K prvním citovým i sexuálním zážitkům lze přijít různě, docela spolehlivé bývaly zejména pionýrské tábory, hojně pořádané za minulého režimu. Zjišťuje i poněkud vykulený praktikant, jenž se jedné takové akce účastní. Vznikla nahořklá komedie, zajisté přesná v jednotlivých detailech a postihující obvyklé táborové stereotypy, avšak v celkovém vyznění tvůrci - scénář napsali Jan Hřebejk a Petr Jarchovský - zápolí s určitým výrazovým zmatněním. Snímek režiséra (a později hlavně producenta) Ondřeje Trojana provázel až nespravedlivě přehlíživý postoj publika. (oficiálny text distribútora)

MI-380

Po mnoha komediích, kdy jsem marně čekal na humor, konečně něco veselého - hlavně v první polovině. Skvělé karikatury táborových vedoucích (a nejen jich). 75%. ()

KarKulA

Při pohledu na tuto nevtipnou komedii mi běhá mráz po zádech a vybavují se mi matné dětské vzpomínky na hrůzy pionýrskej lágrů. Brrrr ....... ()

Autogram

Pioniersky tábor s celou svojou atmosférou. Menšie deti, väčšie deti a dospelé deti, až ťažko povedať, pre koho ten tábor vlastne je určený. Niektoré pasáže sú neuveriteľne dlhé, ako ten celodenný turistický výlet, asi to bola prehnaná snaha vtiahnuť diváka. Najlepšou scénou je určite detská prísaha. Aňa sa tu ešte veľmi neprejavila, len získala na záver šmrncový účes. Umelé herecké prejavy u dospelých boli asi zámerom, ale aj tak boli veľmi otravné. –––– Vo co de? – Vo svlíkání jim de... –––– Já dávám čestný pionýrský na svůj šátek i odznak, že přijedu. ()

vyfuk

[KVIFF 2019] Pro mne osobní premiéra ve Varech. A spolu s lidmi v sále to dokázalo vytvořit dokonalou atmosféru. Neherci a dejme tomu herci, kteří se setkávají na porevolučním, tehdy skoro až experimentálním plátně, kde vytváří stupidní, ale dobře fungující humor, který prostě pobaví. A vy se ptáte, panebože proč a jak? Dohromady to tvoří absurditu samotnou, která ale dobře funguje a bavíte se. Asi to ale není pro každého. Je až neuvěřitelné jak v tehdejší době fungovala naprosto amatérská teatrálnost jako skvělý prostředek humoru a v podstatě profesionality. Zlatá to léta. Dobře bobře. A šmidra vydra. ()

ghatos

Taková nenásilná dobová sondička do jednoho pionýrského tábora. Občas jsou tam dobré hlody. Sklep tam cítit je a Bob je skvělý :) . 67%. ()

Ironfood

Film sice parádně vystihuje atmosféru pionýrských táborů, ale nijak zvlášť mě nepobavil. Zřejmě to souvisí s tím, že mě zamlada ty pobyty na táborech moc zábavné nepřišly... ()

manonfire

Tak tenhle film je útok na nostalgii každého táborníka. Dětské role byly roztomile neherecké. Dospělé taktéž. Jsou to spíš vtípky k pousmání než k popadání za břicho, ale má to svoje. Vazoun Bob byl kvalitní oligofrenik......"Mě zmátlo to ml, víš." 80% ()

venca163

"Soudruhu, on mi to ošahal? - Co ti ošahal? - No co asi, čevabčiči. " Skvělá partička, sporťák já-bych-si-radši-zaposiloval Bob, ožrala jsem-tak-osamělej Bušek, zakomplexovanej já-jsem-taky-musel Saďour, hloupá já-to-nechápu-jakej-to-má-smysl Margot a samozřejmě ubožák jsi-ještě-dítě-nebudu-se-o-tom-bavit Ondra (a taky sviňák půjčil-jsem-si-tvoje-primeros-asi-už-je-nebudeš-potřebovat Ondra). Parádní a pro mě nepochopitelně nedoceněná komedie. Kdo jezdil na tábory docení zcela určitě! Ty postavy jsou totiž hrozně opravdový, snad na každym táboře byly tyhlecty typy =). "Máš rád zvířátka? A jaký? Já mám ráda koně." (90%) ()

standsiller

Je dosť ťažké v tomto filme určiť spomedzi postáv tú hlavnú. Aj keď dej v expozícii označuje " nováčika " / " súdruha " za niekoho kto bude stáť v centre pozornosti, počas dĺžky celého filmu sa mi to tak nejavilo. Na druhej strane to vôbec nie je negatívne, pretože mládežnícky tábor bol v tak dokonalej a vitálnej harmónii , že som spokojne prijal fakt o neistej hlavnej postave. / Starci na chmelu / majú epiku a serióznu lásku ( s možno príliš stuhnutými polkami ), no toto má šťavnatý vtip a všeobecnú pestrosť. ()

slovan1

Velmi opomíjený český film. Hodně lidi ho vůbec nezná, což je celkem velká škoda. Film neoplývá žádnými hereckými hvězdami, ale i přesto člověka velmi mile překvapí. V prostředí tábora je totiž tolik možností k tomu, aby se natočila skvělá komedie a zde je to perfektně ukázano. ()

Lukoboss

Tohle je moc šílená věc na hranici lidského chápaní, ale přesto je v ní tolik pravdy, že se divák nestačí divit. Nabušenej, ale vypatlanej kulturista, vedoucí tábora, kterej to celý považuje za vojenskej výcvik a pak ta skladba dětí, který se na táboře "baví" (od machýrků až po outsidery). Absurdita a paradoxy - o ně rozhodně není nouze (např. při snášení dřeva na táborák - "běžte ten strom vrátit tam, kde jste ho našli a znovu ho postavte"). Přestože to tady má rozporuplné hodnocení, snímek bych určitě doporučil. ()

vitekpe

To je v podstate divadlo Sklep smichane s Prazskou petkou apod. Kdo ceka seriozni film z prostredi pionyru, bude zklaman. Ja byl nadsen. :))) ()

brooklyn73

Zpusob jakym byli promichani herci s nehreci mi dokonale vyhovoval. Hod kouli a zakopany trabant trochu vybocuji z nastaveneho pribehu a jeho linie. ()

Frankie

Za čtyři, protože nevim jestli ta laskavá infantilita a plytkost je ve všech případech výsledkem tvůrčího úmyslu a nebo jde spíš o milosrdnou shodu šťastných náhod. Jarchovský s Hřebejkem tu každopadně působí poněkud uvolněněji a svěžeji než v pozdějších společných filmech. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

22.06.2019

Letošní ročník MFF Karlovy Vary se koná od 28. června do 7.července a opět přináší atraktivní nabídku filmových titulů. Zahajovacím filmem bude snímek Po svatbě, který doprovodí tvůrčí delegace –… (viac)