Americká vražda: Rodina od vedle

• USA American Murder: The Family Next Door

Autentické a bezprostřední záběry dokumentují zmizení Shanann Wattsové a jejích dětí, a taky hrozivé události, které následovaly. (Netflix)

YumiOkami

EDIT (14.7.2022): nelíbilo se mi, jak ze shanann udělali otravnou píču. jo, taky bych s ní asi nebyla, ale čím víc se zajímám o tenhle případ, tím víc jí lituju. snažila se zachránit jejich manželství. dokument neukazuje, jak se jí snažil chris zdrogovat lékem, po kterém měla ztratit dítě. neukazuje ani chování jeho narcistické rodinky, ani jak se teď musí cítit JEJÍ rodina. sere mě neustálý victim-blaming, protože to chyba shanann nikdy nebyla. to psychouš chris jí zabil a i její děti. ano, píšu její, protože on k nim nikdy nic necítil. všichni na čsfd asi zapomněli, že ON je vrah a zabití si fakt nikdo nezaslouží. i když si píča. ()

JADIM

Vyšetrovanie zmiznutia, pravdepodobne únos, bežný policajný postup, spovedanie príbuzných a susedov a ku tomu nejaké Facebook videjká. Človek by si myslel, že to nebude nič špeciálne, proste únos zapríčinený zdielaním všetkého na FB, ale v jednom momente nastal zvrat a ja som sa odvtedy nemohol odtrhnúť od obrazovky a bol som v napätí, v takom, že to prekonalo rôzne iné Krimi/Drámy a bolo to intenzívnejšie aj vďaka tomu, že toto je reálny prípad. Jednoducho je to film, ktorý od určitého momentu musí zaujať každého. !Spoiler! Chýbalo mi tu však vysvetlenie, prečo ten chlapík zabil rodinu kvôli tomu, že už nemiloval manželku, ale to sa asi nedozvie nikto. !Koniec Spoileru! ----------------- 8,5/10 (Videné 16.10.2020, Originálne znenie) ()

NinonL

Dokument, podle statistiky, o jedné z celkem obvyklých vražd v USA, kdy otec rodiny vyvraždí všechny své blízké. Každý den jsou v USA zavražděny tři ženy svým současným nebo předchozím partnerem. Nedívalo se na to vůbec dobře a i jako ženě se mi celou dobu sledování nechtělo věřit, že film dopadne tak, jak nakonec dopadl. ()

Arsenal83

Formát dokumentu na hodinku a pol sa mi pozdáva viac než 6-10 dielne verzie. A keďže je to „moderná“ vražda, nevyhneme sa častému čítaniu komunikácie na sociálnych sieťach, čo je už pomaly ako čítať titulky, ale na druhej strane sa tu dostávame prípadu pod kožu. Vďaka súkromným správam vieme ako sa obeť cítila, čo zažívala, čo sa v rodine dialo. Policajné zábery z vyšetrovania a výsluchu sa mi ale páčili, celkovo je to všetko skĺbené v ľahko pochopiteľnom koncepte a so záujmom sledujete, čo sa vlastne v skutočnosti stalo. Záverečná výpoveď obžalovaného bola mrazivá a je tu opäť aj malý odkaz na sociálne siete, ktoré aj v tomto hroznom prípade dokázali urobiť z obetí mrchy a z vraha chudáčika. Našťastie spravodlivosť si našla toho pravého, no na konci si mohli tvorcovia odpustiť tie štatistické narážky na mužov, že väčšinou sú oni páchateľmi týchto trestných činov. Podobnú štatistiku s černochmi by si samozrejme už nedovolili zverejniť. ()

uiu

Jsem zvyklá na trochu jiný styl Netflixovských dokumentů. American Murder: Family Next Door sice ohromuje tím, že vlastně celý dokument je složen ze střípků videí a fotek z Facebooku, což je totálně uhozené - ženská, která natáčí každý aspekt svého života a každou reakci svých dětí (tedy každou pozitivní reakci) a dává ji na sociální sítě, aby každému ukázala, jak má spokojený život - to nikdy nevěstí nic dobrého. Škoda, že dokument nejde hlouběji na tu investigativní linku, kterou u Netflixu miluju a nesnaží se zjistit, jak se z milujícího manžela a šťastného tatínka stane chladnokrevný vrah, co se takovému člověku honí hlavou. Hlavně že v konečných titulkách napíšou, že takový čin je většinou plánován dopředu. Slabých 3/4 hvězd. ()