Džudžucu kaisen

Japonsko, (2020–2025), 23 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Gege Akutami (komiks)

Scenár:

Hiroši Seko

Kamera:

Teppei Itó

Júiči Nakamura, Džun'ja Enoki, Júma Učida, Asami Seto, Džun'iči Suwabe, Kendžiró Cuda, Kóki Učijama, Mikako Komacu, Tomokazu Seki, Šigeru Čiba, Marija Ise (viac)

Ve světě, kde se démoni živí na nic netušících lidech a kde mnoho z nich padlo za oběť nejrůznějším prokletím, jsou všemožně schované části těla legendárního a obávaného démona Sukuny. Každý démon, který pozře nějaký z těchto ostatků, může získat obrovskou moc, se kterou by mohl být schopný zničit celý svět, či vážně narušit běžný chod věcí. Naštěstí však existuje tajemná škola bojovníků Jujutsu – čarodějů, kteří běžné smrtelníky v tajnosti ochraňují před všemi nebezpečími ze strany démonů a nebezpečných prokletí.
Yuuji Itadori je obyčejný středoškolák jehož největší starostí je jeho nemocný dědeček, který leží v nemocnici. I když chlapec vypadá na první pohled úplně normálně, má neobyčejnou fyzickou sílu a vytrvalost, díky které o něj má zájem mnoho školních sportovních klubů. Yuujimu je to ale jedno a mnohem raději tráví svůj volný čas ve společnosti dvou dalších přítel, členů okultního kroužku. Jeho život se však změní jednoho dne, kdy se mu do rukou dostane zapečetěný a prokletý předmět – jeden z prstů démona Sukuny! Chlapec ani nikdo z kroužku nemá tušení, jaké hrůzy se stanou poté, co poruší pečeť... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa MasterMagic k tomuto seriálu (3)

Džudžucu kaisen (2020)

Studio MAPPA zase zaskórovalo a nabízí další neskutečně svěží pecku. Jujutsu Kaisen je snad ta nejlepší možná podoba současného shounen žánru, která zatím existovala. Oproti takovému Demon Slayerovi, který údajně vyvrcholí v 19. epizodě, Jujutsu dojem nějaké vyloženě lepší části oproti zbytku nikdy nenavozuje. Masivní kvalita se drží, co se týče animace, scénáře a celkového feelingu po celou dobu napříč všemi epizodami, a nikdy se nezdá, že by seriál začal ztrácet dech. Je chirurgicky přesný v tom, co dělá. Směle využívá ve svůj prospěch zavedené konvence, ale vždy spolu s nějakým originálním twistem. Je jedno, že hlavní trio vzhledově trochu připomíná Naruta (povahově nikoliv). Je jedno, že monstra a feeling trochu připomínají první arcy Bleache. V obou případech JJK nabízí své podání s mnoha vylepšeními. Tentokrát se na vlně mainstreamu svezu ochotně také. ()

Kaigjoku: Ni (2023) (S02E02)

Jujutsu kaisen is back and with style! ()

Kaigjoku: San (2023) (S02E03)

Skoro jsem až zapomněl, jaký je užasný pocit bez znalosti příběhu mangy koukat týdně na novou epizodu JJK. Syntéza perfektní animace a zvuku vyprávějící strhující příběh, který je po scénáristické stránce napsán dost úderným způsobem. Jak je tomu u pravých autorských vizuálních děl, kdy se vám rozchází hrany obrazu a mentálně se posunete doprostřed tohoto vyhraněného prostoru. Tento trademark byl naznačen už v předchozí epizodě, ale v této je podáván v míře vrchovaté. Je to něco, co mi naposledy během JJK0 filmu opravdu neskutečně chybělo a bál jsem se, že už to nezreplikují, tak skvěle, jak tomu bylo v sérii první. Opravdu jsem štěstím bez sebe, že jsem se mýlil. Moje očekávání jsou splněna, ba dokonce se pro nadcházející arc i navýšila. Sakra, zbývá ještě 20 epizod a už tu máme peak. Možná bych vydržel čekat dva týdny a viděl naráz 50 minut než to takto škudlit po 25 minutách. ()