Courage the Cowardly Dog

Animovaný / Komédia / Rodinný / Sci-Fi
USA, (1999–2002), 19 h 48 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvorcovia:

John Dilworth

Réžia:

John Dilworth

Marty Grabstein, Thea White, Peter Fernandez, Simon Prebble, Paul Schoeffler, Mary Testa, John Dilworth, Ron McLarty, Chuck Montgomery, Dennis Predovic (viac)

Courage byl ještě štěňátko, když na návštěvě u veterináře viděl naposledy své psí rodiče. Skončil na ulici, kde ho našla paní Muriel Bagge. Vzala si ho do svého domu uprostřed Ničeho v Kansasu, kde bydlí se svým hrubým a mrzutým manželem Eustacem, který Courage pokládá jen za hloupého psa, což rozhodně není pravda. Vždy když je Courage na hlídce, stávají se uprostřed Ničeho strašidelné a hrůzu nahánějící paranormální události. I když se asi jedná o nejzbabělejšího psa na světě, je Courage vždy připraven zachránit svou paničku Muriel a nakopat zadek nějakému neřádovi, monstru, příšeře, mimozemšťanovi nebo zombie. (oficiálny text distribútora)

KubikLykon

Jéé, jak já se u tohohle seriálu vždycky nasmál :-)) Každému bych zkrátka doporučil, více k tomu asi nic. A vlastně ano...bububububuga! :-D Za mě jasných 5★ ()

vafla05

Ako malý chlapec som tento animák miloval a sledoval každú časť aj napriek tomu, že som im vôbec nerozumel. Teraz je však moja úroveň angličtiny na lepšej úrovni a preto som sa rozhodol pozreť znova každú časť aby som aj pochopil o čom vlastne tie časti boli. A musím uznať aj napriek tomu, že už nie som dieťa stále ma tento seriál baví a určite si pozriem všetky časti a zaspomínam tak trocha aj na detské časy. Na moje prekvapenie si dokonca pamätám väčšinu častí aj ked je to už pekných pár rokov odkedy som ho sledoval ako dieťa. Za mňa jednoznačne plný počet hviezdičiek. ()

NunchakuMan

Na tomto seriálu jsem vyrůstal. Sice mi bylo tou dobou tak 10 let a nerozuměl jsem, co říkají, stejně mě to bavilo. Dnes už jim i rozumím a stále mě to baví. Jsou zde "strašidelnější" díly jako Night of the Weremole i legračnější jako Cajun Granny Stew. Za mě 100% :-) ()

DeathRitch

Tento seriál patrí rozhodne medzi vrchol seriálovej tvorby stanice Cartoon Network. Večne vystrašený psík bojujúci s rôznymi strašidlami a v neposlednom rade aj so strachom samotným, len aby ochránil seba a svoju majiteľku Muriel. Vyrastal som na tomto seriáli a pri každom jeho zhliadnutí sa ma zmocňuje nostalgia. Aj keď je tento seriál určený najmä pre detské osadenstvo, animácia a prostredie často naháňa strach aj dospelému jedincovi. Rozhodne ho radím medzi top animované seriály, hlavne kvôli nápaditosti a vyobrazeniu prostredia "middle of Nowhere", v ktorom žijú títo dôchodcovia s Courageom. ()