Originálna snímka plná nečakaných situácií, emócií, dojemných chvíľ, ale aj zábavy odkrýva rodinné vzťahy u Skálov, kde „vládne“ známa herečka Skálová v podaní Jiřiny Bohdalovej. Jej syn stvárnený Karlom Rodenom rieši svoju prostorekosť a priateľku. U Pazderkov sa zase preberajú nepozvaní hostia a vzájomné vzťahy, ale pri sviatočnom stole sa nakoniec stretnú všetci tí, ktorí tam patria. Na horách sa sviatky rozhodne osláviť Viktorova rodina, ktorá rieši manželský ,,štvoruholník,, – on, ona, jej milenec a opatrovateľka v podaní Hynka Čermáka, Jany Plodkovej, Jana NedbalaSáry Sandeva. (Cinemart SK)

feryk

Měla to být komedie, ale já se ani jednou nezasmál. Film byl nudný, táhl se, děj splácaný a polovinu postav jsem tak nějak ani nezaregistroval a ani netuším, o čem to jako mělo být. Vrcholem trapnosti byly kopulační pohyby Kaisera na Lábusovi v závěru filmu. ()

Harry_

Vánoční jednohubka. Skvělé obsazení, pohádkové glosy ze života spojující se ve vánočním čase. Mimo něj to ale tak fungovat nebude a nové Pelíšky to fakt nejsou. ()

John80

Slabá vianočná rodinná komédia odohrávajúca sa počas 1 vianočného dňa a štedrého večera, film, ktorý stačí raz vidieť , taký skôr TV film pribeh zo života dvoch odlišných rodín 2* ()

zbyndaxd

Audiovizuální porno? Ale kdepak. Láska nebeská z Wishe aneb ta stejná pohádka od českých tvůrců po sto šesté. Nebýt sympatických herců, napálím tam rovnou jeden odpadson. Tato scénáristická urážka pobaví a dojme snad jen Jardu s Ivankou v osmé řadě, jejichž společný život postrádá smysl stejně jako tento snímek. Šťastný a veselý. ()

rublik05

Moc jsem se bál toho, že se opět bude jednat o další standardní českou nízkorozpočtovou trapárnu, tajně jsem doufal, že by to mohlo být alespoň něco ve stylu takového Přání Ježíškovi. Irena Pavlásková mile překvapila a k mému velkému překvapení je Vánoční příběh vcelku sympatická komedie, která má velice příjemnou atmosféru, je poměrně slušně natočená, herci odvádí dobrou práci a dokonce je i vtipná, což je jev u novějších českých komedií takřka nevídaný. Příběh je spíše taková klasika, nikterak náročná ani složitá, je složen z více dějových linek, některé občas trochu bojují s logikou, ne vždy vše dává smysl, něco mohlo být určitě jinak, avšak jako celek film funguje, není zde ani moc hluchých míst, za mě pohodová vánoční oddechovka. 7/10. ()

bearmeedek

Nezdálo se mi hodnocení a řekl jsem si, že tentokrát to risknu. Sedl jsem si k filmu s vědomím, že má jít o jakousi variaci na Lásku nebeskou. Tím pádem jsem nepřemýšlel o originalitě ani o důmyslnosti zápletek. Výsledek byl příjemný a na vánoční pohodu. Přínosem je opravdu velký zástup hereckých jmen. A to hlavní - byl zde humor. Bez dementního pitvoření a hysterických výkřiků. Opravdu několikrát jsem se zasmál. Byl to český humor ze života. Přínosem bylo i to, že se do hereckého davu nevešel "donchuán" Vašut. ()

Jonatána

Ležím v posteli s covidem a koukám na vánořní romanťárny. Je to zcela specifická situace, která nepochybně  ovlivňuje můj úsudek, takže se mi líbí téměř cokoli a rovněž u čehokoli, co zavání láskou, dobrem a štěstím jsem naměkko. A je-li to navíc zabaleno v atmosféře Vánoc, slzím, dojímám se a u toho se zdatně dusím, protože se vždycky rozkašlu. :-D Takže má hodnocení jakéhokoli podobného filmu v současné době asi vůbec není relevantní. :-D Ale to neva, za mě dobrý. I když teda ta sladkobolná tečka, kterak se kněz přizná k lásce a začne líbat svou lásku na půlnoční...to je fakt hóóódně mimo. ()

