Ginny a Georgia

• USA Ginny & Georgia
USA, (2021–2023), 18 h 33 min (Minutáž: 50–63 min)

Tvorcovia:

Sarah Lampert

Brianne Howey, Antonia Gentry, Diesel La Torraca, Jennifer Robertson, Felix Mallard, Sara Waisglass, Scott Porter, Raymond Ablack, Katie Douglas (viac)

Dospívající dívka Ginny a její matka Georgia se po letech na útěku touží usadit. Ale tajemství Georgiiny minulosti je s jejich přáním v rozporu. (Netflix)

NikiVai

I když se mi seriál jevil příliš teenagerovsky, dala jsem mu šanci a rozhodně nelituji. Jedno z největších překvapení za poslední dobu v tom nejlepším slova smyslu. Bravurní herecké obsazení! To se opravdu povedlo. Všechny postavy jsou hezky barevné, mnohavrstvé. Líbí se mi, jak se seriál dotýká závažných problémů aniž by vyloženě tlačil na pilu. ()

BlackDemon

Dlho, fakt dlho som si zvykal na tú staršiu z dvojice hlavných hrdiniek a potom som si tú postavu obľúbil. Je to také "dievčenské pozeranie", ale priznám sa - dostalo aj mňa, ako chlapa. Vtipné, do prvej polovice aj svižné. A aby som nezabudol - trend "jedna lesba/gay/tretie pohlavie do každého seriálu nech to pozerajú všetci" sa mi vôbec nepáči! ()

Nejsem_Fila

Po shlédnutí 1. a 2. řady: Mně se to líbí. A to tak moc, že jsem nemohla odtrhnout oči a po hoooooodně dlouhé době to sjela v kuse proto, že mě to neskutečně bavilo a ne jenom tak, abych zabila čas nebo zjistila, jestli to bude tak strašný až do konce (zdravím tě, Hro o trůny). Příběh je jednoduchý, prostě máma a dcera s překvapivě malým věkovým rozdílem. Řeklo by se, Gilmorky, akorát tyhle mají osobnost a nevycucávají zbylé členy rodiny. Cílem matky je být skutečně samostatná a nezávislá (i když cesta, kterou volí, se může zdát nesprávná), zároveň samu sebe vnímá jako člověka chybujícího, který ale jednou sáhl na figurku, tak už musí táhnout, ať chce nebo ne. Linka dcery je pro mě krásně kontrastní. Dívka, co se snaží vypořádat s minulostí své rodiny, jako by neměla dost práce s vlastním dospíváním. A konečně nám seriál pro teenagery ukazuje, jaké vztahy a pocity skutečně jsou. Tomu všemu kontrastuje nejlepší kamarádka jménem Maxine se svým bezstarostným dokonalým životem a smyslem pro drama. Není náhoda, že právě její emoce a reakce se zdají přehnané a nemístné, když z pohledu hlavních představitelek řeší opravdu "jen hlouposti". Jsem zvědavá, jak se v budoucnu rozjede linka mladšího bratra, kterému se během prvních dvou sezón rýsují silná traumata, co určitě budou mít dohru. Také ve stoje tleskám přístupu k sexu všech puberťáků v seriálu - konečně vidím něco reálného. A v seriálu je toho mnohem mnohem víc. A na pozadí toho všeho jsou velká témata jako sebepoškozování, rasismus, sexismus, poruchy příjmu potravy... Jediná věc, která mě opravdu zaskočila a byla jsem z ní zmatená, byla, že hlavní hrdinka se učí masturbovat ve svých patnácti letech. A dle konverzace s jejími kamarádkami nebyla zdaleka jediná. Ale tak co, možná jsou mezi námi jedinci, co to opravdu tak dlouho nezkoušeli, i když se mi to zdá přinejmenším zvláštní. Závěrem - nemůžu se dočkat 3. a 4. řady, včera bylo pozdě!!!! ()