Barbaři

Nemecko, (2020–2022), 9 h 28 min (Minutáž: 42–55 min)

Gaetano Aronica, Jeanne Goursaud, Jeremy Miliker, Laurence Rupp, David Schütter, Bernhard Schütz, Eva Verena Müller, Sergej Onopko, Florian Schmidtke (viac)

Osudy tří postav se propojují v bitvě v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9. n. l. zastavili rozpínání Římské říše. (Netflix)

Recenzie používateľa Mrkvič k tomuto seriálu (2)

Barbaři (2020)

Opravdové, syrové a na evropské poměry i dost velkolepé ve srovnání se zámořskou produkcí. Jak vizuální stránka, tak hlavně hudební se rozhodně nemá zač stydět. Když si pročítám letmé shrnutí historických událostí, je seriál v základních bodech velmi přesný. Snad až na neuvěřitelně otravnou postavu barbarského intrikána, který by musel být zabit vlastními lidmi snad nejpozději při svém druhém prohřešku, byly všechny postavy zajímavé a pro příběh přínosné. Druhá řada je pořád stejně skvělá. Snad z ní mám i větší radost, že tvůrci potvrdili kvality té první. Jen pár logických drobností mi trochu vadilo. A že bude nejspíš třetí řada? Jedině dobře. Opravdu zde němci potvrzují, že "svému" tématu se tvůrci dokáží věnovat s větší chutí a zápalem. Ne jako americké produkce povrchně sledující Evropské a jiné historické etapy. ()

Vlk a orel (2020) (S01E01)

Bez akce, ale hodně hutná atmosféra. Divák jako by zapadl do pohanského barbarského světa. Trochu se obávám slabé akce, až přijde na řadu. Ale historického zasazení a opravdovosti postav a příběhu, rozhodně ne. Ten vypadá ve srovnání s novodobými seriály (od všech multikulti netflixovek až po Spartaka atd) jako dar z nebe seslaný drsným bohem Wodanem. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů