Džudžucu kaisen

Japonsko, (2020–2025), 23 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Gege Akutami (komiks)

Scenár:

Hiroši Seko

Kamera:

Teppei Itó

Júiči Nakamura, Džun'ja Enoki, Júma Učida, Asami Seto, Džun'iči Suwabe, Kendžiró Cuda, Kóki Učijama, Mikako Komacu, Tomokazu Seki, Šigeru Čiba, Marija Ise (viac)

Ve světě, kde se démoni živí na nic netušících lidech a kde mnoho z nich padlo za oběť nejrůznějším prokletím, jsou všemožně schované části těla legendárního a obávaného démona Sukuny. Každý démon, který pozře nějaký z těchto ostatků, může získat obrovskou moc, se kterou by mohl být schopný zničit celý svět, či vážně narušit běžný chod věcí. Naštěstí však existuje tajemná škola bojovníků Jujutsu – čarodějů, kteří běžné smrtelníky v tajnosti ochraňují před všemi nebezpečími ze strany démonů a nebezpečných prokletí.
Yuuji Itadori je obyčejný středoškolák jehož největší starostí je jeho nemocný dědeček, který leží v nemocnici. I když chlapec vypadá na první pohled úplně normálně, má neobyčejnou fyzickou sílu a vytrvalost, díky které o něj má zájem mnoho školních sportovních klubů. Yuujimu je to ale jedno a mnohem raději tráví svůj volný čas ve společnosti dvou dalších přítel, členů okultního kroužku. Jeho život se však změní jednoho dne, kdy se mu do rukou dostane zapečetěný a prokletý předmět – jeden z prstů démona Sukuny! Chlapec ani nikdo z kroužku nemá tušení, jaké hrůzy se stanou poté, co poruší pečeť... (Jeoffrey)

RoyBatty444

Sympatické postavy. Vznešený ciel zachraňovať ľudí.  Rýchle tempo a trochu filozofie. Inak štandardný Shōnen ako Bleach a One Piece. Na zamylsenie je vysvetlovanie techník čo môže aj odradiť. Prepojenie dielov funguje dobre aj keď veľa spomienok začnu časom vadiť. Antagonisti sú ako vždy viac zahalený tajomstvom aj keď dobráci nie sú vždy celkom dobrý. Animácia je pekná a vie prekvapiť. Bojové scény sú prehľadné a nešetria silnými útokmi. Na ANN. ()

Ecci.master

anime se mi líbilo, jediný co bych udělal jinak by byl jejich ideální typ holky. Mně se nelíbí vysoké holky s velkým zadkem :/, ale pořádně kozaté :3 ()

AtomCZ

"Are you Nah I´did win because you are strong? Or are you Always bet on Hakari because you are Judge and his Executioner?" Jujutsu je úžasný v mnoha ohledech. Postavy, děj, souboje, manga, anime, komunita tak retardovaná že i autor si toho všímá, protože i on je dement. Je to dark shonen, je tam krev, smrt, deprese a obzvláště druhá série vás zničí... ale je to i taková sranda a radost pohledět. TOHLE je must watch shonen a asi nejlepší shonen do začátku vašeho sledování shonenů z nové generace. ()

10z10Recenze

Mám trochu smíšené pocity, chvíli jsem přemýšlel nad tím, jestli tomuto anime dát tři, nebo čtyři hvězdy, ale nakonec si to odnese silné tři hvězdy, důvod? Jujutsu Kaisen je sice zábavná podívaná, s rozmanitými postavami, z nichž má každá svůj barvitý příběh, většinou i celkem zajímavý, ale nakonec to není nic víc, než jen klasický shonen, který do tohoto žánru, nepřináší nic nového. To ovšem není nic špatného, dokud zvládá seriál držet pohromadě a aspon to dělat dobře, což se tomuto anime daří, hlavní hrdina je zajímavý a i dost sympatický, potěšilo mě že se tu neukazují klasická klišé shonen mc, tedy ubrečenec, co nedokáže své emoce držet na uzdě, to se tu neděje a je to docela příjemná změna, i ostatní charaktery jsou zábavné, ikdyž ve finále, možná krom pár charakterů, ničím speciální tak, abych si je pamatoval déle než týden. Pokud máte rádi žánr shonen a nevadí vám, dostávat furt porci toho samého, tak se na toto anime určitě podívejte, nebudete litovat, jedná se o relativně povedené dílo a nebudete se při něm nudit. Je tu potenciál k zlepšení, uvidíme jak na tom bude druhá série, pokud bude. 60% ()

Updated_Cake

V Česku toto anime od některých lidí schytává nesmyslnou kritiku, proto si tu hodím taky svoji trošku. Jujutsu Kaisen je čistý akční shounen, možná občas na hraně seinenu. Pokud někdo čeká, že postavy budou během 20 minutové epizody 10 z toho popisovat, jak je tráva zelená a život úžasný, asi si spletl anime. JJK bylo, je a bude akční bojové anime, kde je důležitá provázanost postav, příběhů a hlavně různých technik či historie. Čekat od toho něco jiného a pak být zklamán, je přinejmenším absurdní. Pokud toto není šálek kávy diváka, jednoduše se mu to líbit nebude. Na druhou stranu, pokud divák je fanouškem této oblasti, anime nabídne poměrně dost. Generické bojové shouneny se většinou zaměřují na "sílu přátelství", postavy jsou OP, mangaka má problém zabít hlavní postavy nebo je vůbec nějak vážněji ohrožovat, takže člověk nakonec už tak nějak ví, jak to dopadne. JJK jde v tomto smyslu čerstvým směrem, kdy žádná postava není v bezpečí a během epizody není problém zabít/ohrozit i vícero hlavních postav. Anime buduje napětí a prokládá to slušnou řádkou bojových scén, které si prostě nejde nezamilovat. Obzvláště 2. série je graficky mimořádně povedená. Co se týče schopností, hned několik postav tu má silné schopnosti, které opět v určitých situacích nemusejí znamenat absolutně nic. Příběh má tendence, zvláště v 2. sérii, jet lineárně, pak chvíli chaoticky a pak nechá diváka si poskládat z útržků celek. Opening je prakticky už jen třešnička na dortu. Nejlepší anime všech dob to není, u mě to nemá ani na zařazení do top 10 či do hodnocení 10/10 na MALu, ale určitě stojí za ten čas. ()