Som Gump a bol som túlavý pes.“ Ono vlastne každý pes je v sebe tak trochu túlavý do tej doby, kým nájde svoje šťastie, a to šťastie nájde pes len s človekom. Môj príbeh je o hľadaní psieho šťastia a tiež o prekážkach na ceste k tomu správnemu človeku. Je o sile nezlomnosti, ktorá sa ukrýva v každom psovi. Áno, aj v tom vašom, vo vašej čivave, ktorá na vás čaká celý deň, kým prídete z práce. Aj v tom buldokovi, ktorý za vami pomaličky kráča a sotva chytá dych. Dám svoju dušu za to, že keby vám niekto chcel na tomto svete ublížiť, tak až potom spoznáte, aké silné má váš pes srdce a čo jeho láska k vám znamená. Tento film vám tak otvorí oči, pretože čo človek v psom srdci zničí, to môže zasa len človek uzdraviť. Rodinný film režiséra F.A. Brabca je o svete videným očami túlavého Gumpa. O svete, o ktorom mnoho z nás veľa nevie. O tom, ako nás vidia zvieratá a ako je ten náš svet pre ne dôležitý. Ten svet, ktorý im dáva domov, silu, nádej, ale taktiež bolesť. Dobrodružný príbeh skutočných psích hrdinov a ľudí okolo nich. (Continental film)

jauahaoas

Jsem pejskař a psům rozumím, ale tento film není o tom. Polívka, Holubová a hlavně Chýlková = šíleně špatný výkon. F.A.Brabec to zřejmě s těmito selebritami neumí. A ono je to vlastně jedno. Stačí vytvořit kvalitní spot před premiérou do kin a zbytek zaplatí ČT a jsme na svém. Chýlková pouze ve filmu Dědictví ...., Polívka posledních 10 roků už nic a Chýlková je NEHEREČKA. 1*za čoklíky a jejich chovatelé a páníčky. ()

motyka52

Pejskové roztomilí, šikovní, fajn, ale celou dobu jsem se nemohl zbavit dojmu, že to někdo točil jenom kvůli tomu. Vlastně netuším, kde je v tom nějaký filmový přiběh. Na nějaké rozvíjení charakterů se tady - kromě psa - moc nehraje, není to nic než přehlídka známých xichtů. Celé je to přestylizované a přebarvené až do kýčovita, při Krajčově skákání na vrcholku hory jsem se už regulérně za břicho popadal. Muzika, která hraje furt, začne být za chvíli otravná, věčné zpomalovačky jakbysmet. Asi se to dá schovat za pojem "rodinná zábava", ale i za ní by přece mohla být znát trocha nějaké snahy o něco víc než jen hezké obrázky. ()

Tongo

Jakože takhle ,film je  jakože tak nějak fajn ale mám k němu nějaké věci , zaprvé si myslím že originalita filmu je bohužel ta tam protože příběhů o tom jak pes hledá svého pána je už spousta , film taky hodně poukazuje na to že pes je nejlepší přítel člověka a tak dále takže pokud jste milovník psů tak je tenhle film pro vás jenže například děti film asi nepochopí (myslím ty nejmenší) , a navíc jsem si myslel že tam je jedna písnička v tomhle tom filmu myslím že to je něco jako "protože to nevzdám a tak to je " nebo tak nějak která byla až na konci příběhu v titulcích což mě překvapilo protože kolem ní bylo velké haló ale já o tom moc nevím, každopádně jsem si myslel že to bude horší ale mě to i docela pobavilo takže za mě to jsou 3 hvězdy . ()

Kaleidoskop odpad!

