Reklama

Reklama

200 metrov

všetky plagáty
Trailer 1
Palestína, 2020, 90 min (Alternatívna 92 min)

Obsahy(1)

Mustafa a jeho manželka Salwa žijú v 2 dedinách, ktoré sú od seba vzdialené 200 metrov, no od seba ich oddeľuje izraelský múr. Keď sa jeho syn dostane do nemocnice, ponáhľa sa za ním, no na izraelskom kontrolnom stanovišti mu odoprú vstup. Ale Mustafa sa nevzdáva. Z 200 metrov dlhej cesty sa stáva odysea, ktorá je dlhá 200 kilometrov, Mustafa sa však nezastaví pred ničím, len aby sa dostal na izraelskú stranu k svojmu synovi. (RTVS)

(viac)

Videá (3)

Trailer 1

Recenzie (15)

angel74 

všetky recenzie používateľa

Palestinský režisér Ameen Nayfeh má nesporný filmařský talent. Pohnutý příběh Mustafy a jeho rodiny se mu dle mého názoru povedl vykreslit maximálně realisticky. Na rozdíl od některých zdejších recenzentů se domnívám, že pokud jste alespoň trochu empatičtí vůči ostatním, bude vám bohatě stačit intenzita emocí, které tento dramatický snímek zprostředkovává. Přesně dávkované napětí a přesvědčivé herecké výkony jsou pak už jen pomyslnou třešničkou na dortu. Vždycky když vidím podobný film, tak si říkám, proč my Češi si pořád na něco stěžujeme, vždyť oproti jiným národům si žijeme jako prasata v žitě. (75%) ()

dom156 

všetky recenzie používateľa

Člověk si musí k tomu tématu najít cestu, což se mi zde úplně nepodařilo. Situace v pásmu Gazi není jednoduchá, nicméně ve mě to žádné citové zabarvení k hrdinovi či dramatu nevyvolalo, což je asi největší problém. Bez citového zabarvení se jedná o velmi smutný příběh, se solidním výkon hlavního herce a průměr. ()

Reklama

PTuranyi 

všetky recenzie používateľa

Priamočiara dráma o zložitosti života Palestínčanov, žijúcich na západnom brehu Jordánu. Mustafa je obyčajný robotník. Práca sa však dá zohnať len na izraelskej strane a naviac tam žije jeho žena s deťmi. Ťažkú životnú situáciu mu tak komplikuje okrem zdravotných problém aj každodenná tortúra s povoleniami. To jedného dňa vyústi do nutnosti prekročiť hranicu ilegálne. V prevádzačovom aute sa stretne zaujímavá zmes ľudí, takže dráma otca snažiaceho sa dostať za svojím zraneným synom sa pre niektorých mení na drámu o život. Produkcia síce nie je hollywoodska, ale kvalitná a samotný príbeh má dostatočný náboj. Herci sú prirodzení a veľmi dobre zosobňujú svoje charaktery. 70% ()

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Hranice Palestína s Izraelom a ich kruté dopady, niekedy pripomínajúce Berlínsky múr. Film je trochu road movie, trochu intímna dráma, ktorá zdôrazňuje, do akej miery sa môže napätie medzi ľuďmi zmeniť na nečakaný, niekedy aj ten najhorší scenár. Každý deň a kedykoľvek. Hranica, ktorá oddeľuje rodiny, a okolo toho vzniká otázka o oprávnenosti existencie takejto hranice. Tak z hľadiska informačno-filozofické dobrý film. Emočne ale neprekvapí. ()

Tosi 

všetky recenzie používateľa

Typickej film pro situaci v Palestině. Naprosto vše tam podléhá politice, ať chcete nebo ne. Jinak film je takovým výřezem ze života jedný rodinky rozdělené zdí mezi Izraelem a Palestinou. Jestli chtěl film být víc stresující a že tomu zápletka odpovídala, tak by nesměl mít dramatickou linku tak na háku. Škoda, docela mě to bavilo. Silný tři. ()

Galéria (4)

Zaujímavosti (4)

  • Film bol vybraný ako jordánsky príspevok pre najlepší medzinárodný hraný film na 93. udeľovaní Oscarov, no nominovaný nebol. (Arsenal83)
  • Film bol natočený v Tulkarme na Západnom brehu Jordánu v roku 2019. (Arsenal83)

Reklama

Reklama