Imawa no kuni no Alice

• Japonsko 今際の国のアリス (viac)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

Recenzie používateľa Jirkacek k tomuto seriálu (3)

Imawa no kuni no Alice (2020)

Japonský seriál Imawa no Kuni no Alice jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, která jej uváděla pod názvem Alice in Borderland. Zaujal nás totiž krátký popis, který nám prozradil , že se mladík posedlý hraním videoher společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. Vypadalo to tedy hodně zajímavě a tak jsme seriál začali sledovat. Byli jsme vděčni za český dabing, který si myslím byl docela kvalitní a tím nám zjednodušil sledování dvou sérií, která měla každá osm dílů. Předešlu, že se nám líbila zejména ta první, což není žádným překvapením jako spíše pravidlem, ale ani ta druhá nebyla špatná. Co se týče děje, tak nejzajímavější byly hlavně smrtící hry, které se od sebe hodně lišily a při jejichž vymýšlení bylo potřeba zapojit velkou fantazii. Hry mne bavily nejvíce, byly hodně napínavé a svým způsobem jsem obdivoval lidi, kteří je dokázali vymyslet. Přesto se tvůrci nevyhnuli hluchým pasážím, ale podařilo se mi je přežít. Mou pozornost také poutala skutečnost, jestli existuje z města cesta ven čili jaký je vlastně smysl her a co hráči dostanou za odměnu, pokud nasbírají všechny karty. Jak se na Pláži ke konci ukázalo, v první řadě hráči sbírali pouze karty s čísly a to si vynutilo pokračování a druhou řadu. Přesto jsem část odpovědí na moje otázky dostal, ale víc už prozrazovat nebudu. Málokterý seriál mne tak zaujal a už dlouho jsem se netěšil tak moc na jeho pokračování, čemuž odpovídá i mé hodnocení. Suma sumárum, seriál Alice in Borderland ode mne získal pět výherních hvězd *****. ()

Season 1 (2020) (S01)

Japonský seriál Imawa no Kuni no Alice jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, která jej uváděla pod názvem Alice in Borderland. Zaujal nás totiž krátký popis, který nám prozradil , že se mladík posedlý hraním videoher společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. Vypadalo to tedy hodně zajímavě a tak jsme seriál začali sledovat. Byli jsme vděčni za český dabing, který si myslím byl docela kvalitní a tím nám zjednodušil sledování dvou sérií, která měla každá osm dílů. Předešlu, že se nám líbila zejména ta první, což není žádným překvapením jako spíše pravidlem, ale ani ta druhá nebyla špatná. V první sérii z roku 2020 jsme se seznámili s trojicí kamarádů, která se po tajemném ohňostroji ocitla v opuštěném Tokiu a vůbec nechápala, co se stalo. Jednalo se o Ryōhei Arisu (Kento Yamazaki), mladíka bez práce posedlého hraním stříleček ve videohrách, jeho kamaráda a IT technika jménem Chōta Segawa (Yūki Morinaga) a barmana jménem Daikichi Karube (Keita Machina), kteří však byli záhy vtaženi do první hry. Jejich druh a obtížnost představovaly hrací karty, které hráči museli sbírat, tedy pokud hru přežili. Kdyby se her nezúčastnili, vypršelo by jejich několikadenní vízum a laserový paprsek z nebe by člověka zabil. Proto všichni lidé, kteří se v opuštěném města pohybovali, museli hry hrát, přičemž jich vždycky pravidelně několik zemřelo. Naši tři hrdinové naštěstí první hru zvládli a to zejména díky důvtipu Arisu, který zbytek hráčů dokázal vyvést ven z prvních vražedných místností. Jenže jak se v dalších hrách ukázalo, nebyli všichni tři předurčení k tomu, aby přežili. Docela mne to překvapilo, ale vzápětí se objevili noví hrdinové, kamarádi či spolubojovníci. Tou nejhlavnější byla horolezkyně Yuzuha Usagi (Tao Tsuchiya), která se prázdném Tokiu objevila krátce po smrti svého otce, kterého si hluboce vážila. V jedné z prvních her své síly spojila s Arisu a později mezi nimi přeskočila jiskra. Ve stejné hře se zamaskovaným střelcem se objevil tajemný, tichý a mazaný hráč Shuntarō Chishiya (Nijirō Murakami), o němž jsem nevěděl, co si mám myslet. Mladík a bývalý student medicíny se spojil s hráčkou jménem  Hikari Kuina (Aya Asahina) a společně se pokusili ukrást balíček karet, které nasbírali hráči na takzvané Pláži. Ještě se ale vrátím ke Kuině, což byla bývalá prodavačka oděvů Kuina a hlavně kluk, který změnil pohlaví, což jeho otec nepřenesl přes srdce a zřekl se ho, zatímco maminka ležela v nemocnici. Později se oba spřátelili s Arisu a Usagi, ale k tomu vedla trnitá a spletitá cesta. Na zmíněnou pláž po několika dílech dorazila Usagi a Arisu a setkali se zde s Agunim (Sho Aoyagi), silným bojovníkem a nejlepším přítelem Kloboučníka. Aguni ovládal ozbrojenou skupinu, která hrála také hry a počínala si v nich výborně, na druhou stranu se jich obyčejní obyvatelé Pláže báli. Kloboučník (Nobuaki Kaneko) desítkami hráčů obávaný dům objevil a pojmenoval ho Pláž, aby dal naději všem obyvatelům nové země. Hlavním cílem skupiny bylo posbírat všechny hrací karty dané hráčům za vítězství ve hrách a právě ty se pokusil ukrást Chishiya spolu s Kuinou. Postav v první sérii bylo daleko víc, ale snažil jsem se vyjmenovat ty nejdůležitější. Co se týče děje, tak nejzajímavější byly hlavně smrtící hry, které se od sebe hodně lišily a při jejichž vymýšlení bylo potřeba zapojit velkou fantazii. Hry mne bavily nejvíce, byly hodně napínavé a svým způsobem jsem obdivoval lidi, kteří je dokázali vymyslet. Přesto se tvůrci nevyhnuli hluchým pasážím, ale podařilo se mi je přežít. Mou pozornost také poutala skutečnost, jestli existuje z města cesta ven čili jaký je vlastně smysl her a co hráči dostanou za odměnu, pokud nasbírají všechny karty. Jak se na Pláži ke konci ukázalo, v první řadě hráči sbírali pouze karty s čísly a to si vynutilo pokračování a druhou řadu. Přesto jsem část odpovědí na moje otázky dostal, ale víc už prozrazovat nebudu. Málokterý seriál mne tak zaujal a už dlouho jsem se netěšil tak moc na jeho pokračování, čemuž odpovídá i mé hodnocení. Suma sumárum, první řada vražedného seriálu Alice in Borderland ode mne získala pět herních hvězd *****. () (menej) (viac)

Season 2 (2022) (S02)

Japonský seriál Imawa no Kuni no Alice jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, která jej uváděla pod názvem Alice in Borderland. Zaujal nás totiž krátký popis, který nám prozradil , že se mladík posedlý hraním videoher společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. Vypadalo to tedy hodně zajímavě a tak jsme seriál začali sledovat. Byli jsme vděčni za český dabing, který si myslím byl docela kvalitní a tím nám zjednodušil sledování dvou sérií, která měla každá osm dílů. Předešlu, že se nám líbila zejména ta první, což není žádným překvapením jako spíše pravidlem, ale ani ta druhá nebyla špatná. Ve druhé sérii z roku 2022 jsem dostal odpověď na otázku, jestli se dá z té příšerné smrtící reality dostat, ale jednak nebudu předbíhat a už vůbec nic prozrazovat, protože právě fakt, o co v seriálu jde, je jednoznačně nejzajímavější věcí, která by měla přitáhnout pozornost všech diváků. První řada skončila posbíráním číselných karet a odhalením, že v radě Pláže bylo několik hráčů z řad nepřátel, kteří hry připravovali. Druhá řada tedy logicky začala tím, že jsme přepnuli na vyšší úroveň a přeživší hráči museli získávat kluky, dámy a krále ve všech barvách. Každá karta představovala jednoho určitého hráče, který bydlel na vzducholodi, které se vznášely nad městem a z nichž visely obrovské prapory se symboly dotyčných karet. Usagi, Arisu a jejich přátelé Shuntarō Chishiya s Kuinou začali nový boj proti křížovému klukovi, kterého představoval Ginji Kyuma (Tomohisa Yamashita), bývalý frontman hudební kapely. Zbylí členové přestavovali zbytek nepřátelské skupiny, nicméně mne překvapilo, že se Arisu postupně s filozoficky uvažujícím Kyumou sblížil. Hra King of Clubs, „Osmosis“, je hra založená na bodech, ve které mají hráči možnost zvýšit své body určitými způsoby, včetně „boje“, kdy pokud se dva soupeři dotknou, hráč s vyšším počtem bodů získá 500 bodů. Přežít však mohl jen jeden z nich a jelikož jsme se s naším hrdinou setkávali dál, bylo jasné že to byl Arisu, kdo musel bojovat dál. Zajímavá a méně vražedná byla bitva mezi ním, Usagi a Risou (Tomohisa Yamashita), představitelkou pikové dámy. Hra se jmenovala  "Checkmate", kde pronásledování a označování někoho z opačného týmu jej přeneslo do druhého a tým s nejvyšším počtem členů na konci vyhrával. Usagiho tým začal prohrávat, když se ostatní hráči rozhodnou zůstat s Pikovou dámou. Mezitím se Chishiya zúčastnil ve vězení hry Jack of Hearts, kde hráči museli správně uhodnout barvu hrací karty na zadní straně límce, aby nebyli zabiti, a zároveň najít Srdcového kluka, který se mezi nimi skrýval. Také další matematicko-logická hra proti Kuzuryuovi, kulovému králi a bývalému členu výkonného výboru z Pláže, kterou hrál Chishiya, byla mimořádně vražedná a napínavá. Nejhorší však byl souboj s pikovým králem, které v ulicích mstě zabil desítky hráčů…..Na konci celé série pak zbyla srdcová královna a její hra je „ Kroket“ , kterou si zahrál Arisu, spolu s Usagi a pak konečně přišlo rozuzlení. Druhá série byla tradičně slabší a hodně natahovaná, se spoustou hluchých míst a nových postav. Trochu mně děsil nahý křížový kluk, ale hlavně scény v Agunim a holkou bez nohy, které se moc nepovedly. Přesto všechno se nejednalo o nějaký průšvih, o který si koledovaly poslední dva díly. Tam jsem málem usnul, ale při životě mne držela touha zjistit, jak to tedy celé vlastně je. A vysvětlení mi připadlo celkem logické, i když jsem čekal asi něco jiného, ale i tak jsem byl spokoje. Suma sumárum, druhá série Alice in Borderland ode mne získala čtyři hrací hvězdy ****. () (menej) (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD