prostě objeví nový, více či méně malicherný problém, abych se už v dalším dílu mohl "těšit" na další, přičemž veškerý podstatný vývoj je odsunut na vedlejší kolej. Ve třetí epizodě došlo konečně na konzumaci vodky, ale na ruské poměry to byl silný podprůměr. ()

Epizoda 4 (2019) (S01E04)

Čtvrtá epizoda jen tlustou čárou podtrhla to, co jsem napsal v obou předchozích komentářích, přičemž výlet obou zdravotníků pro léky byl opravdu hodně chabým nápadem scénáristů. Tupou záležitostí s vyprošťováním zapadlého auta si mě taky nezískali, takže mi náladu napravovala pouze dvojice Polina/Míša, s nimi se můžu alespoň trochu zasmát a "Teach Me Tiger" si občas tiše zabroukám, čímž sám sebe dobře pobavím. Verze od April Stevens je každopádně lepší:-) ()

Epizoda 5 (2019) (S01E05)

Hodnotil bych opět za dva kousky, protože mi na osudu blonďatého roztomilého klučíka pranic nezáleželo, a celá epizoda tak pro mě postrádala většího smyslu, navíc tvůrci znovu zvítězili nad logikou, takže... Pak jsem ale k mému vlastnímu překvapení zjistil, že se docela bavím díky postavě místního válečného veterána a obsahu jeho truhly. Ad hoc založený partyzánský oddíl mi trvale udržoval zvednuté koutky úst (alespoň tedy ten pravý), občas jsem se i naplno zasmál (ač to tvůrci seriálu asi neplánovali), proto jsem za prolomení nudné šedi jednu hvězdičku přidal. ()

Epizoda 6 (2019) (S01E06)

Minule jsem se mohl alespoň zasmát, ale tady? Žádný "Teach Me Tiger", žádný nový partyzánský oddíl, nikdo nevyjel z garáže se zachovalým T- 34, jen dlouhá nuda. Flasbacky měly zřejmě dodat hloubku postavám, které mě ale příliš nezajímají, takže vyšly naprázdno. No, nevím, kdy jsem naposledy sledoval osudy skupiny lidí, aniž by mi záleželo na tom, jak ten který jedinec dopadne. A ten lékařský majstrštyk (či přímo zázrak improvizovaného aplikování vědy) v závěru to skoro poslal do odpadu. ()

Epizoda 7 (2019) (S01E07)

Ochotně připouštím, že sedmá epizoda nebyla tak nudnou prudou jako předchozí díl, na druhou stranu zůstává faktem, že scénáristické duo není schopno vybudovat patřičnou atmosféru nebo napětí, a pokud v sobě máte alespoň základní schopnost dedukce, dojde vám, že když zmizí několik věcí/osob najednou, asi v tom bude nějaká souvislost. ()

Epizoda 8 (2020) (S01E08)

Finále seriálu..., no, co si budeme povídat, evidentně šlo o finále první řady, protože závěr byl otevřený jako neopatrný turista po setkání s matkou medvědicí, mě nepřekvapilo, k žádnému zlepšení nedošlo, spíš jsem chvílemi přemýšlel, jestli scénáristé nepožili nějaké houbičky. ()