Půvabná Martha se vydává na západ hledat svůj životní sen. Když se náhle stane vdovou, je jí nabídnut konvenční sňatek s mladým vdovcem a jejich vztah nečekaně vyústí v lásku.  Martha Claridgeová opouští domov a vydává se s mužem, kterého bezmezně miluje, na západ. Na budoucnost se dívá plná nadějí, ale záhy její manžel Aaron tragicky zemře. Začíná zima a mladá vdova se musí rychle rozhodnout, zda se vrátí na východ, nebo zůstane. V té chvíli jí přichází nabídnout formální sňatek mladý vdovec Clark Davis. Martha by tímto konvenčním spojením měla přes zimu zajištěnou střechu nad hlavou a Clark by získal pro svou osmiletou dceru Missy matku, která jí v tomto věku neobyčejně chybí. Zároveň ale Martě slíbí, že když bude chtít, zaplatí jí na jaře cestu domů na východ. Romantický western o neobvyklém spojení dvou lidí poznamenaných tragédií, který nečekaně vyústí v lásku. (oficiálny text distribútora)

sulimo

Podstoupit před tímhle důkladnou lobotomii se vyplatí....bez toho na to ale koukejte jen se zavázanejma očima a zašpuntovanejma ušima....pak je to totiž uplně nejlepší film. Pokud nehodláte podstoupit ani jednu metodu, která by vás tohohle filmového trápení ušetřila, a pokud jste alespoň trochu normální, dáte tomu maximálně 1 hvězdu, a pokud máte špatnou paměť jako já, už po půl hodině od hodnocení nebudete vlastně vědět, za co že ta hvězda byla, ale to už nebudete chtít znova zjišťovat. ()

Arsenal83

Heiglovej filmom sa snažím vyhýbať, predsa som len dal tomuto lacnejšiemu formátu šancu a nebolo to úplne márne. Lacné áno, príliš orientované na citlivosť, ale predsa len sa našli aj vtipné momenty, aj momenty, ktoré zahriali pri srdci. Taký malý vývar z Domčeka v prérii. ()

Primavera

Tichá láska /básnik: Jaroslav Vrchlický/ "Nikdy slovem nevyzradím, co spí v srdci přehluboko, dost na tom, když v chvíli štěstí mluví tvář a mluví oko." Tak na rozdiel od rovnomennej básne výborného básnika Vrchlického americký slaďák vôbec nedal priestor na tichú poetiku citu, hlboko ukrytého v srdci. Dej bol plytký, predvídateľný, naprogramovaný na ženské očakávania a túžby po romantike. Preto vo filme nič neprekvapilo, azda len výkon malej Bartusiak, pretože dievčatko zahralo všetko s dokonalým citom pre danú postavu. Film natočený podľa novely Janette Oke, spisovateľky, ktorej diela sú kvalitou ďaleko za horeuvednou básňou Vrchlického, nominovaného svojho času na Nobelovku. ()

rikitiki

Zas další film z Divokého Západu, kdy jsou všichni vymydlený dorůžova, vyžehlený a zoubky mají jako perličky. A stejně hladce a sterilně plyne i příběh. Na začátku sice mladá naivka ovdoví, ale pak už je to vlastně procházka údolím žlutých růží. Naučí se vařit, starat o dítě, bez problémů zvládne tuhou zimu, kdy se nedá vyjít na krok, když shoří stodola, nic se neděje, postavíme novu, porodí bez potíží jen s pomocí manžela a mezitím přijde láska tak zvolna, že si ji nikdo nevšimne. Ani divák /23.1. 2011/ ()

Padme_Anakin

Chtěla jsem vidět ještě nějaký další film s malou Skye, tak jsem lupla tuhle westernovou limonádu.. Tak nějak jsem očekávala, co přijde, už podle názvu.. Ano, je to předvídatelné, ano, je to průhledné, přesto mi to nijak výrazně nevadilo.. Skye nezklamala, byla báječná, Katherine Heiglová je pěkná baba a Dale Midkiff sympaťák, k tomu nádherné exteriéry a nakonec se z toho vyklubal pohledný rodinný film, ode mne tři shovívavé hvězdy.. ()