Akční thriler plný napětí a smrště kulek od režiséra filmu "Double Team" přesně ve skvělé stylu Johna Woo. Připravte se na skvělé herecké výkony, na ostré dialogy, naprosto nový styl natáčení akčních filmu. Prostě musíte vydržet až do poslední kapky krve... (oficiálny text distribútora)

Radko

Dvaja mladí muži (každý z nich má tehotnú ženu) sa akčne pretĺkajú životom plných gangsterov a policajtov. Jednoduchý dej je zneprehľadnený formou jeho podania, pridaním ústrednej postavy v tretine príbehu a zopár nevysvetlenými scénami. Zábery pohrávajúce sa s ohniskovou vzdialenosťou a rýchlosťou zobrazenia, neskutočne pôsobiace úniky a pojašený humor v spojení s ohrozením života našťastie pridávajú k bežnej strieľačke príťažlivé ozvláštnenie, ktoré môže primieť pozrieť si túto zvláštnu zmesku aj druhý raz. ()

darkrobyk

Velké zklamání. Utahaný příběh, který příliš ničím nepřekvapí. Občasná akce není zcela špatná, ale až k samotnému závěru se teprve tempo filmu zrychlí. I tak nejde o žádnou bombu. Vizuální zpracování je místy působivé, pak se ale najednou objeví digitální oheň jak z levné PC hry, který vše shodí. Hark Tsui mě tak bavil při spolupráci se Siu-Tung Chingem na báječné trilogii Chinese Ghost Story, nebo jeho opusem Tenkrát v Číně. Dokonce i Sedm mečů mi přišlo zábavnější. Snaha o humor zůstala u pokusu a průměrné přestřelky jsou bez nápadu a vcelku i bez krve. Tenhle film tedy rozhodně není ve stylu Johna Woo! Chybí napětí, energie, exploze, smršť. Zato roztřesená ruční kamera je spíše na škodu. Dvě těhotné ženy, dva pistolníci a velký balík peněz. Pak se všechno děsivě zamíchá a vy nevíte, komu vlastně držet palce. Ve střetu policie se zabijáky vidím promarněnou šanci na omračující akci.... Bůh by měl tedy nejspíš začít úplně od začátku. ()

ZkuKol

Pro Hong-Kongskou akci mám velkou slabost a tohle dílo na ni útočí nejtěžšími kalibry! Tsui funguje většinou jako producent (a často mu to jde o dost lépe než režie:-), ale zde zamáznul všechny své lapsy a natočil něco tak neskutečně syrového,že máte po dokoukání pocit, že jste dostali nakládačku i vy a nějaká ta kulka vás taky škrábla, takže neváhejte a zkontrolujte prostor pod gaučem, jestli vám tam neleží košík s mimčem. Jojo Tsui zde smísil jak přestřelky tak kun-fu, vynechal moudrá a rodiná poselství, ukázal jako první světu stop-motion záběry a hlavně naprosto pustil ze řetězu svou největší přednost a to je pohyb kamery. Už v Kontrabandu byla kamera akčnější než "Svaly z Bruselu," ale co dělá tady, to je doslova akrobacie. Stealth pronásledování v obytném domě si doslova užívá a při natáčení tam muselo být víc kolejí než na "hlaváku." Na herecké výkony se mě neptejte, ani si nepamatuju, zda se filmu vůbec mluví a vůbec mi to nevadí. Tohle je asijská akce, jenž si nebere servítky a jede na plný plyn od úvodních titulek až k závěrečným a pokud se vám u ní podaří vydechnout, tak si to užíte, tenhle film vám víc příležitostí nedá... 100% ()

kagemush

---Doporučuju všem ,kterým se vlastně jednoduchý příběh zdá příliš nesrozumitelný,trénovat a koukat na co nejvíc podobných filmů.Zrovna u asiatů je forma bez nějakých těch přiblblých berliček aby děj co nejednodušší (pochopitelnější)byl, poměrně častá (možná proto ty naše ubožácké TV stanice tuhle produkci tak opomíjejí,uznávám -přepnout na tohle z čehokoli na Disney šanelu,taky na to čumím jako tele na vrata). -A nebýt zrovna tohle dílko tak nasládlý,pak bych to viděl i na víc než 70%. (--a ano,dabing je v některých případech debil,-v tomto případě je to Velkej debil-Cinemax 20.5.011) ()

Tyler

Hongkongský akční film je už léta pojem sám pro sebe. A většinou pro nás, obyvatele západních končin, znamená tohle slovní spojení velmi dobrou podívanou...U filmu "Do poslední kapky krve" si tím ale nejsem zcela jistý. Najdeme zde většinu klasických atributů - sympatické hrdiny, kvalitní akci, humor atd. - ale také výrazné nedostatky. A mezi nimi vyčnívá především v prvních dvou třetinách velmi zmatená režie, která ve výsledku znemožňuje správné napojení na příběh a podkopává orientaci v ději. Což považuji za dost zásadní problém...Přesto je "Do poslední kapky krve" sympatickým filmem, nad kterým sice nebudete vrnět blahem, ale rozhodně u něj neusnete. ()