V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

Herbert007

Tenhle film má s realitou naší tehdejší armády společného asi tolik jako Hledá se Nemo s realitou života v moři (a bohužel postrádá kvality Hledá se Nemo) a něco o tom vím, já tam tehdy zhruba v té době sloužil (tedy myslím v armádě, ne v moři :-) ()

xisp odpad!

Popularitu tohohle filmu prostě nechápu,dle mého ho nejlépe vystihuje definice vojny kterou jsme jako vojáci základní služby hojné používali:"Když jsem byl malý a blbý hrál jsem si na vojáka,teď jsem velký voják a hraju si na blbce..." ()

pantak

Realita úplně někde jinde,ale jak už zde bylo řečeno,jako náborovka dost dobrý.Každá doba si nese svoje a tady je podána s humorem a podpořená hereckými výkony. ()

Dendelinka

Jiří Langmajer a Karel Roden - vynikající herci! Ať už hlášky, které mi utkvěly v hlavě, nebo úžasná atmosféra doprovázena celým filmem, to všechno a ještě více dělá tuto komedii jednu z nejlepších, kterou musel vidět každý Čech! ()

vojtaruzek

Až na tu propgandu to je super film, to cvičení vyplňující půlku filmu je pro mě prostě legendární. A Langmajer i Roden jsou ještě zajíčci, co si přát víc. ()

Kika5199

Pekná komédia ....... ale v skutočnosti by to snimy asi dobre nedopadlo. A tiež pochybujem že by ich nemohli po úteku hned chytiť. Najlepšie na tom celom filme je tá pesníčka stále ta istá dokolečka. A že prečo som dala peť hviezdičiek ked to takto kritizujem? No proste ked si k tomu sadnem tak sa na tom smejem!!! Obdivujem to že v tých rokoch vedeli spraviť niečo tak srandovné. ............... Oh rozmýšlam a rozmýšlam a neviem čo dodať!!! Tak to je asi všetko. Proste je to dobrá komédia ktorá vždy pobavý. ()

tajda

Komunistická agitka nejhoršího typu. Řadím ji po bok majora Zemana, aneb limonáda pro ty, kteří opravdu nebyli na vojně. Ta jedna hvězdička je za výkon soudruha Jandáka, který si svoji "lidskost" podržel do dnešních dnů... ()

katjaaa

Vždy, když na film koukám, lituju, že si takovou skvělou bojovou hru nikdy nezahraju :). Moc by mě totiž bavila. A baví mě i film. ()

dr_drep

Realita byla, je a bude jiná. Armáda není zaopatřovací ústav a nepotřebuje vojáky s vlastním názorem, ale vojáky, kteří plní rozkazy. To jen pro ty, kteří se zde oháním tím, jako to BYLO doopravdy. Jsem si nicméně jistý, že by major Průcha v dnešní době jako jeden z velitelů vojenského zpravodajství nepřijímal rozkazy od Nagyové. Z hlediska žánru je to dobrá komedie, první třetina vtáhne a nepustí, druhá se snaží, ale je to o fous těžkopádnější, závěr prostě musel být, a ten mě už tak nebere. Každopádně máte to za čtyři vostrý hvězdy. S nástupem IHNED :). ()

eaglestar

Cha chá, podprahová náborová, agitka, nebo poplatné své době (volové, to je i Casablanca).... i kdyby, je mi to u prdele. Aspoň mladí sráči uvidí trochu z té vojny (sic přikrášlené), kterou by dnes potřebovali jak sůl........... Taky jsme měli funkční armádu a dobré máslové sušenky Club (nebo co to tam ten Roden furt žere), namísto rozkradené a kurevsky zadlužené republiky, nefunkčního zemědělství, sraček, sraček a zas jenom demokratických sraček........ a multikulti hoven. Za chrabrou ČSLA a špica hudbu za pět. A antisocialistická, havlovská pakáž se může třeba posrat. ()

kreyson13

Můj oblíbený film s dobrým obsazením. Langoš, Roden, Jandák a spol. Se skutečnou realitou vojny to sice má společnýho pramálo (aspoň s tou mojí) ale to asi většina filmů natočených před r.1989. Pohodová a vtipná pokoukaná na hraní si na vojáčky, která to zase tak nepřehání s politickou masáží mozku. ()

JWK

Pohodová příjemná komedie která má spád i špetku napětí. Ten film mám rád, má příjemnou atmosféru i dynamiku. Kdo tady něco mele o politice, náboru či propagandě měl by si dojít na lobotomii. Tohle je prostě fajn film a právě jeho apolitičnost je jedna z věcí, která je na něm to fajn. ()

mr_radek

Propaganda, nepropaganda, já se bavil a bavím se i po letech. Nejsmutnější mi na tom po těch letech přišlo, že vlak, kterým Jirka Langmajer se slečnou Gajerovou v roce 1987 jede, je nachlup stejný jako ten, kterým jezdím v roce 2014... ()