Barbaři

Nemecko, (2020–2022), 9 h 28 min (Minutáž: 42–55 min)

Gaetano Aronica, Jeanne Goursaud, Jeremy Miliker, Laurence Rupp, David Schütter, Bernhard Schütz, Eva Verena Müller, Sergej Onopko, Florian Schmidtke (viac)

Osudy tří postav se propojují v bitvě v Teutoburském lese, kde germánští válečníci v roce 9. n. l. zastavili rozpínání Římské říše. (Netflix)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (7)

Barbaři (2020)

Seriál ve mně vyvolal rozporuplné pocity. Mezi klady řadím to, že se mi na jednotlivé epizody docela dobře dívalo, nenudil jsem se a vcelku slušně jsem se bavil. Naopak mi vadilo, že se tu až příliš dbalo na hygienu, o mastný vlas by se tu jeden neotřel a dění v germánské vesnici se mi zdálo být dost odbyté. Měl jsem za to, že se veškeré usilí tvůrců soustřeďuje na samotnou bitvu, ale právě tady přišlo největší zklamání. Několikadenní masakr se vešel do pár minut, v nichž bojoval s bídou jeden manipul a ne tři legie v plné síle. Nevím, zda Němce limitoval čas nebo peníze, ale kdybych si měl tipnout, řekl bych, že obojí. Ve výsledku si myslím, že seriál stojí za shlédnutí, ale divák toho nesmí očekávat příliš mnoho. ()

Vlk a orel (2020) (S01E01)

První epizodu jsem ohodnotil opatrnými třemi kousky; potěšilo mě téma seriálu, protože mě vždycky zajímaly události, které se vázaly na rozpínavou římskou politiku, ale ze samotného provedení jsem byl trochu rozpačitý. Římané považovali za barbary všechny, kdo si ještě nevybudovali vlastní akvadukt, ale zdejší Germáni vypadali tak, že bych si tipnul, že už mají zavedeny rozvody teplé i studené do každé chýše. Jinak jsem se ale docela bavil. ()

Odplata (2020) (S01E02)

Druhá epizoda trochu přibrzdila slušně rozjetou dějovou linii, tvůrci se totiž uchýlili k tolik oblíbeným flashbackům, aby vysvětlili události minulé, mě ale příliš nenadchli, protože jsem měl pocit, že děj ztratil nejen na tempu ale i na zajímavosti. Snad to bude příště lepší. 3*- ()

Na hraně (2020) (S01E03)

Proti předchozí epizodě se určité zlepšení dostavilo, ale nestačilo to k tomu, abych mohl nějakou hvězdičku přihodit. Vidím tady tu snahu německých tvůrců natočit pořádný historický seriál, jen mám pocit, že by potřebovali vyšší rozpočet, lepšího scénáristu a režiséra... No, tři kousky musí stačit. ()

Nový reik (2020) (S01E04)

Uznávám, že měla čtvrtá epizoda z dosud viděného zatím nejlepší tempo, bylo to evidentně tím, že přinesla největší podíl akce, ale ani přes tato pozitiva jsem nemohl jít s hodnocením výše. Bude to asi tím, jak na mě seriál celkově působí, tvůrci mě zatím nedokázali vtáhnout do děje tak, abych zapomněl, že se jen dívám na televizi, něco tomu prostě chybí. 3*+ ()

Zrada (2020) (S01E05)

Akční scény šly sice tentokrát víceméně stranou, ve výsledku to ale nevadilo, protože je nahradilo politikaření a intriky jak na kmenové, tak i na mezikmenové úrovni. Nemohl jsem si nevšimnout, že při přípravách na svatební noc došlo k defektu na přenosové technice. Buď se z toho kameraman tak potil, nebo se nám do evropské tvorby tlačí americká "morálka". Silně se obávám, že B je správně. ()

Bitva (2020) (S01E06)

Asi budu vypadat jako otravný rýpal, ale fakt jsem od bitvy, k níž vlastně celý seriál směřoval, čekal mnohem více. Boj v lese byl ještě ucházející, ale to, co přišlo ve volném prostoru, vypadalo spíše jako vtip. Čím to Germáni polévali Římany, vůbec netuším, určitě to nebyla smůla ani medovina a přemýšlet o benzínu mi přišlo absurdní. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů