Kovboj Bebop: Lovec odměn

• Japonsko Cowboy Bebop: Tengoku no tobira (viac)

Animovaná sci-fi, natočená podle úspěšného japonského televizního seriálu, začíná v roce 2071. Mars je v ohrožení! V předvečer svátku Halloween vybuchne na dálnici nedaleko kráteru, kde leží hustě obydlené město, teroristická bomba. Výbuch má děsivé následky - 500 mrtvých a zraněných, jež zřejmě zasáhla chemická zbraň. Na dopadení útočníků je vypsána vysoká odměna, a tak se na scéně objeví Bebop a jeho parta a dají se do práce. (oficiálny text distribútora)

Jossie

Velmi pěkné animace, slabší hudba (kromě motýlkových scén, tam je hudba úžasná) a dobrý příběh party lovců zločinců za odměnu, kteří se nečekaně zapletou do něčeho mnohem vážnějšího, než si uměli představit, ohrožení Marsu a vyhynutí obyvatel. Armáda, která chce zakrýt stopy nelegálního pokusu a bývalý voják Vincent, který se chce pomstít a odstraní kohokoliv, kdo mu stojí v cestě, to je základ příběhu. Moc se mi líbili charismatičtí hlavní hrdinové Spike, Elektra a Vincent. ()

okkac

Hodně dobrý. Celovečerní formát Bebopovi prospěl. Seriál nemohl díky nenávaznosti epizod a jejich krátkosti na ploše 20 minut plně rozvinout nějakou zápletku, filmu se to podařilo. Skvělá animace a perfektní hudba po celý film a kvůli úvodnímu songu Ask DNA a závěrečné Gotta Knock A Little Harder jsem si úvodní a závěrečné titulky pustil několikrát po sobě. 9/10 ()

Frajer42

Pseudofilosofický blábol, na němž se mi paradoxně zamlouvala pouze animace, jejíž fanouškem rozhodně nejsem. Brutálně mě to celé během sledování přestávalo bavit, až jsem zcela ztrácel pozornost. Prostě tyhle animované japonské píčoviny nikdy zřejmě nebudou mým šálkem kávy. Koupil jsem si tak kvalitní verzi filmu, že jsem si mohl dokonce vybrat, kterou zvukovou stopu upřednostním. Buď tu anglickou, nebo si rozšířím své základy japonštiny, které jsem nedopatřením získal z nehezkých věcí. Rozhodl jsem se samozřejmě pro japonštinu, neboť jsem chtěl být patřičně cool a rozhodl jsem se zle. Bylo mi z ní po chvilce zle. Záporák vypadal zajímavě do okamžiku, než jsem si uvědomil, že je to vlastně pěkný sráč. Dost dobře nechápu, co v podobných nesmyslech značná část zdejší uživatelské populace vidí. Já se dost brutálně nudil. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel RedAK. ()

John8

Po téměř čistě epizodickém rázu seriálu působí film jako jeho nejlepší, nejdelší a nejpropracovanější epizoda. Postrádá sice větší hloubku, ta je ale nahrazena okulibou animací a velkou porcí zábavy. Oproti jiným anime filmům, které mají základ v seriálu jsem se do CB-KoHD pouštěl se skepsí, ale podle mne je to nejlepší film této kategorie. ()

Starletka

Jedna delší trampota téhle bandy, působící víc jako pouhý prodloužený díl seriálu než jako samostatný film. Ale líbil se mi snad ještě víc než seriál sám. Zajímavý příběh, plno akce, vtip, všechny známé postavy, atmosféra, jazz, standardní 90's animace, překvapivě málo hluchých míst. Palec nahoru. 8/10 ()

• Kvůli nedostatku času požádal Shinichiro Watanabe své dva kolegy, aby za něj vytvořili dvě stylově odlišné části filmu. Hiroyuki Okiura tak režíroval úvodní titulkovou sekvenci a Tensai Okamura westernový film, jež sleduje Jet v autokině. (Raztubyl)

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019