Traja kamaráti, Mireček (Matouš Ruml), Vilém (Janek Gregor) a Dužan (Duy Anh Tran), si privyrábajú pestovaním a predajom kvalitnej trávy. Až raz dostanú ponuku, ktorá sa neodmieta: predať kompletnú úrodu za jednu noc. Avšak keď uzavrú obchod s nebezpečným Bulharom (Predrag Bjelac) a jeho pravou rukou (Karel Dobrý), zisťujú, že im niekto ako naschvál vykradol skleník. Majú iba pár hodín na to, aby zachránili nielen kšeft roku, ale aj svoje malíčky. Dvaja policajti zo starej školy (Martin Hofmann a Leoš Noha) boli suspendovaní. Prvý z nich sa správa ako psychopat a druhý je totálne vyhorený, takže keď prídu so žiadosťou o návrat k polícii, sú svojimi nadriadenými rázne odmietnutí. Aby získali naspať svoju prácu a česť, rozhodnú sa na vlastnú päsť pátrať po kufríku plnom vzácneho materiálu a rozhodne pri tom neberú žiadne ohľady. André (Marek Lambora) je rocker, ale má problém. Podpísal zmluvu, v ktorej sa zaväzuje k natočeniu troch popových albumov pre teenagerov. André sa na verejnosti tvári ako suverénna hviezda, ale vnútri sa ide zblázniť. Celý svoj byt, auto aj slávu by vymenil za jednu naozajstnú rockerskú noc. A presne to sa mu splní, keď si na letisku omylom vezme cudzí kufor. (Cinemart SK)

PsychopatXXX

Jako jděte doprdele s tím hodnocením 54%.... sice je vidět, že to bylo lowcost, ale na poměry aktuálního českého filmu je tenhle film Top.... má to spád, vyvarovalo se to kýči a trapnosti, dialogy jsou akorát, celkem uvěřitelný, s product placementem to je v přijatelné míře, ale hlavně duo policajtů s Hoffmannem a Adou z okresního přeboru, no ty vole 🙈 ti páni si to kradou pro sebe😎 celkové cast je výborný. mafiáni uvěřitelný, i ten rakosak nedělá parodii na svojí etniku. Prostě příjemný film 😊 ()

nudlis

Jako filmová prvotina to není špatný. ALE: vadí mi tam dost nevyrovnaná ústřední trojka - na jedný straně zkušenej Ruml, pak polozkušenej Gregor a nakonec totálně prkennej Duy. Dál opravdu nesympatická a dle mě ošklivá Sharlota (nebo jak si ten transformer řiká). A nakonec hodně trapný vykouknutí Matonohy z karavanu. Proč si sakra každej myslí, že Matonoha je ten správnej typ na postavu "tvrdýho rockera"? Takovej vypelichanej kašpar! A Lamborova kožicháče ani nezmiňuju, ten byl ve filmu úplně zbytečnej. Nakonec, abych nekřivdil - ano, pár vtipů se našlo. Ale ty měla většinou na triku dvojka "emočně nevyrovnanýho" a "vyhořelýho". Jinak nic. ()

NikiVai odpad!

Koukali jsme s manželem a ani nedutali. Když to skončilo, můj muž prohlásil: "Po tomhle filmu už asi do smrti nezavřu pusu, nepustíme si to ještě jednou, abychom to pochopili?" :)))) To shrnul dokonale. Upoutalo nás to, koukali jsme až do konce, ale vlastně pořádně nevíme na co. Asi už jsme starý a tento typ umění nechápeme. ()

Cesty timem odpad!