VeeDee

Vykalkulovaný film plný trapných scén, které mají rádoby pobavit a pak dojmout. Nic tak plytkého jsem dlouho neviděla (tedy, spíš neslyšela, neb jsem u filmu háčkovala). Jistě si svou cílovou skupinu najde, ale za mě ne. ()

E lan

Ale ano, slušný pokus o takovou českou lásku nebeskou. Rozhodně to není špatný čin, ale scénář předvede pár rušivých nelogických kotrmelců a happy end, za který by se i leckterý Američan styděl. Ale jinak po většinu filmu dobrá vánoční zábava a to se hlavně počítá. ()

spacylemon

Vánoční příběh disponuje jistou přiznanou (?) debilitou a to ho dělá malinko snesitelnější než všechny ty seriózní vánoční filmy s Krajčem. ()

marusshhka odpad!

Velice nepovedený, trapný, nevěrohodný, nevánoční nepříběh. Co tím mělo být řečeno? Že se za den dají vyřešit všechny problémy a láska vyhrává? Asi se mi ani nechce vypisovat všechno, ale... ten konec v kostele tomu dal korunu. V českých poměrech tohle nemůže fungovat ani na plátně. Prostě ne. ()

matysek2425

Dvě hvězdičky jsou max. Jedna navrch je za Lábuse a Rodena. Jak by řekl klasik "postav jako na orloji ". Ale ten závěr byl naprosto úděsný. ()

BaruM

Úplně jsem zapomněla na tento blesk z čistého nebe letošního vánoční programu. Respektive, když už jsem si myslela, že bez streamovací služby se nedá prožít Vánoční pohoda u televize, tento film zachránil českou tvorbu, tedy alespoň podle mne. Celá rodina se dobře bavila. ()

pushover

Takhle zásadně nevyužít po letech znovu obsazenou dvojici Lábus, Kaiser je trestuhodné. Nevtipná a klišé nabitá vánoční splácanina nabitá produkt placementem, která by alespoň provedením chtěla být Love Actually. ()

hero_bk

Mimozemská aproximace pozemských Vánoc. Nežiju v Praze, žiju na Moravě ve středně velkém městě, ale nepředpokládám, že by nějakých 200 kilometrů vzdálenosti znamenalo až tak výraznou odlišnost v prožívání Štědrého dne. Proboha, řekl někdo scénáristům (třem?!?), že Štědrý den je státní svátek? Řekl někdo scénáristům, že na Štědrý den obchodní centra zejí prázdnotou, velká část obchodů, s výjimkou potravin na dopoledne, vůbec neotevírá, a že se v ČR rozhodně nenakupují dárky na Štědrý den? (Nebo teda nikoho takového neznám). Nemohli se tvůrci alespoň pokusit ten film natočit ve vánoční Praze? Tzn. aby byly vidět nějaké vánoční dekorace, trhy apod.? Naprostá vyprázdněnost dialogů (milionkrát položená otázka "S kým budeš trávit Vánoce?" - se svou rodinou přece, na to se mě nikdo nemusí ptát), nefunkční časová osa příběhu (Bohdalka jede taxíkem tak dlouho, že Roden stihne přijet do rádia, připravit se na rozhovor, celý rozhovor dát, udělat faux pas na závěr, odejít do kavárny, dát si kafe, zjistit, co se stalo, zavolat své matce, a ta stále ještě nedojela na letiště!), až příliš očividná snaha nacpat do filmu co nejvíce slavných herců (jména dělají návštěvnost) a toporné pokusy o dosud nevídané zápletky (úplně slyším ten brainstorming scénáristů - tahle postava narazí na svého bývalého, který jí dříve ublížil tím, že jí nenapsal - no jo, ale to už tady bylo - ale co kdyby byl katolický kněz?!). Závěr svou stupiditou sklouzává ke klišovitému úsloví "celá tramvaj tleskala" (tentokrát kostel teda). Velmi slabá jedna hvězdička za Lábuse vyhánějícího Neužila svatební košilí. ()