Petr a Hana, partneri v živote aj práci, sa po rokoch otvoria zdieľaniu svojich nevypovedaných erotických fantázií. Čo začíná ako nevinná konverzácia, postupne prechádza do experimentovania s nemonogamným pojatím vzťahu. Okúsenie sexuálnej slobody má však pre každého partnera inú príchuť. Režisér Tomasz Wiński sa vydáva vo svojom celovečernom debute do miest, ktoré sú pre veľa párov tabu. Hranice lásky neskúmajú iba rôzne podoby intimity, ale aj možnosti ich plastického zachytenia na plátne, pretože samotní protagonisti sa mimo iného navzájom natáčajú na mobil. (Filmtopia)

Tominni

Škoda, že Tomasz Winski v druhé polovině filmu možná trošku více nepřitlačil na pilu nebo nedal do filmu více překvapení, protože to tak nějak plyne k očekávanému konci. Nicméně i tak bych pochválil námět (polyamorie), výkon Hany Vagnerové a celkově za zajímavou vztahovou sondu. V záplavě standardní české produkce je to určitě lepší průměr. ()

MartinTerran

Tento film je pomalý až nechutně pomalý, což by nemuselo vadit, ale stopáž je jen 90 minut. Toto "artové" zpracování filmu velmi ubližuje a tím pádem ani svou zprávu nemusí předat. Po polovině se to zlepší a objeví se i nějaká ta dynamika a tempo. Asi je moje chyba že jsem čekal úplně něco jiného, ale za mě promarněná šance. Hanku herecky znám, ale Matyáše vůbec, ale ten jeho výraz kdy často vypadal jak po lobotomii mi na důvěře k jeho herectví teda nepřidal. Hodnocení: 36/100. ()

ostravak30

Tomu se říká debut. Tomasz Wiński poprvé režíroval i produkoval a všichni scénáristé si napsali první scénář, který hnedle dostal cenu. Jenže já se musím smát, kterak se v naší zemičce stále natáčejí odvážnější a odvážnější filmy v situaci, kdy statistiky říkají, že mladí lidé nemají zájem o sex (https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/537292-porodnost-klesa-mladi-lide-uz-nemaji-takovou-chut-na-sex-rikaji-odbornici); (https://hitradioorion.cz/aktualne/u-mladych-klesa-zajem-o-sex-zajem-casto-nemaji-ani-o-vztahy); (https://www.novinky.cz/clanek/zena-vztahy-a-sex-proc-mladi-lide-prestavaji-mit-zajem-o-sex-40328632)! Rozhodně se tedy nedá říct, že by se snímek trefil do probíhající nálady a  lifestylu současné generace. Pokud vztah nefunguje, a ani v sexu ne, tak asi nemá cenu ho zachraňovat. A rozhodně ho nevylepší organizovaná a tolerovaná nevěra. Petr to totiž postupně také nezvládá. Na volný vztah musí být povaha. Ocenit se dá, že se tvůrci vyhnuli stereotypu o tom, jak daný fakt nezvládá právě a hlavně žena, jelikož jsou to ony, které nakonec většinou žárlí. Film je kvalitně obsazený, M. Hofmann dohromady s E. Křenkou tvoří neobvyklý filmový pár. Za úsměvnou zmínku stojí, že si E. K. zahrála v jednom roce jak v pohádce, tak v tomto polo pornu... ()

subic

Hana Vágnerová už není žádné poupátko, takže asi poslední příležitost ukázat čudliky, dokud to někoho zajímá. Matyáš Řezníček je teda o poznání mladší, takže tihle 2 jako pár mi moc neseděli. No co už, každopádně téma je to dosti netradiční v české kinematografii, byť i to je realita. Není to žádný plochý film, z toho musí mít každý nějakou emoci. Tole téma ve mě vyvolává další otázky. ()

JenYu

MFF KV 2022: Hanu Vagnerovou mám ráda, takže jsem si film samozřejmě nemohla nechat ujít. Superzajímavé téma, herecky neodfláknuté, vkusné, hezky se na to kouká, ale prostě mám pocit, že se z celé té myšlenky dalo vytěžit ještě něco víc. Každopádně se mi moc líbil nápad video zpovědí a použitá barevná paleta. Hudba bohužel nezapamatovatelná. ()

caMen

Tady máte čas skutečně přemýšlet spolu s protagonisty tohoto filmu. Tak jsem si sednul a přemýšlel. V něčem jsem měl jasno hned, o něčem si ještě podumám. To hlavní je, že jsem po delší době viděl kvalitní tuzemskej film. Toho vysokýho hodnocení se tudíž vůbec nebojim. Matyáš Řezníček mi tam taky skvěle sednul a sledovat to v kině, byl celkem zážitek. Spoiler: ten plakát je over-promise :( ()

wowylgu313

Jednoduše za cecky Vágnerky jedna hvězda a za zbytek "občasného" obsazení druhá hvězda. Jinak absolutně film o ničem. Tohle není realita a pokud to tak někdo má a funguje mu vztah tak klobouk dolů. Překvapení bylo maximálně to že se tam odehraje pár sexuálních scén. Což u CZ filmů není tak obvyklé. Příběh je tady úplně v prdeli. Respektive není žádný. Řeší se tam něco co zřejmě zažije v životě tak procento lidí. A kdo ví. A někdo tu píše v recenzi že ma závěr přijde bum? ... Jaký? Co se tam stalo tak překvapivého? Netuším! Veliká bída tento snímek. 35-40% ()

