Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (viac)

Wroclav

Výborný film, ale přece jen člověk zmlsaný Mononoke, Cestou a konec konců i Laputou čeká ještě trochu víc. Děj je sice podivný a místy ne moc pochopitelný, ale nápady jsou originální a animace snové takže jednoznačně za 4. ()

AcHeRoN

Kto pozna Miyazakiho diela vie, ze moze ocakavat neocakavatelne. Vy len sedite a plnymi duskami nasavate atmosferu a dej, ocakavajuc co bude dalej. Maloktore filmy sa mozu pochvalit takou nezvycajnou atmosferou. ()

Jardys88

V pořadí třetí animovaný film co jsem viděl od Myiazakiho.Nemůžu říct, že by byl nejhorší. Má vysokou kvalitu, zajímavý příběh a jako jsem si již u tohoto režiséra zvykl velmi mne vše zaujalo. Velmi hezky je ukázáno jak se Sophie v průběhu děje mění ze stařeny na mladou dívku a naopak....její odhodlání jsem prožíval s ní.... ()

Werewolf2

Hledat opravdoveho filmoveho umelce, asi bych si hned vybavil Miyazakiho. Jeho filmy maji v sobe neco, co se jen tezko popisuje. A Howl's Moving Castle je presne jeden z nich. ()

MrD

Opravdu krásná scéna je ta se Sofií hledající Howla v minulosti. Howl jako ještě mladý chlapec právě chytí Kalcifera, hvězdu padající z nebe. ()

Abdera

Do odletu od madame Sullivan nejen nádherné ale i logické, pak to skoro jakoukoliv logiku ztrací. Hlavně konec mě naštval, nepochopil jsem ho, byl strašlivě rychlý a bez pravcýh emocí. Ale určitě z Myazakiho filmů nejromantičtější a nejlépe nakreslený. Hudba jako vždy nádherná, nápady skvělé, jen ten scénař no. Ale na druhou stranu Cesta do fantasie mi občas o moc logičtější nepřišla a zážitek to byl nádherný. A Howl je prostě dokonalý :-) ()

wojciech

Pro mě asi nejlepší Miyazaki. Dílčí nápady z jeho starších děl, které jsem vždy považoval za geniální, jsou zde navléknuty na relativně klasický pohádkový model, který jim však naprosto dokonale sedí. Ano, občas se sice už jedná o vykrádání sebe sama, ale to nevadí - vzhledem k tomu, že jsou tyto nápady poprvé zasazeny do pro mě smysluplného rámce. Co oceňuji ještě víc, je ale fakt, že Miyazaki protentokrát mírně opouští od svojí ekologické agitky - tu si sice bohatě vynahrazuje hodně silnou agitací protiválečnou - ta však na mě, na rozdíl od zmíněné ekologie, nepůsobila nijak zvlášť rušivým dojmem, a to mi většinou jakákoli tendenčnost ve filmech leze hodně krkem. ()

sospik

Tak tohle bylo děsivý.. ze začátku :) a pak občas.. krásná pohádka v době války dvou králů, doba prvních automobilů a parních vlaků, přitom tam létají letadla a kouzelníci se mění na obří ptáky, do toho všeho jedna hnusná čarodějnice změní nevinnou holku na starou bábu, ta pak uklízí v chodícím baráku ve kterým bydlí malý kluk a čaroděj.. Rychlý spád, různé prostředí, kladní i záporní hrdinové.. vše je možné když máte v krbu živý plamen se srdcem kouzelníka. ()

wetrix

Pěkná pohádka, ale Princezna Mononoke se mi líbila víc co se příběhu a potemnělosti týče. Na druhou stranu Zámek byl pěkněji nakreslený. ()

shinlove

Moc pěkný film, líbil se mi od začátku až do...téměř až do konce. Kdyby tam nebyl tak šíleně odfláknutý závěr, dal bych i plný počet. Ale "vrcholné" číslo závěru bylo, kdy čarodějnice, která je celou dobu mrcha prohlásí: "Tak jo, skončíme válku." nebo něco v tom smyslu...prostě blbost, ale jinak celý film moc pěkně vymyšlený a propracovaný. 4* ()

Ailly

Prekrásna rozprávka. Dostala som sa k nej len vďaka odporúčaniu a som rada. Originálne pestré nápady a plnohodnotná storyline mi otvorili oči pred tým aké sú dnešné miliónové hrané digitálne fantasy prázdne. Hneď sa púšťam do ostatných japonských anime. ()

Latec

Obrovské porcie fantázie, famózna forma. Niektoré "obdobia" filmu sú sympatickejšie, iné menej, ale každopádne - ak máte radi Miyazakiho tvorbu, toto musíte vidieť. Nádherná atmosféra, sympatické postavy a švahnuto zamotaný dej. A posledná myšlienka mi vypadla, nevadí. Pozrite si to. ()

Merzin

Příliš velký zmatek v chování postav (už jsem viděl podobné filmy, kde mi to nevadilo, protože to nebylo tak nevyrovnané...) srazili výsledné hodnocení na nějakých 70 procent. Stačilo málo a byly to lepší 4 hvězdy, takhle bohužel jen 3+ ()

ocelotak112

Nerozumím tomu kde se v anime bere tolik originality, a asi je lepší to ani nevědět a také nevím jak tenhle úžasný film okomentovat tohle se prostě musí vidět. Přál jsme jsi aby ten film nikdy neskončil to je jediný komentář na který se po shlednutí zmůžu. ()

mishka.k

Princezna Mononoke a Cesta do Fantazie byly lepší. Ale nebylo to špatné... jen jsem nepochopila jednání dvou záporných? postav... u jedné tam člověk celou dobu čeká na vysvětlení, které nepřijde a u druhé to prostě zasklí její závěrečnou scénou, kdy člověk fakt nepochopí o co jí vlastně šlo... ()

Loganberry

Ach jo. Začátek dobrej, pohádkovej. Pak už mi to přišlo jako slátanina na stopadesátouprvní. Kouzelník - samolibej metrosexuálek, čarodějnice náhle proměněná v babičku, o kterou se všichni s láskou starají, skákací strašák a jánevimcoještě... Japonsko frčí, ale u nás doma halt nejsme takový intelektuálové a asi tomu nerozumíme, viď táto. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)