Tak to byl hodně blbej matroš tohle. Nejdřív jsem čekal co z toho bude, pak to šlo jak kouř okolo mne a za hodinu mě to začalo tak srát, že jsem ho uhasil. Nikdy víc ho zřejmě nezkusím. ()

Kaleidoskop

Jedním slovem wow. Napasovat na exteriéry nočního žižkova a české reálie gangsterku západního střihu je něco nevídaného. Zvláště když tak skvěle funguje jako tato. Co se týče scénáře, tak nejspíš není celý originální. Autor se asi trochu inspiroval u jiných již vzniklých gangsterek (Guy Ritchie apod.) a poskládal z nich fungující příběh, který má spád, nečekané obraty a skvělou zápletku. Filmu též výrazně pomáhá skvělé obsazení, protože herci se zde s rolemi absolutně zžívají a vše co zde pronesou jim bez problémů uvěříte. Korunku tomu pak nasazuje krásný vizuál (hlavně kamera), který si hraje s barevnou tématikou a mizanscénou celkově. Prostě krásná, jednoduchá a zábavná česká gangsterka, která se jen tak nevidí a kdyby takových filmů vzniklo víc, byl by svět zase o trochu lepší. ()

PoprockCZ

Opět se jedná o film dle zahraniční přehlohy (Guy Ritchie), nicméně, ač jsem neměla vůbec žadné očekávání, docela jsem si ho užila. Není to sice film roku, ale jako taková oddychovka fajn. A Matouš Ruml s Jankem Gregorem jsou skvělí! ()

Milo384

No nebavilo mě to. Film jsem večer rozkoukal a druhý den odpoledne dokoukal. Celé je to spíše debilní než zábavné. Nezasmál jsem se snad ani jednou. Škoda a to jsem myslel, že to bude fakt zábavný úlet. ()

Tim007

Je na čase po delší době přidat komentář. Normálně bych dal 4 hvězdy, ale jednu přidám za žánrovku, které je u nás třeba podpořit. A musím říci, že jsem se velmi bavil. Začátek trochu pomalejši a seznamování s postavami s trochu strojenými dialogy ještě není úplně ono, ale pak už to jede velmi pěkně. Scénář odsýpá, vymyšlené a zamotané je to fajn a rozmotání a konec taky potěší. Zaroveň výběr hlavních herců byl dobrý. U pár vedlejších mám pár výhrad, ale nic,co by se nedalo přežít. Celkově velká spokojenost. A ještě si trochu rýpnu do některých řad - kdo potřebuje Guye Ritchiho a hollywoodské hvězdy za herce v podobném filmu,tak ten by film neměl hodnotit, protože bude mít výhrady vždy a celé to potom nepochopil. ()

lukas.frydry odpad!

akhle dopadne film o trávě a jejím dealování, když to udělá někdo, kdo má k trávě vztah akorát ten, že se v roce 2005 pojmenoval na travianu ganjaman tvl ... ()

Ben.Ji

No opět slaboduchá, vyčerpaná bída. Popsáno jinými.Vybrakovaný Guy Ritchie,atd... Plus za Matěje Rumla,ten byl vážně fajn. Zase o kousek lepší,než ta píčovina Shoky a Morty. ()

McGuffin

Dva mladí pražští pěstitelé marihuany a její prodejci v malém chtějí zničehožnic prodat svou produkci ve velkém a zmizet k moři, Ubal a zmiz. Zákonitě narazí na velkodistributory, vyšší ligu, hrubší móresy a tvrdší pravidla. Takže o svou produkci jako největší hlupáci jednoduše přijdou. A když ji znovu klikatě najdou, jako zázrakem najdou i zákazníky v malém, co toho zrovna teď chtějí hodně. Obchod s mimopražskými ve zdraví uzavřou, což je konec a vyráží se k moři. K potěše vlastní a asi i publika též režírující scenárista Adam Hobzik přidal jednu matku, dva policisty, vietnamskou komunitu, motorkáře, zpěváka, děvče od pizzy a napravenou striptérku. P.S. To je odstavec o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

lineker

Neser mne, nebo ti sežeru psa. Sláva nekorektní humor žije. Česká komedy gangsterka po vzoru toho nejlepšího co v zahraničí vzniklo. Jasně. Nejde srovnávat. Ale mne tahle neseriozní, prohláškovan rychlá palba bavila rozhodně více než tolik do popředí tlačený Prvok atd. ()

Stingray

Ha! Tak tohle je dobrý!! Ty dva fízlové Hofman s Nohou vynikající a těm Vietnamskejm tunelům pod Prahou bych i věřil…😀Česjá variace na Ritchieovky se spoustou zábavnejch figurek. ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)