Don Maty

Nič prekvapivé. Ani nič šokujúce, napriek tomu, že námet filmu by mal spôsobovať kontroverzie. Film tak maximálne vyvolá 4-minútovú diskusiu o tom, ako by to človek nikdy nedokázal. No a to ako to dopadne, bolo jasné od úvodných tituliek..3* ()

Kunderion

Konečně jsem to viděl a musím říct, že zejména vyústění příběhu mě zklamalo. Dobrá režie, špatnej scénář. Díky za Antonii Formanovou. Hlavního mužského hrdinu jsem nepochopil, ale Tonička mu budiž přána. Hanku chápu, ale... ()

blondboss

Tento český snímok je prekvapivo reálny, intímny, ale aj predvídateľný zároveň. Cítiť z neho autenticitu, ktorú jej dodávajú práve vybraní herci a po pravde, bol som dosť prekvapený odvahou niektorých z nich. Nie sú tu síce explicitné sexuálne scény, ale aj napriek tomu, ten level intímnosti mohol viacerých pribrzdiť. Wiňski jednoducho prišiel s niečím, čo nemá v lokálnej kinematografii až tak obdoby a čo určite naruší istý stereotyp, a za to pridám štvrtú hviezdu. 70 % ()

ZHODNOTITEL

Je to taková anekdota roztažená do celovečerního filmu. Na to, jaký kolem toho byl mediální humbuk a propagace na KVIFF bych čekal trochu víc práce. ()

koza3

Vidím to tak, že některému páru to může fungovat, jinému ne. Těm co to zafunguje musí být trošku magoři nebo mít silné "morální hodnoty" a tkových lidí budou promile. Jen tak si volně šu*at nebude fungovat a vztah to jasně poznamená. Film to řekl výstižně. Sice jsem měl mrzení ze zpracování zvuku a kamery, ale obecně to bylo fajn a má to tu hodnotu, nad kterou bychom se měli dnes zamyslet. ()

Alden_Larson

Velmi působivé drama s celkem netradiční tématikou. Děj byl velmi zajímavý, ale pár jeho částí mi přišlo nedostatečně vyvinutých. Postavy byly na druhou stranu plně vyvinuté, byly velmi působivé a měly mezi sebou skvělou dynamiku. Herecké výkony byly skvělé, jenom jeden mi přišel trochu dřevěný. Prezentace byla skvělá, film místy vypadal vyloženě nádherně. Bylo tam ale několik scén, které byly natočené na mobilu a ty se mi moc nelíbily, tématicky se hodily, ale vizuálně spíš ne. Hudby ve filmu moc nebylo, ale vůbec mi to nevydilo, právě si myslím, že absence hudby filmu moc pomohla, a ta trocha hudby, která ve filmu je, se mi taky líbila. 8/10 ()

Prubner

Kultivovaně natočené, slušně zahrané a hvězdně obsazené i v nejmenších rolích, ale mám problém s tématem filmu, který jen potvrzuje můj názor, že podobné sexuální experimenty jsou jen pro lidi, co nemají nic na práci a netíží je ani žádné pořádné starosti, takže mají čas vymýšlet hlouposti. A z čistě formálního hlediska mi vadila přemíra záběrů točených mobilem. ()

Mayleth

Konečne niečo o medziľudských vzťahoch, na čo sa aj dá pozerať. Zaujímavá téma podaná vkusným a výstižným spôsobom. Veľmi sympatické herecké výkony. Film rozhodne vyčnieva medzi zbytkom súčasnej produkcie. Po zhliadnutí vo mne ešte nejakú dobu doznieval a víril myšlienky. Díky a doporučujem. ()

rigby

Určitě zajímavý film, který stojí za shlédnutí. Aspoň v našich podmínkách se nic tak přímého a otevřeného netočí. A tady jsou hodně uvěřitelné okamžiky. Bohužel jsem nemohl souhlasit s hlavní dějovou linií obou partnerů. Ale možná je to jenom o věku, zcela jistě o názorech. Ale hned bych ji poslal někam. Jenže to by nebylo o čem točit celovečerní film. ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů