Po jedné stopě - Série 2 (2023) (séria)

Setkání s Amigos da Picada (S02E15)

(epizóda)

Během cesty Angolou nacházejí naši motorkáři zrezivělé a poničené staré tanky, které jsou svědectvím dlouhé občanské války. Martin trochu zapomněl na své narozeniny, ale tím větší měl radost z Igorova dárku – pravé slovinské klobásy. Zábavné bylo i setkání s členy motorkářského klubu Amigos da Picada, kteří s nimi vyjeli příští den, aby jim ukázali místní zajímavosti. Z vyhlídky na skále se jim zatočila hlava, sjezd serpentinami silniček je adrenalinový zážitek. A Martin udělal dobrý skutek, od dětí koupil krabici s ptáčky, které pochytali a o kus dál je pustil na svobodu. (Česká televize)

Frajer42

Nejeden fanoušek cestopisů musí chtě nechtě zamáčknout slzu při pomyšlení, že se neodvratným tempem blížíme do finále. Je cítil, že Angola patří k těm civilizovanějším africkým národům, avšak poznamenaným nedávnou občanskou válkou, jak už to tak v zemích, kde je velké nerostné bohatství chodí. Parádní díl, kde se z angolské vyhlídky tajil dech a projížďka serpentinami musela být boží. Teda minimálně mohla být, nebýt velmi přetížených motorek. Těším se na další zemi. [80 %] ()

topi

"Kouše ten pavouk? Kouše jo? A jéje. Matar? Může zabít? Venen? Jedovatej? Jedovatej a může zabít mi říká tady ten, no to je bezvadný. Venen a matar znamená jed a smrt." :D Chudák Martin, on má na ty pavoučky štěstí :D Zajímavostí je, že se v minulosti do Angoly dovážely traktory Zetor a s nimi i technici, kteří dohlíželi, aby stroje správně fungovaly. Epizody jsou čím dál lepší, tahle svérázná road movie mě bude chybět. ()

LachtanShows

Nechápu, že zrovna u tohohle pořadu se mi stává, že úplně zapomínám hodnotit epizody. Přitom zrovna tady bych koukal klidně několik hodin v kuse a ne nedočkavě vyhlížel další středu s dalším čarokrásným dobrodružstvím po Africe. ()