Po jedné stopě - Série 2 (2023) (séria)

Nejstarší pouští světa (S02E17)

(epizóda)

Poté, co si Igor na poslední chvíli vyměnil rozpadající se pneumatiku, vyrazí s Martinem za jednou z největších kolonií lachtanů na světě na Cape Cross a do sídliště plameňáků v zátoce Walvis Bay. Podaří se jim zachránit uvízlé cestovatele, kteří si zabouchli klíče ve voze, ochutnat sůl z místních dolů, a nakonec konečně i luxusní ubytování v oáze. Hlavně už žádný písek! (Česká televize)

Frajer42

Tohle mi bude chybět, kluci jsou vážně skvělí a každý díl je pohlazením po duši. Je pravda, že od rovníku níž už to není taková surová Afrika a narážíme více a více na civilizaci, ale stále se na to parádně kouká. Přál bych si s kluky v budoucnu procestovat Jižní Ameriku nebo Střední Ameriku. V rámci tohoto dílu se mi líbilo, kolik lachtanů a plameňáků bylo současně k vidění, otevírání auta na český způsob rozbitím okna a procházku po kurevsky vysokých pouštních dunách. [80 %] ()

Marze

Zdá se, že v Namibii jsou v noci hrozné zimy. Pouštní dálavy působí až biblicky. Díl je zakončen mile táborákem a folkařinou. https://www.ceskatelevize.cz/porady/13641369476-po-jedne-stope/222562260360006/ ()