Barbaři

Nemecko, (2020–2022), 9 h 28 min (Minutáž: 42–55 min)

Gaetano Aronica, Jeanne Goursaud, Jeremy Miliker, Laurence Rupp, David Schütter, Bernhard Schütz, Eva Verena Müller, Sergej Onopko, Florian Schmidtke (viac)

Osudy tří postav se propojují v bitvě v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9. n. l. zastavili rozpínání Římské říše. (Netflix)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (12)

Vlk a orel (2020) (S01E01)

Ač bude náš zabedněný národ na Němce a hlavně jejich jazyk ještě desítky let nadávat, já k nim tíhnu už jen zásluhou skvostu jménem Dark a nebráním se jakémukoli dalšímu pokusu dobýt filmový nebo seriálový svět. Barbaři přicházejí akorát v době, kdy mi historické vřavy pekelně chybí a i když se nebude bojovat celých šest hodin, jak si někteří myslí, pilot navnazuje na sakra poutavý seroš. ()

Odplata (2020) (S01E02)

Je to fakt paráda. Nečekal jsem to, bál jsem se toho, ale dlouho jsem u seriálu neseděl onu hodinu bez potřeby se rozptylovat čímkoliv jiným. Celých 50 minut mě totiž skutečně zajímá, co se na obrazovce děje a kam se bude děj posouvat dál. Zvěsti o tom, že je tohle typický příklad bingewatche, vůbec nelhaly. ()

Na hraně (2020) (S01E03)

Historická vřava, jejíž obdoba mi už pekelně chyběla. Ani poslední díly Vikingů mě nezaujaly natolik, jako právě Barbaři. Ať žije Berwulf! ()

Nový reik (2020) (S01E04)

Cliffhangery umí tvůrci tohodle nenápadně povedeného seroše na výbornou. Nedivím se těm, co mají čas, že tohle dali celé na jeden zátah. Už teď se těším na zítřek a další dva díly. ()

Zrada (2020) (S01E05)

Ticho před bouří v nejlepším hávu. Už teď mi mrzí, že se blíží konec. ()

Bitva (2020) (S01E06)

S Ariho promluvou a geniálním soundtrackem jedna z nejlépe provedených historických bitev v seriálových dějinách! Po delší době naprosto bezchybná minisérie. Change my mind... ()

Nové legie (2022) (S02E01)

Minisérie, co přišla předloni znenadání, si okamžitě získala mou pozornost, ale tehdy mě ani v nejmenším nenapadlo, že půjde navázat. Tvůrci se o to pokusili a díky bohu za to. Počátek událostí po bitvě v Teotoburském lese v pravém fanouškovi vzbuzuje obdobné emoce jako na podzim roku 2020 a já se budu kochat dál. ()

Zajatec (2022) (S02E02)

Druhý díl opět v modrých číslech, aniž by si je jakkoli zasloužil. Jestli tu figurují tak nízká hodnocení jen kvůli zapojení LGBT nádechu, běžte se léčit. Sledujte tenhle seriál pro to, co je na něm skvělé (a to převažuje), ne pro nedostatky, které se dá v pohodě přehlídnout. Taky nejste dokonalí, a přesto vás má alespoň někdo rád. ()

Otcové (2022) (S02E03)

Thusnelda se kvůli zmatení nejistotami v nejisté době staví do pozice šíleně otravné postavy, Arimu a jeho snaze skloubit temnou minulost s láskou k bližním budu fandit, i když ho bude příběh vykreslovat negativně. ()

Přísaha (2022) (S02E04)

U první série bylo výhodou, že bylo jasné, k čemu se má blížící se konec uchylovat, tady tu jistotu zatím vůbec nemám a mírně mi to kazí celkový dojem. Třebaže 5. díl bude asi hodně hustý. ()

Ztracení (2022) (S02E05)

Jdu proti proudu a stále si chválím víc spíš počátek série, protože ta ze všech stran sršící originalita a napětí z předloňské bitvy v Teotoburském lese je tatam a tady si nejsem upřímně ani jistý, jestli jde stále ještě o historické události či již i prostou fikci. ()

Cena (2022) (S02E06)

To, co bylo před dvěma roky skvělou svěží minisérkou, se rozrostlo v seriál, co neskončí ani teď, ale abych se na 3. řadu těšil, budou muset tvůrci vyrukovat zase s něčím kulervoucím. Zdejší snaha o napodobení konce první série skrze další voiceover se ani trochu nedokázala vyrovnat emocím u Ariho promluvy. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů