Imawa no kuni no Alice

• Japonsko 今際の国のアリス (viac)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

Recenzie používateľa UhLee k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2020) (S01)

První série - (6,5/10). Očekávání byla vysoká a nebyla naplněna ani náhodou. Ze začátku vypadalo velice slibně. Ponurá atmosféra umocněná nečekanými zvraty dodávala seriálu temný nádech. Po třetí epizodě se to ale všechno zlomilo a seriál nabral úplně jiný drive. Bylo to více uvolněné a spíše pro náctileté. To je pole mě hrozná škoda, protože tady bylo nakročeno na další Squid Game. Ve výsledku však Alice in Borderland daleko zaostává za svým korejským konkurentem. Jediným aspektem, ve kterém je Alice lepší, tak jsou hry samotné. V tomhle je Alice in Borderland originální a svěží. Je to ale smutné, že nic jiného v podstatě nemůže nabídnout. K postavám si nevypěstujete žádný vztah a jejich odchod vás nijak nerozhodí. Kolem a kolem Netflix zkrátka našel zlatý důl a tím jsou asijské seriály. Já to velice kvituju, protože to má svoje kouzlo. Kdybych si však měl vybrat mezi Japonskem a Koreou, tak sáhnu po Koreji. Nejlepší epizoda: Episode 2 (E02) ()

Season 2 (2022) (S02)

Druhá série - (7/10). V mých očích byla druhá série Alice in Borderland o kapánek lepší než ta první. Daleko víc jsem si začal vážit života hlavních postav, které už mi nebyly tak moc ukradené jako v sérii první. Přirostly mi k srdci a navíc se v této sérii objevily nové postavy, které mi instantně přirostly k srdci. Celkově si myslím, že bylo velkou inovací, že hráči hráli proti reálným lidem, kteří představovali buď Junky (zmrdečci), Královny (mrchy) a nebo Krále (dost cool a vyrovnaní týpci). Tím ty hry působily o to víc lidsky a mohl se s nimi divák daleko víc ztotožnit. V této sérii jsem začal daleko více vnímat soundtrack, který tato série přinesla a musím říct, že některé skladby byly opravdu impozantní. Co se týče vyvrcholení seriálu, tak to bylo takové hořkosladké. Na jednu stranu jsme dostali velice originálně pojaté finále, které se naprosto vymyká všem přemrštěným finále, které mnohdy v seriálové tvorbě nalezneme. Na straně druhé je tady docela tragická předposlední epizoda, která měla naprosto lahůdkovou bojovou choreografii, ale mozek nechala někde ležet na chodníku. Takže po skončení předposlední epizody jsem měl takový zvláštní pocit, který naštěstí poslední epizoda dostatečně odplavila. Finále krásně secvaklo a já jsem byl v sedmém nebi. Jenom doufám, že závěrečná scéna není příslibem pokračování, protože takto to tvoří dokonalý a kompaktní celek. Japonci umí a já se k jejich tvorbě určitě budu vracet častěji. Nejlepší epizoda: Episode 3 (S02E03) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD