Let It Snow

• Ukrajina Пік страху

Mia (Ivanna Sakhno), voľne jazdiaca snowboardistka, oddelená od svojho snúbenca (Alex Hafner) po tom, ako sa dostala na obmedzený svah, musí prežiť nielen kvôli drsným prírodným podmienkam zasneženej krajiny, ale aj kvôli maskovanému vrahovi na snežnom skútri, ktorý je oblečený celý v čiernom... (westerns)

Trevor

Pôvodne som sa chystal 7373 hodnotenie priradiť inému filmu ale koronakríza zasiahla aj moje pracovisko a tak nebolo isté ako sa budú odvíjať nasledujúce dni a preto som si tento film na ktorý som bol pomerne zvedavý pozrel už teraz. Všetko by bolo v poriadku, pekné prostredie a kamera ale chýbal tomu predsa len o niečo lepší dej a podstatne viac napätia. Tých 47 percent ktoré v čase písania komentára film má ho celkom vystihuje, je to medzi dvoma a tromi hviezdičkami, za krajinu pôvodu tentokrát z mojej strany vyššie hodnotenie. ()

Arsenal83

Takto si ja predstavujem obdivovať zimu. Všade krásny sneh, príroda, hory a ja sa na to pozerám z tepla domova. Ivanna Sachno sa mi podobala na Elizabeth Olsen, len jej nedorástli ešte vlasy. Takže bolo sa na čo pozerať z hľadiska vizuálu. Ale dejovo ma to nijako neoslovilo, pretože reálne sa vo filme niečo deje asi desať-dvadsať minút, aj to rozdelených do viacerých sekvencií. ()

EvilPhoEniX

Ucházející mrazivý Survival z Gruzie! Americký pár si zajede zasnowboardovat do zasněženého Kavkazu, kde řádí maskovaný vrah na sněžném skútru. Natočeno moc hezky, příroda je zachycena detailně a milovníci hor a sněhu si příjdou na své, ovšem po stránce hororu či thrilleru to trochu skřípe. Na vraždy i gore zde divák může zapomenout a většinu času zde hlavní hrdinka chodí, křičí či běhá a přitom mrzne a jen občas vykoukne zákeřný vrah, aby provedl nějakou neplechu. Naštěstí má film pár napínavých scén, vyloženě nenudí a jako Survival jednohubka obstojí, ale kdo má v tomhle žánru nakoukáno, tak Let it Snow nic nového nepřidá. Příběh**, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 5.5/10. ()

JASON_X

Podřadný a hodně nudný kvazithriller, jehož největší (a jedinou) devizou je zasazení do kavkazského (gruzínského) prostředí. Jinak je ale všechno špatně: Scénář padlý na hlavu a přitažený za vlasy (jak už bývá u obdobných výtvorů tradicí), chaotická slepenost jednotlivých scén, ubohá výprava, absence jakéhokoliv napětí, nezajímavé postavy v čele s nehezkou "Glumkou" v hlavní roli a příšerná ruční kamera. Vůbec nevím, za co bych dal aspoň druhou, horské scenérie si můžu pouštět třeba v přírodopisných dokumentech. Ztráta času. ()

Psychor

Hlavní hrdinka se většinu stopáže bezcílně plahočí zasněženou krajinou a ve stejném duchu se bohužel nese i Kapralova bezpohlavní režie, která nedokáže udržet smysluplnou nit svého vyprávění. Kapralov například přichází s několika esteticky podmanivými scénami, které pohříchu postrádají hlubší příběhový kontext, v důsledku čehož je narušena plynulost děje. Výhrady směřuji i k víceméně nahodilé motivaci antagonisty či ledabyle rozpracovanému mytologickému pozadí. Překvapil mě rovněž pokrok, který Gruzínci učinili na poli jazykové vybavenosti. Každá postava zde vládne angličtinou. Zajímavé, před 10 lety jsem totiž Kavkaz osobně navštívil a s domorodci bylo možné komunikovat pouze nonverbálně. Jakožto zdejší hororový expert tak mohu snímku Let It Snow udělit nanejvýše dvě silnější hvězdy. ()