Wilbur sa chce zabiť

• Česko Wilbur se chce zabít (viac)

Po úspěšné ITALŠTINĚ PRO ZAČÁTEČNÍKY uvádíme další snímek dánské režisérky Lone Schrefigové WILBUR SE CHCE ZABÍT. Wilbur se zpočátku jeví jako normální pohledný mladý muž ale to je jenom zdání. Ve skutečnosti chce skoncovat se životem. Zkouší spáchat sebevraždu, ale shodou nejrůznějších náhod mu jeho pokusy stále nevycházejí. Naštěstí má staršího bratra Harboura, který se o něj vždy postará. Život obou bratrů ale změní příchod svobodné matky Alice. (oficiálny text distribútora)

sona123

Pokud se nebojíte lehce depresivního žánru, který je víc než znát už ze samotného názvu, pak hurá do toho. A ono bude přituhovat, kdyby šlo jen o to, jak to Wilbur zkusí tentokrát. A co se týče toho, PROČ se chce zabít (poodhaleno v historce s matkou, ono, za vším hledejme matku, že?), to je teda skutečně historka!!! Uf! A pak je tu spousta milých herců a přítmí knihkupectví a kachna na pomerančích a celé je to taková milá selanka. Možná jsem už toho ze severské produkce nakoukala příliš, že mě Wilbur na zadek neposadil. Jo, ale líbila se mi hláška o Walesu, tak doufám, že se tam brzy rozjedu a zakusím trochu toho temna. ()

Grafito

Pokud něco opravdu vystihuje pojem tragikomedie, tak právě tenhle film.. je to hodně sranda.. ale taky hodně drsný a smutný.. zvláštní upozornění.. vynikající (budoucí Džejmsbondovskej kulebijec a padouch) Mads Mikkelsen coby naprosto zpruzenej psychiatr na nemocničním oddělení pro sebevrahy.. ()

tančísvlky

pekný film zo skutočného života , príbeh o smutných veciach . Podfarbený miestami anglickým humorom a pohladením vzácnosti okamihu každej chvíle . Herci sa podpísali pod kvalitný snímok. ()

bono22vox

Příběh dvou bratrů ze současného Skotska je plný specificky dánského černého humoru, a nebýt laciného figurkaření, mohl být tento film skutečně velmi silným zážitkem... ()

Zl0

Film skôr o postavách ako o deji. Ten prekuknete už v tretine a ako sa to skončí vám bude jasné najneskôr v polovici. Každý je tam svojím spôsobom lúzer. Na tom je to celé postavené, v pochmúrnom meste v pochmúrnom počasí v pochmúrnom ročnom období sa pretĺkajú životom obyčajní ľudia. Celkom milé, priemerné a trochu nasilu dojímavé. Až tak že to vo mne ničím nepohlo. Videl som to len preto že tam hral Mikkelsen a okrem neho neviem vymenovať nejaké extra dôvody prečo to treba vidieť. Netreba. Možno tie 2 ktoré Wilbur nechcel. Hlupák. Mal si to radšej fakt hodiť. ()

Gertruda.W

Zajímavé, námět i zpracování, ale - jen subjektivně – netrefilo se to do mé nálady. Příliš depresivní. K sebevraždám nemám žádný pozitivní vztah. Ovšem příběhy ztracenců, to je něco jiného. Takže dvě postavy kvůli kterým to stojí za to – Harbour a doktor Horst! ()

pepino

Další film o vztahu dvou naprosto odlišných bratrů. Znám ale o tomto tématu lepší (např. Wajdův Březový háj). Wilbur je jen taková odlehčenější záležitost. ALe své kvality rozhodně má. A ne málo. ()

Boulderman

Tragikomický příběh o smolaři, který se ani nedokáže zabít. Překáží mu v tom bratr, který ho vždy zachrání. Situace se však natolik zkomplikuje, až Wilbur pochopí, že nemůže myslet jen na sebe a že jsou lidé, co ho potřebují. Tohle by měl vidět každý potencionální sebevrah (měl by inspiraci a návod čeho se vyvarovat), protože by pak pochopil, že život je změna. Prostě jednou jsi dole ty, podruhé ti druzí. Třeba nebude líp, ale aspoň bude vidět, že jsou i ti, co jsou na tom najednou hůř. Pro mě to dosahuje 90%. ()

ANTI-frog

Začíná to celkem zajímavě, ale asi od poloviny (nebo dřív?) je už jasné, jak to celé dopadne. Pak už to nemá žádný spád, je to nezajímavé a prostě o ničom. Na začátku byl Wilbur takový sympatický chlápek, který se ničeho nebál a bylo mu všechno tak nějak jedno, dělal si naprosto co chtěl, ale na konci už z něho byl jen obyčejný člověk, který se vrhne do práce, pověsí na hřebík svou odvahu (nebo jak tomu říkat) a taky svou "milou drzost". To mě zase tak "vystresovalo". Jakoby tu někdo naznačoval, že život lze žít jedině takto... :/ ()

Pasternak

Lone Scherfig dokázala na "Italštinu pro začátečníky" navázat velice příjemným snímkem. Nechybí zde dostatek černého humoru, krásná hudba a výborné herecké obsazení ústřední trojice. Bohužel si myslím, že ostatní postavy jsou jen tak do počtu. Kromě Madse Mikkelsena, který mě až nadchl v roli lékaře. Ačkoliv je to docela "tuctový příběh", je natočen velice poutavě, takže dávám ****. ()

llollita

Zdá se, že ten film zapůsobil na všechny téměř stejně. Taky myslím, že se u něj člověk může chvíli i bavit. Bohužel je ale moc rozkouskovaný a jako celý prostě nefunguje. A nezachrání to ani zajímavé výkony většiny herců, ani vizuálně krásně ponurá nálada zřejmě neustále zamračené části Skotska. ()

Gabra

Film jsem zhlédla omylem ve filmovém klubu při usínání... Navodil mi dobrou náladu, protože i přes všechny trpkosti, které Lone Scherfigová zobrazila, byl snímek velmi příjemný a milý... Získal si mě svým hereckým obsazením, protože hlavní role byly odvedené skvěle a opravdu sympaticky. Zajímavý námět, který je neméně originálně zpracován zaručil to, že děj příběhu, odehrávajícího se mezi trojúhelníkem Sives-Hendersonová-Rawlins, určitě nikdy nezapomenu a pokud bych měla udělat žebříček oblíbenosti u filmů z "klubu", Wilbur bude někde na začátku... ()

Von Kempelen

Krásnej starosvětskej film, kde vykřičená i zamlčovaná bolest kontrastuje s citem a radostí ze života. Adrian Rawlins mi v tomhle filmu herecky naprosto učaroval... ()