Jeoffrey

Další zápletka ve stylu Romea a Julie v podivném fantasy prostředí. A po pravdě není moc těžké si z téhle série dělat legraci a přitom je to vlastně dost velká škoda. Co je tu špatně? Tak třeba to, že náhodná setkání hlavních hrdinů jsou tu neskutečně nadužívaná. V momentě kdy jeden někam vyrazí, tak víte, že tam naprostou náhodou potká druhého a po páté už to působí absolutně pitomě! Potom motivace postav a na to navázaná rozhodnutí, která mi nejdou dohromady. Hlavní hrdina chce mír formou vyjednávání mezi znepřátelenými stranami, ale místo aby sám vyjednával s někým, kdo má evidentně stejný cíl a vše vedlo k nějaké spolupráci, tak zarputile odmítá a to, jak chce svého cíle tedy reálně dosáhnout, je pro mě nepochopitelné. Ale spolupráce tu občas i probíhá, i když doprovázená pitomými ujištěními, že je to jen pro tentokrát a že jsou vlastně pořád nepřátelé (po x-té to opět působí blbě)... Pak jsou tu podivnosti se jmény jako Kissing, nebo Masked Lord (v některých titulkách i Lord Mask, což mi evokuje Spaceballs a zdejšího Dark Helmet) no a pak prostě nedokážu tyhle záporáky brát nějak vážně... Další věc co nechápu je poručice Mismis, nebo spíš si nedokážu představit armádu, kde by se tahle dívka mohla stát velitelkou elitní útočné jednotky... Co by tu mohlo být dobře? Prostředí by mohlo mít své kouzlo, protože boj mezi vědou a magií je zajímavé téma, ale že by se s tím nějak dobře pracovalo říct nemůžu. Stejně tak zápletka by mohla být zajímavá, protože spousta významných postav tu má evidentně své skryté úmysly, pletichaří se tu a občas přijde i nějaké nečekané a zajímavé překvapení (třeba v posledním díle jsem zaznamenal hned dvě), ale to by se muselo ubrat z toho shakespearovského utrpení a víc se zaměřit na zdejší pletichy a dát jim hlubší rozměr. Animace v soubojích také není úplně marná, dokonce mi tu ani tolik nevadila ta CGI obludnost na samém závěru, i když pořád je hodně co zlepšovat. Ve výsledku tohle nemůžu označit za dobré anime, nemůžu říct, že by mě to bavilo, ale na druhou stranu tam dokážu najít pár věcí (příběhových), kvůli kterým jsem to přežil a možná se sebezapřením bych dokázal sledovat i další sérii. 4/10 ()