Mladá vdova Jodie Fosterová pricestuje aj so svojím malým synom do siamskeho kráľovstva, aby tu učila malého princa. Zoznámi sa nielen s odlišnou feudálnou kultúrou, často nepochopiteľnou a krutou, ale aj s vladárom, ktorý chce uchrániť nezávislosť krajiny a súčasne ju otvoriť západnej civilizácii.
Roku 1862 pricestuje mladá vdova Anna Leonowensová so svojím malým synom Luisom do siamskeho kráľovstva, aby tu učila kráľovské deti. Zoznámi sa tu nielen s odlišnou feudálnou kultúrou, často nepochopiteľnou a krutou, ale aj s vladárom Mongkutom, ktorý chce uchrániť nezávislosť krajiny a súčasne ju otvoriť západnej civilizácii. Pri prvom vyučovaní sa Louis pobije s jedným z 58 kráľových detí, pretože princ urazil pamiatku jeho otca. Postupne si však Anna deti, ktoré učí, získa. Kráľ sa čoraz väčšmi zbližuje s Annou, ktorá sa mu páči pre svoju nezávislosť a hrdosť. Mongkuta čoraz viac trápia ustavičné nájazdy údajne barmských kománd, ktoré terorizujú krajinu. Myslí si, že za tým stojí Veľká Británia, ktorá chce kolonizovať jeho kráľovstvo... (TV JOJ)

Cassandra

Naprosto nevěrohodný příběh. V Holywoodu zřejmě nemají ani ponětí o východní psychologii. Americké myšlení naroubované na Thajce ten film zabíjí, není divu, že ani herci neví jak z toho ven. Ovšem překrásné kostýmy, výprava a příroda. ()

mirkaaa

Historicko - romantický film o anglické učitelce a králi ze Siamu. Střetnutí odlišných kultur v atraktivním prostředí dálného východu dává průchod počátečním citům. Film je nádherný a realistický zároveň. ()

Bety88

Velice krásný dojemný příběh. Jako divák romantik, bych si určitě přála, aby Anna zůstala s králem, ale mám pocit, že právě ty romance se "špatným" koncem jsou ty nejlepší, protože si je divák o sto procent víc zapamatuje. ()

Angelino

Pochopil som prečo je tento film v Thajsku zakázaný (a to hovorí o Siame, pôvodné meno Thajska). Siam ako jediný nebol v tejto oblasti kolóniou niektorého z európskych štátov. Najväčší vplyv v oblasti skutočne mali Briti. len vplyv, úloha a postavenie Anny je na thajcov až príliš prikrášlená. Ale keby to bolo čisto podľa skutočnej udalosti, bol by to dokument a nie film v kinách, všakže... ()

lucijelucije

Moc hezký romantický snímek, který má v sobě víc touhy, než jakýkoliv jiný film se sexuálními prvky. Anna působí tak lehce a přitom silně. A král je naopak velmi seriózní, a zároveň jemný. A ikdyž se na příběh dívá se zaujetím, těch 140 minut je opravdu dost dlouhých, na to, co vám tohle romantické drama nabízí. ()

Daqvid77

Moc krásný snímek na který se dá podívat v každé náladě moc se mi líbil a proto dávám 4*. Hvězdy taky za opravdu kráskou výpravu a kostýmy , oprávněná nominace na oscara. ()

Ollie235

Výlet amerických filmařů za východní kulturou nedopadl vůbec špatně. Natočené velkolepě, po vizuální stránce nádherné. Ono by to i celkově působilo dobře, ale je to prostě moc dlouhé. Ke konci jsem usínal a dokoukal jenom z povinnosti. ()

mira007

Výpravné , barevné , citlivé... nápad obsadit do role krále Chowa, který byl spíše představitelem akčních hrdinů, byla trefa. ()

Yardie

No, takových slabších 70%. Krásně se na to dívá - příroda, šaty, kulisy - prostě nádherná výprava. Dva sympatičtí a charismatičtí herci. Příjemná hudba. Děj, no, taková klasika. Od začátku do konce je v podstatě jasné, jak to dopadne mezi hlavními hrdiny a poklidně vše plyne k cíli. Dějová bojová linka není o nic moc dynamičtější, ale místy do stojatých vod vnese trošku života. Každopádně i přes to, že se ve filmu v podstatě nic moc neděje, nemohu říct, že bych se nudil a až s podivem konstatuji, že film velice rychle uběhl na to, že má přes dvě hodiny. Nemůže tedy hovořeno o nudě. Prostě takový pěkný film na pokoukání. Howgh! ()

Bozvav

Krásně zpracovaný romantický filmový příběh, jehož skvělá výprava, hudba, kostýmy, herecké výkony hlavních protagonistů, roztomilost a přirozenost dětských herců a v neposlední řadě nádherné scenérie převáží drobné nedostatky ve scénáři i dlouhou stopáž. Celkově výborný dojem, je pěkné, že se ve filmu objevují i méně líbivé pasáže a konec není vysloveně happy end. Díky tomu celé dílo dostává na autentičnosti. Asi nejhezčí Anna a král ze všech a to je při vysoké konkurenci dřívějšího filmu co říci. ()

inachisio

Tenhle film mi měl posloužit jako vysvětlení, proč prostě někdy něco opravdu nejde, i když se dva lidé milují. Film byl skvěle udělaný, herci vynikající, konec bravurní. ()