Zatímco římský senát plká o nemožnosti překročit Alpy v zimě, kartagincký vojevůdce Hanibal přes ně pochoduje se svými muži, koňmi i slony. Setkává se s vůdcem Galů Rutariem, který mu nabízí spojenectví. Hanibal neváhá a přijímá, společně potom překonávají hory. Kartagincům se podaří zajmout neteř římského senátora Sylvii. Záhy se Hanibal a Sylvie do sebe zamilují. Jejich vztah však není všem po vůli. (Snorlax)

lykan9

Historické filmy zrovna nepreferuji a obzvlášť, když se na nich podepíše již nějaký zub času. V tomto případě jsem však nemohl odolat, protože je to svým způsobem první budyhillovka vůbec. Po shlédnutí Annibala jsem byl příjemně překvapen, protože jsem se ani nenadál a film končil. Tím pádem jsem se nijak nenudil. Netvrdím, že bych měl potřebu se na film podívat znovu, ale v rámci žánru a stáří, se jedná určitě o lehký nadprůměr. Jediné, co opravdu nedokáži zkousnout, jsou ty dlouhé detailní záběry na šlehačku, která se má tvářit jako sníh. To se opravdu nedá :-D ()

666Carnage

Zajimavý italský film o dobyvateli Hannibalovi. Sice se postupem času vytrácí zábava a spíš jde jen o nudu ale koukatelné to je. Terence Hill a Bud Spencer se zde pouze mihnou sice je to asi jejich první společný film ale rozhodně netušili, že spolu stráví dalších 40 let. Jejich role jsou zde malé skoro nepoznatelné. 60% ()

MickeyStuma

Rok 218 př. n. l. I když římský senát nevěří že je to možné, generál Hannibal překračuje Alpy a s vervou sobě vlastní proniká do severní Itálie. Začíná druhá punská válka. Snímek tímto historickým skutkem začíná, ale pak už to směle padá do komorní romance spočívající na milostném vztahu mezi Hannibalem a neteř římského senátora Silvií. Italská kinematografie koncem padesátých a počátkem šedesátých let vyprodukovala nemalé množství tzv. sandálových filmů a tento je jeden z nich. A jak je vidět, hlavně na kostýmech si tvůrci dali záležet. Alpy jsou viditelně studiovka a jinak co se týče krajin, prostě se použilo, co bylo k mání. K tomu nádherné pastelové barvy a tak i přes své stáří je snímek stále pastvou pro oko. První bitva se objeví až v polovině stopáže, ale o nic významného nejde. Jen spousta komparzistů a kamerová scenérie. Romantická stránka vcelku funguje, jen je škoda uvalení typických intrik do pozadí. Na klasiku stále dobrý filmový počin. Pro jistou známou dvojici se také jedná o jistý kariérní milník. Později známí jako Terence Hill a Bud Spencer si tu oba zahráli, jen se neobjeví ve stejné scéně a dle historických zdrojů se nesetkali ani během natáčení. Ale jedná se o jejich první film, kde hrají oba a to stačí. Terence je nepřehlédnutelný, má i daleko větší roli, ale Buda přehlédnout lze. Zahrál si vůdce Galů Rutaria a lze ho poznat pouze podle jeho typické postavy a hlavně podle očí. Viz. video. https://youtu.be/0Ol9grBpGu8 Snímek bohužel v Česku zapomenutý a je to škoda. Máme tu ohromné množství filmových televizních kanálů a přitom žádný zaměřený čistě na klasiku. Změní se to někdy? Zatím to nevypadá. ()

da.rk

Film se neuvěřitelně vleče a to trvá jen 1,5 hod. Je to v podstatě love story Hannibala s nějakou římankou.Bitva jen jedna, slony v akci neuvidíme. ()