Barbaři

Nemecko, (2020–2022), 9 h 28 min (Minutáž: 42–55 min)

Gaetano Aronica, Jeanne Goursaud, Jeremy Miliker, Laurence Rupp, David Schütter, Bernhard Schütz, Eva Verena Müller, Sergej Onopko, Florian Schmidtke (viac)

Osudy tří postav se propojují v bitvě v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9. n. l. zastavili rozpínání Římské říše. (Netflix)

Mrkvič

Opravdové, syrové a na evropské poměry i dost velkolepé ve srovnání se zámořskou produkcí. Jak vizuální stránka, tak hlavně hudební se rozhodně nemá zač stydět. Když si pročítám letmé shrnutí historických událostí, je seriál v základních bodech velmi přesný. Snad až na neuvěřitelně otravnou postavu barbarského intrikána, který by musel být zabit vlastními lidmi snad nejpozději při svém druhém prohřešku, byly všechny postavy zajímavé a pro příběh přínosné. Druhá řada je pořád stejně skvělá. Snad z ní mám i větší radost, že tvůrci potvrdili kvality té první. Jen pár logických drobností mi trochu vadilo. A že bude nejspíš třetí řada? Jedině dobře. Opravdu zde němci potvrzují, že "svému" tématu se tvůrci dokáží věnovat s větší chutí a zápalem. Ne jako americké produkce povrchně sledující Evropské a jiné historické etapy. ()

WinnJets

Příjemné překvapení, u kterého by se samozřejmě dalo najít mnoho nedostatků, ale jelikož jsem poslední dobou dost tolerantní, spokojím se i s tím, že se z toho nakonec nevyklubala klasická multikulturní sračka ve stylu (Král Artuš: Legenda o meči). Mohlo to být určitě drsnější, temnější a špinavější... nicméně už jen samotný pohled na Jeanne Goursaud, diváka donutí tomuhle seriálu leccos odpustit...:) ()

sir-dave

Totální Římsko-Barbarská pecka o bitvě v Teutoburském lese, ideálně na zhltnutí najednou. Všech 6 dílů mělo co říct, aby utvořilo jeden celek o jedné historické události. Skvěle vykreslené postavy, kde Římani vypadají a mluví jako Římani a Germánské kmeny, které nevypadly z žádného klipu od Kissaků, ale působí věrohodně. Dlouho jsem také neviděl tak hezkou Němku:) Jedna událost je pryč, i tak mají Barbaři co říct dál, snad se toho Netflix chytne. ()

Necrotongue

Seriál ve mně vyvolal rozporuplné pocity. Mezi klady řadím to, že se mi na jednotlivé epizody docela dobře dívalo, nenudil jsem se a vcelku slušně jsem se bavil. Naopak mi vadilo, že se tu až příliš dbalo na hygienu, o mastný vlas by se tu jeden neotřel a dění v germánské vesnici se mi zdálo být dost odbyté. Měl jsem za to, že se veškeré usilí tvůrců soustřeďuje na samotnou bitvu, ale právě tady přišlo největší zklamání. Několikadenní masakr se vešel do pár minut, v nichž bojoval s bídou jeden manipul a ne tři legie v plné síle. Nevím, zda Němce limitoval čas nebo peníze, ale kdybych si měl tipnout, řekl bych, že obojí. Ve výsledku si myslím, že seriál stojí za shlédnutí, ale divák toho nesmí očekávat příliš mnoho. ()

corona

Seriál sa vezie na súčasnej vlne "návrat ku koreňom", kde sa vezme jedna reálne  historická postava/postavy z dávnych dôb o ktorýchsa vie zopár faktov a okolo nej sa navrství viac-menej nadstavený dej.  Niekedy sa to celkom podarí (Vikingovia) a niekedy vôbec nie (Slovania). Barbari majú dva výborné ťahy  a to latinčinu a herca hrajúceho postavu Vara ako dokonalý archetyp Rimana. Obsadenie Armina sa celkom vydarilo, aj keď v strede seriálu jeho dilema som Riman alebo Barbar už bola trocha otravná. Najväčším kastingovým omylom bol určite herec hrajúci Folkwina, "Šiferka" v úlohe Thusneldy určite potešila oko ale samotná postava bola  mimo svoj rámec doby. Určite mala svoj historický význam, nakoľko sa zachovalo jej meno ale to ako  sama v podstate iniciovala celú bitku a ešte v podprsenke pobila pol légie bolo určite fantasy. Krvou sa nešetrilo, seriál disponuje slušným počtom odrezaných hláv a prerezaných hrdiel, samotná bitka trvala žiaľ krátko a ešte bola do nej pridaná zbytočná a nehistorická "šachovnica". Mne už zostáva len dúfať, že raz sa dočkám seriálov Markomani, Kvádi, Vizigóti a Vercingetorix ()

• Herci, ktorí v seriáli zobrazujú nemeckých kmeňových obyvateľov, hovoria modernou nemčinou. Seriál je však pozoruhodný tým, že dialóg medzi rímskymi postavami sa odohráva v klasickej latinčine. (Weezy22)
  • Během scény, kdy jde římský důstojník oznámit germánským žoldákům, že budou nasazeni v boji, má na sobě vůdce žoldáků roucho, které mu splývá přes rameno. Během celé scény se ale vlivem střihu několikrát změní, které rameno zůstává odhaleno. (kukkik)
  • Natáčanie seriálu prebiehalo na viacerých miestach v Maďarsku a trvalo od 12. augusta do 30. novembra 2019. (MikaelSVK)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů