V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

SkeeveTulp

Armádní agitka ve stylu Top Gun. Svižná a vtipná. A když si odmyslíte tu ideologii, tak je to velmi dobrý film, s dobrými herci. Langmajer, alias Slamák, zajistil přitažlivost i pro něžnější pohlaví, a všichni jsou spokojeni. ()

Reyak

Bavil jsem se, zvláště pak u chytlavé části paragáni versus hordy SNB a vojáků, ve které mi samozřejmě lahodily odchyty paragánů, vtipné scénky (scény se Šlapetkou a zvláště pak scéna Šlapetkova pohledu do kamery mezi prasaty poté, co si ho všimne dělník, kterou jsem si dokonce i přetáčel), bojová nálada, pranice a hudba. Posledních 20 minut bylo již, jako daň za romatické zakončení, výrazně slabších. Také některé střihy jednotlivých scén (předseknutá scéna rozhovoru Rodena a Langmajera před vrtulníkem, ku příkladu) působily jako pěst na mé oko, ale to je spíše výraz mého hnidopišství. ()

demovka

Vojna taková za dřívějších let opravdu byla (máme v rodině 3 vojáky). Jakmile začala debata o tom, zda armádu potřebujeme, jak se začali mladíci vzpouzet a začala se branná povinnost krátit, vše se naprosto změnilo! A vojna začala být o 100% horší (mám od těch, kteří tam ztloustli a nudili se). Takže pravdu mají obojí. Ale k filmu. Nejhorší je scénář, ale i tak obsahuje vtipy a hlášky, které po mnoha letech jsou stále dokonalé. Nejhorší herecké výkony jsou (Evička=dcera sousedky) a pochichtávající se slečny. Veronika Gajerová chvílemi přehrává, ale věřím, že to o moc lépe nešlo. Ona neměla co hrát, narozdíl od Jirky L. a Karla R! Všimla jsem si, že Petr Tuček umí dobře točit bojové scény, ale milostná scéna se mu tedy vůbec nepovedla. Všichni herečtí představitelé vojáků (i páně zloděj) byli velice dobří a vtipní. Má to svoje chyby, ale budu se na to dívat znova a znova. To nechtěné znovunamáčení do problémů mi totiž připomíná mnoho chvilek ze života. ()

harmonikar

Tak toto bol poriadne fušerácky natočený film.Dokonca v jednej scéne ( v ktorej sa Tůma rozpráva so svojou sestrou) vidno na stene izby tieň mikrofónu!!!! To by sa nemalo stávať ani v televíznych inscenáciách a nie to ešte vo filme,ktorý išiel do kín.Herecké výkony boli vyslovene katastrofálne.Jedinými hercami,ktorí sa snažili hrať boli Karel Roden a Jiří Langmajer.Pán Petr Hapka bol skvelý hudobný skladateľ, no do tohto filmu zložil hudbu asi ľavou zadnou.Počas celého filmu sa dookola opakoval ten istý hudobný motív.Po čase mi už začal liezť poriadne na nervy.Tvorcovia filmu sa snažili navodiť dojem,že vojenská služba za komunistov bola vlastne jedna veľká švanda.To nieje vôbec pravda.Celý film bol vlastne sledom trápnych scén a pôsobil na mňa dojmom ako keby bol narýchlo zbúchaný dokopy.Záverečné titulky boli vykúpením a ukončili to trápenie. ()

Jekyl

Jako malej capart jsem si tenhle film pouštěl na VHSce klidně 2x denně a to hlavně kvůli části při chytání paragánů a hudby v pozadí (neskutečně jsem vždycky fandil Trunečkovi, aby ho nechytli). Postupem času zjišťuju, že i nadále je to jediná část filmu, která se dá se zaujetím sledovat. Zbytek už příliš atraktivity nepobírá. Nicméně herecké výkony jsou super. Ať už v podání výsadkáře Langoše, kapitána Tůmy či majora Brůchy. I nějaká ta vtipná hláška typu: "Šlapetka, co tady šlapete vodu, odpalte!" se najde. Takže joo, 3 hvězdy bez problému. ()

slavikzbojni

Režisér Peter Tuček- inak plukovník Československej ľudovej armády, slúžil v Prostějove, a po rozbití Československa sa stal veliteľom výsadkárskej posádky v Žiline, nakrútil film s dobrým dejom- nie je to iba propagačný film- slúžil som i prieskumákov a výsadkárov, tak viem, že reality v tomto filme zodpovedajú životu- nech si dilinkovia a bkbečkovia a puuscha píšu čo chcú. tu tvrdia čo chcú. A v Československu sa baby balili inak ako dnes- nechceli peniaze- ale chceli chlapa....to len rôzni prihriati západofilckovia sa tu producírujú aby si kopli do toho, čo bolo dobré. Langmajer a Roden sú na jedničku a ani vtip filmu nechýba veľmidfpbreich soplnila VeronaHajerová. Tento filmistým spsôobom ukazuje, čo vštko sme mali v našej vlasti- ČESKOSLOVENSKU ab Nemcom sa nás podarilo opäť robiť v roku 1991. . Film som videl viacnásobne a vždy si ho rád pozriem po čase....dávam ***** ()

Pejda

Viděl jsem to několikrát a vždy se no tento film kouknu znovu. Na vojně se daly zažít různé příběhy, dějově to smysl má. ()

zeleznak

Imho je nutnost se na to divat min.ze tri uhlu. 1. Aspekt vojenstvi zde vubec nebrat v potaz. To ma s cssr povinnou voj.dochazkou spojitost jako vegan na soutezi spikovanych bucku. 2. Bezelstnost scenare je tak tupoucka a neskodna, ze nemuze ublizit ani neznalemu. 3. Vykony Rodena i Langa jsou solidni. Bonus: opakovane koukatelne, kdyz nedavaji nic jineho ()

Hombre8

Film dejme tomu dobrý, ale na vojně to takhle chodilo možná až po převratě. Přijde mi to spíš jako agitka na budoucí profesionální armádu. Kdo ale tenkrát mohl tušit...? Jinak labutí píseň jednoho z mých oblíbených režisérů. ()