Film roka

• Česko Film roku (viac)

Penélope Cruz sa predstaví ako slávna a excentrická režisérka, ktorá dostala úlohu nakrútiť zaručene najlepší film všetkých čias. Má neobmedzený rozpočet a veľké umelecké ambície, avšak tou najväčšou výzvou pre ňu bude skrotiť dvoch hercov v hlavných úlohách. Antonio Banderas ako slávna, egocentrická filmová hviezda a Oscar Martinez ako prehnane umelecký charakterový herec sa totiž navzájom nemôžu vystáť. Všetci traja spolu tvoria filmovú zostavu snov s veľkým talentom a ešte väčším egom. Dokážu však spolu vydržať až do poslednej klapky bez toho, aby sa navzájom pozabíjali? Ak ste si mysleli, že filmári a filmové hviezdy sú neznesiteľné primadony, Film roka vám túto predstavu nevyvráti. Penélope Cruz, Antonio Banderas a Oscar Martínez si v tejto hravej a jemne bizarnej komédii strieľajú sami zo seba, zo svojich kolegov aj z celého filmové sveta. (Bontonfilm SK)

Dody345

Bavila mě ústřední dvojice herců a jejich konflikty. Naopak mě výrazně iritovala postava režisérky v podání Penélope Cruz, která byla neskutečně otravná. Plus pokud by udělala mě to co udělala jim s těma cenama, tak bych okamžitě z filmu odešel anebo ji jednu vrazil. Navíc ona se jim za to ani neomluvila, jen mlela ty její rádoby intelektuální blbosti. Jinak Banderas je tady opravdu ve formě, vypadá dobře vzhledově a i tady vážně dobře hraje. ()

Lukango

Tohle, že nemělo nominaci na Oscara? Tak to oči akademie nejsou tak bystré jak jsem si myslel. Ve směs jednoduchý příběh, avšak perfektně zvládnutý. Hlavním motorem filmu jsou úžasné dialogy, které jsou nesmírně zábavné a jejich „odříkávači“. Z herců lze přesně vyčíst, co se jim právě honí v hlavě a opět musím zmínit, že jejich fenomenální herecké výkony nebyly ani nominovány na Oscara. Co dále nebylo ani nominováno, tak je krásná širokoúhlá kamera, která se společně s nasvícením stará o vizuální krásu. Ve filmu není skoro žádná hudba a film tak místy působí zvláštně. Celý příběh je bizarní a chvílemi to je až moc např. ta scéna, kdy Cruz ničí ceny herců drtičkou (sice chápu tu scénu, avšak byla na mě trošku přetažená). Celkově se jedná o skvělou satiru s úžasným příběhem, herci a dialogy, které baví i v temějších či vážnějších momentech. Známka: 8/10 ()

TOMjohanik

Ne moc vtipná satirická komedie s celkem zajímavou premisou. Snímek pojednává o absurditě současného přístupu k tvorbě filmů. Zejména o itelektuálním snobství současných režisérů a povrchnosti hereckých hvězd. Dream team legend mainstreamove kinematografie se rozhodne vytvořit nejlepší film (roku) ale zjišťuje že možná mají moc odlišné názory. Slabší scénář zachraňují herecké výkony v čele s Penelopé Cruz v roli excentrické režisérky. Trochu se to vleče, ale úplný propadák to není. ()

11. ročník Cine Argentino právě startuje

11. ročník Cine Argentino právě startuje

14.10.2022

Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s pražským kinem Lucerna organizuje letos již 11. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino. Uskuteční se ve dnech 14. - 18. října v… (viac)