Po jedné stopě - Série 2 (2023) (séria)

V říši Tarzana (S02E05)

(epizóda)

Po utrpení na nigerijských kamenitých cestách v minulém dílu, čekaly na Igora s Martinem v Kamerunu krásné asfaltové silnice. Nazvali je černým zlatem země. Zajížďka do džungle byla předem daná, světoznámé vodopády, které návštěvníkům berou dech, nemohli vynechat. Není divu, že tuhle scenérii si vybral režisér Hugh Hudson a zasadil sem příběh o chlapci, kterého vychovali opice. První film o Tarzanovi byl na světě. Douala je největší město a zároveň největší přístav Kamerunu. Ale českou hymnu, zazpívanou kamerunským mladíkem u vánočně nazdobeného stromečku, byste tu nečekali. Pracuje jako technik u Igorova kamaráda v kamerunské firmě a naučil se jí, protože má rád český národ, jak sám říká. (Česká televize)

Frajer42

Vynikající epizoda. Písek a kameny konečně vystřídalo černé zlato - asfalt a je z toho cítit, že pro kluky to znamenalo obrovskou úlevu. Konečně působí trošku odpočatě a cestu si užívají ještě více. Nejvíce ze všech zatím trpí doprovodné vozidlo. Žádný díl se neobejde bez vydatné mechanická vsuvky na africký způsob, kde s vidinou zisku pro místní nic nepředstavuje problém. Nejvíce z celého dílu mě však okouzlil údajně největší vodopád v Africe, u kterého se natáčel film Tarzan. Dokonce se podařilo navštívit Doualu v době probíhajícího fotbalového mistrovství Afriky, takže další luxusní vsuvka s návštěvou místní hospody a oslav v ulicích včetně typického troubení na vuvuzely. Tohle by mi nevadilo někdy osobně zažít. Díl byl krásně zakončený vystoupením na foukací harmoniku v místním baru. Nesmírně příjemný zážitek. [84 %] ()

Marze

Líbila se mi originální reportáž z Afrického poháru národů v kopané, kterou pořádal Kamerun a návštěva klubu s živou hudbou. Kamerun na tomto poháru skončil třetí za Senegalem a Egyptem, když po remíze 3:3 porazil na penalty Burkinu Faso.        https://www.ceskatelevize.cz/porady/13641369476-po-jedne-stope/221562260350005/ ()

topi

Problém s motorem auta, který chlapcům nastal, mě hodně připomněl situaci v Mariboru, kde jsme s bráchou a kámoši jednou skončili při cestě do Chorvatska. Taky se pořád čekalo na součástky, taky byl pořád na všechno čas, každej den nám říkali, že už jen chvilku a bude to. Nakonec jsme tam trčeli čtyři dny a chrápali jsme přímo v tom autoservisu. Takže chápu, co to je za výjeb, když se něco takovýho stane v cizí zemi, v tomto případě v africkém Kamerunu. Když se chlapi po opravě vydali dál na cestu, dostali se až k vodopádu, jenž se objevil ve filmu Tarzan z roku 1984 s Christopherem Lambertem. Parádní bylo srovnání s filmovou verzí a současností. A jede se dál.... ()

subic

Do Kamerunu zrovna v době, kdy se tam hraje africký fotbalový pohár. Podívat se na místa, kde točili prvního Tarzana, to je taky celkem zajímavé. No a pak opět stávkuje doprovodný Land Cruiser, o kterém v první sérii prakticky nebylo vedět, ta 2letá odstávka je znát. ()