Uprostřed děsivé epidemie, která může zničit veškerou civilizaci, bojuje několik lidí o holé životy. V brutálních podmínkách často není místo pro lásku a lidskost. (Netflix)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (19)

K jezeru (2019)

Seriál má zatím dvě série, obě hodně odlišné. Ta první mě hodně bavila, tu druhou jsem spíš dokoukal z povinnosti. Ačkoliv se během té druhé ztrácí řada postav té první, jsou obecně hlavní postavy z první upozaděny a hlavní rozhodování mají jiní, což je dost zvláštní. ()

Série 1 (2019) (S01)

Velmi zajímavý počin, zvlášť v současné době docela aktuální. Dost mě to překvapilo, na to, že jde o ruskou produkci, tak docela dost přístupné pro evropského diváka. Zvláštní mi přišel autista, který sám vysvětlovat, co mu je. Spíš bych čekal, že to bude tak, že to někdo bude říkat. Ale je to filmová licence a tohle není film o autistech. No, uvidíme, jestli bude nějaký přídavek. Na druhou stranu by bylo mít uzavřený seriál tímto způsobem. To mnoho tvůrců nedokáže. ()

Epizoda 1 (2019) (S01E01)

Tak tohle je velmi milé překvapení z Matičky Rusy. Docela koukám, že to prošlo cenzurou. Za mě jeden z nejlepších prvních dílů série, co jsem viděl, známe šachovnici a máme skupinu nepravděpodobných hrdinů, kde je na konflikty zaděláno. ()

Epizoda 2 (2019) (S01E02)

Druhý díl udržel úroveň prvního. Jen ta noc trvá nějak dlouho. Teda na to, co všechno se stihlo. Každopádně se vším zatím spokojenost. ()

Epizoda 3 (2019) (S01E03)

Oproti prvním dvou epizodám se tahle dost táhla. Ale aspoň je tu příslib do té další. ()

Epizoda 4 (2019) (S01E04)

Začátek a první půlka mi přišly poněkud mdlejší a rozbředlé, druhá polovina pak byla o hodně lepší. A taky mi konečně, co mi připomíná soundtrack. Inception! ()

Epizoda 5 (2019) (S01E05)

V každé ruské vesničce je podivín, který je vojenským veteránem a má pod postelí sbírku zbraní. A že je to právě Rusko, tak tomu věřím. ()

Epizoda 6 (2019) (S01E06)

V půlce dílu jsem přemýšlel, jak moc vatou mají být prostřihy z minulosti. Ukázalo se, že skoro vůbec, aby člověk pochopil hloubku celé situace. A poslední dva díly budou asi ještě dost zajímavé a napjaté. ()

Epizoda 7 (2019) (S01E07)

Za mě poměrně čitelný děj, žádné větší převraty se nekonaly. Ale příprava na poslední díl to rozhodně nebyla špatná. ()

Epizoda 8 (2020) (S01E08)

Dobře, spousta věcí, co se odehrála, by se asi normálně nestala. Část věcí dost předvídatelná, ale ten závěr stál za to. Trochu mi spadla čelist. ()

Série 2 (2022) (S02)

Celkově druhá série o dost níž, než ta první. Celkově velké části byly spíš výplň, místy prostě sházel plnohodnotný děj. Taky je znát, že do toho nemluvil Netflix, takže to byla mentálně spíš ruská tvorba, kterou ne každý západní divák může vidět. ()

Epizoda 1 (2022) (S02E01)

Zorientovat se v ději není problém, byť sledujeme úplně jiný příběh, než do teď. Dost věci nedává smysl, ale jsme ve starém známém prostředí, tak snad se nám to vysvětlí v dalším ději. ()

Epizoda 2 (2022) (S02E02)

Máme zpátky hrdiny z první série a vede se jim zajímavě. Nicméně děj zaostává za tím, co bylo právě v první sérii. ()

Epizoda 3 (2022) (S02E03)

Co jiného udělat v postapokalyptickém Rusku než naštvat bandu neopohanů, aby se děj správně rozběhl? Nic dalšího mě nenapadá... ()

Epizoda 4 (2022) (S02E04)

Přiznám se, že mě exkurze do ruských dolů příliš nenadchla. ()

Epizoda 5 (2022) (S02E05)

Pokud to vezmu celkově, tak jsou to akorát jednotlivé epizody a příhody, které zažívá skupina lidí při cestování severem Ruska. Úplně se vytratil nějaký hlubší smysl. ()

Epizoda 6 (2022) (S02E06)

Ne, cokoliv hmatatelného je pryč. Bohužel. ()

Epizoda 7 (2022) (S02E07)

Tenhle díl zase začal dávat sérii smysl, ale celkově je to pořád na hony za tím, na co jsem byl zvyklý. ()

Epizoda 8 (2022) (S02E08)

No, konečně to mělo trochu spád, ale ten závěr byl fakt masakr... ()