V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

Petus

Ať si kdo chce, co chce říká, Kouba s Tůmou, resp. Langmajer s Rodenem tady válí absolutní extratřídu a Gajerová jim k tomu zdatně sekunduje. Ikonický film mého mládí a byť jsem nebyla a nemohla být odvedena, v tomto směru souhlasím a soucítím se všemi chlapy, kteří při vzpomínkách na svou vojnu potajmu zamačkávají slzu v koutku oka. ()

TommyDiamond

Tento film jsem si oblíbil. Vždycky se rád mrknu na nahánění svobodníků….. Film má šíleně useknutý začátek. Bez nějakých serepetiček vás to rovnou hodí do děje. Pravda je, že mě nejvíc baví to nahánění. Jakmile Kouba dorazí v tom horolezeckým mundůru do casáren film pro mě prakticky končí. Už mě nezajímá. Dám tři hvězdy, ty si film zaslouží ()

Stanix

Nevinný komediální snímek, který zřejmě již unikl pozornosti soudruhů, neboť se v něm nenachází téměř žádné "zásadní" informace o důležitosti lidově demokratické armády a podobným výplodům, na něž jsme z podobných filmů byli zvyklí. Díky tomuhle faktu, a samozřejmě i díky "Langošovi", působí celý film svěže a energicky i dnes. ()

Godhaj

,,Soudruzi se mnou odmítli ject v jednom autě, tak mě jedna soudružka postříkala intim sprejem.“ Asi nikdy už nespatřím akčnější český film, než byl tento. Akční bojové cvičení výsadkářů totiž vyplňuje asi osmdesát procent stopáže. Neustále se někde běhá, schovává, utíká, prostě je to takový splněný sen všech kluků. Je sice nepřehlédnutelné, že se jedná o pěknou náborou propagandu mezi zelené gumy, ale to koukatelnosti tomuto snímku neubírá. Špatně se mi to sledovalo, protože množství akce naprosto zastiňuje postavy, které mají jen jednu náladu a povahový rys a tak trochu vypadají, jako by vypadly z Kameňáku. Jen Roden a Langmajer mi přišli sympatičtí, ale to jen s přimhouřeným okem. Hudební vložku zaplňuje jeden jediný hudební motiv, který se bohužel do omrzení opakuje, takže bolehlav je pravděpodobný. Celkově vzato se rozhodně jedná o výjimečný film českých luhů a hájů, ale na druhé zhlédnutí to už není. ()

Skratchy

Náborovy film,který zaujme především první půlkou kde jsou vojáci v rámci cvičení chytáni za doprovodu Hapkovi chytlavé melodie.Od půlky se film začíná strašně táhnout,částečně to aspoň zachraňuje Roden. ()

alldo.raine

Stačí si pustit Černé barony a svobodníka Koubu a člověk má tu vojnu hned chuť absolvovat:) Ne, samozřejmě že realita je úplně jinde, ale toto je prostě zábava od začátku do konce se skvělým Langmajerem a hlavně Karlem Rodenem:) ()

hekla

Ve své době asi velmi akční a moderní film, dnes zábavné ohlédnutí na socialimus a vojenskou službu. Vtipné scény, pár hlášek a výborní herci. ()

Meev

Znáte ten pocit, když máte něco uloženého hluboko v srdci a nevíte, co to je ? Já tam mám kromě cév tenhle film. Mohu vám zaručit, že se nudit nebudete, ani to nejde. Vždyť budete mít oči připoutané k obrazovce, jako zámek ke dveřím. Po humorné stránce film nestrádá a ví, kdy a kam jaký vtip umístit. Herecky nemám, co bych vytkl. Začínající mladé hvězdy zářilo už tehdy. Dřív, v roce 1988 to musela být pecka ! ()

topi80

Odhlédneme-li od okolností vzniku tohoto filmu a od toho, jaký pohled na armádu tehdejší rekrutům přinesl, musím ocenit neskutečně svěží dlooouhatánskou scénu honiček, které jsou natočeny s takovou lehkostí a svěžestí, že to v českém filmu nemá obdoby. Zásluhu na tom má také břinkající hudba Petra Hapky. ()

milwaukee

Dostál, místo toho aby jste se pokusil zdrhnout, tak kolaborujete. Fotečka pouhá. Pro rodinu. Tuhle hlášku miluju a když film běží, s kámošem si pošleme SMS, aby si ten druhý taky zapnul bednu. Stará dobrá vojenská klasika, která pobaví. Langoš ještě v době, kdy hrál akční hrdiny a ne plesnivé šukatéry ;-) (viz Doktor od jezera hrochů nebo Bezva ženská na krku) ()

maeb

Agitka, ale milá a hlavně vtipná. Za sebe mohu říci, že je to snad jediný klad, který nám armáda dala. Trochu málo, že? ()

Prejza odpad!

K smíchu velký kulový a jinak trapnost nad trapnost. Vylíčení lidovej armády samozřejmě k zvracení, nevkus na zblití a nuda k uzoufání. ()

FrankieCZ

Mám podobný zážitek jako Mr.Hawkey opepřený navíc snad jen tím, že kino, kde jsem tenhle film shlédl bylo ze 3/4 naplněno příslušníky průzkumného praporu z nedaleké Bechyně, kteří se smáli na opravdu nevhodných!!! místech a dodávali tomu poněkud specifické pozadí. Asi to ve vojsku vskutku nevypadalo tak jako na plátně. ()

curfew77

Top Gun po česku neboli armádní náborová agitka socialistické éry - leč málo platné, především v prvních dvou třetinách filmu okouzlující a s neutuchajícím tempem. Ke konci se Tučkovi sice scénář už poněkud rozpadá pod rukama, ale na čtyři hvězdy to přesto stačí, i díky skvělému Rodenovi a snaživému Langmajerovi. Takhle nějak si představuju nenáročnou, ale nikoli úplně blbou komedii, kterou by klidně mohl někdo natočit i dneska - oproti současné tvorbě totiž baví i po letech a třeba na šesté podívání. Nebojím se jít na plných 80 %. ()