Po jedné stopě - Série 2 (2023) (séria)

Dej přednost slonům! (S02E16)

(epizóda)

V Namibii se jezdí na silnících vlevo, na což si po chvíli zvyknete. Dopravní značku Dej přednost slonům, ale jen tak nikde nenajdete. Martinovi udělala radost, protože kvůli covidu přišel o pozorování zvířat v džungli. Vynahradil si to v národním parku Etosha, kde k napajedlům ve volné přírodě přicházeli sloni, nosorožci, oryxové a další zvířata. S přespáním ve stanech na kraji vesničky neměli cestovatelé problém, s místními obyvateli probrali historii kmene Himbi a Herera. Problém byl trochu s policisty, kteří nařídili Igorovi sundat žlutý vak ze zadního nosiče motorky, protože prý zakrývá světla. Igor odmítal s tím, že má i postranní světla, ale nakonec pochopil, kdo má pravdu. I když pak Martinovi svěřil, že správný cestovatel podle něj aspoň jednou okusí místní vězení. (Česká televize)

Frajer42

S každým dalším dílem musím zamačkávat více a více slz. Konec se nenávratně blíží. Tentokrát nám byla představena Namibie, která pro mě byla snad absolutní novinkou. Velmi mě překvapilo, jak moc se zde již podepsala civilizace. K vidění byli například zodpovědní policisté, které už nešlo uplatit a kteří dbali na dodržování osvětlení na motorce i na zcela prázdné asfaltové silnici. Nechyběly poslední dozvuky kmenů a ženy, které se oblékají tak, jak bychom to jistě uvítali i u nás v Evropě. Martin konečně viděl alespoň nějaký národní park. Velmi příjemné pokoukáníčko. [82 %] ()

Marze

Až biblicky tu působí nedozírné dálky. Zdá se, že v krajině bez vody se nedokáží množit ani tak plodní Afričané. https://www.ceskatelevize.cz/porady/13641369476-po-jedne-stope/222562260360005/ ()

LachtanShows

Namibie je sice jednou z nejpustších zemí na světě, ale právě díky tomu jednou z nejkrásnějších. Vidět "Velkou africkou pětku" v divoké přírodě musí být lifegoal pro každého správného cestovatele a milovníka přírody. Tak snad někdy. ()