Filmy o psech, jsou pro mě na stejné úrovni jako roadmovie filmy - měly by se přestat točit. A to podle mě z toho důvodu, že abyste dosáhli požadovaného žánru, musíte se nechat svázat nespočtem poměrně striktních konvencí, které z vašeho příběhu nejspíše udělají nesmysl. Myslím, že v žánru psích příběhů již všechno napsal Jack London v knížkách Volání divočiny a Bílý tesák. A co neřekl on, to spolehlivě dořekl Hačiko. A já mám pocit, že tam někde se vývoj tohoto žánru zastavil a všechny další díla už jen opisují z těchto geniálních děl anebo mezi sebou na vzájem. Možná se tak ptáte, proč jsem se dobrovolně mučil sledováním tohoto filmu... Tvorbu F. A. Brabce jsem měl totiž celkem rád. Jeho Máj i Kytici považuji za velmi zdařilá díla a i jeho kameramanské práce na filmech jako Akumulátor 1 nebo Jízda stojí za to. Ovšem, kdykoliv se potom pokusil o jakoukoli vlastní tvorbu většinou to nedopadalo úplně dobře (Možná třeba proto, že je dobré, když režii a kameru dělají dva lidé. Protože když se pokusíte dělat oboje naráz, těkžo jednu z těch věcí můžete dělat pořádně.). A když teď do kin přišlo druhé pokračování, rozhodl jsem se dát jedničce šanci a zjistit, jestli se Brabec trochu nesebral a nezačal točit kvalitní filmy. Rovnou říkám, že nesebral. Co se týče příběhu, tak tam vidím hlavní problém v tom, že skoro celý film je vyprávěn přes voice over hlavního hrdiny (rozumějme toho psa) a ostatní lidské postavy se v něm moc nevyjadřují. Tato absence smysluplných dialogů tak vede k tomu, že film na mě působil jako rozhlasová hra, ke které někdo dodělal pár pokrývacích záběrů a spojil to do jakéhosi "klipu". Navíc další problém vidím v tom, že film se snaží pokrýt celý psův život, k čemuž ale potřebuje velké množství postav, které se v něm ale jen tak mihnou a málokterá v něm zůstane nějakou delší dobu (a je tak pro děj důležitá). Jedinou vyjímkou je Bolek Polívka. Toho mám jako herce velice rád, jenže v tomto filmu nedostává moc prostoru, což vede k tomu, že zde jen těžko může vyniknout jeho herecký talent. A ano já vím, že hlavní postavou má být ten pes. Jenže mě osobně to přijde jako to nejlevnější řešení, jak tento film finančně zajistit. Již odpradávna všichni víme, že když před kameru postavíte zvířátko nebo malé dítě a ideálně je ještě necháte pořádně a surově trpět, bude to cílovou skupinu 30 - 45 let dojímat. Navíc jak víme, češi jsou národ pejskařů a tak není divu, že to má komerční úspěch. I zde v komentářích jsem pak narazil na názor, že ten film lze hodnotit pouze pěti hvězdami, protože jako první ukazuje, jak nehezky se se psy zachází. No to ano, ale to by tam musel být nějaký realismus. Tady máme jenom kýčovitý sled obrazů, kdy hlavní autorovou snahou je nás dojímat a z našeho pláče tahat peníze a ne realisticky ukazovat smutný psí osud. Po technické stránce nemohu nezmínit, že zatímco u Máje nebo u Kytice Brabec velmi hezky pracuje s omezenou barevností obrazu, tady si to snaží vynahradit a ovládání saturace vytáhl na maximum, takže záběry vypadají jako dětské omalovánky po zásahu šíleného dadaisty (čili ani tady se nikdo nesnažil o nějakou realističnost). Udělil bych tomu půl hvězdičky za to, že film pracuje s opravdovými psy, což není jednoduchá režijní branže. Ovšem ČSFD toto nemumožňuje a tak mi nezbývá nic jeného než Odpad! () (menej) (viac)

Neo77

S režií a kamerou F. A. Brabce skvělá poetická báseň o psím světě doplněná zajímavým výběrem hereckých souputníků. Velmi povedený rodinný film. ()

TOMIK007

Komu se tento film nelíbí nemá rád psi, zvířata i lidi. Je to krásnej film, každý tu hraje co mu scénář dovolí. Muzika pěkně startuje slzy. Je to film pro lidičky co mají radí zvířata všeobecně a psi asi nejvíc. Možná že se mě to líbilo i protože máme už třetího psa z útulku. A jsou prostě vděčný, je to na nich znát. ()

Tomas.Balon

Dojemný film, který chytne za srdce a navíc poslouží jako jistá forma osvěty. Někomu možná otevře oči, někdo možná prehodnotí své chování ke svému pejskovi a hlavně věřím, že mnoho pejsků díky tomuto filmu opustí útulek a najde nový domov. Z pohledu prostého člověka, který má raději zvířata víc, než většinu lidí, jsem odcházel z kina dojatý a spokojený. ()

Thamilka

Film byl prostě skvělý. Líbily se mi i exteriéry a interiéry. Je to film, u kterého si můžete odpočinout a nemyslet na nic jiného. Nechápu, proč ho někteří ohodnotili jako odpad. To snad všechny filmy musí aspirovat na Oscara. Po delší době zase český film, který se prostě povedl. Taky mám doma fenku a vím, jak člověk dokáže mít pejsky rád... ()

Klik odpad!

Film z české produkce, který měl velké ambice – umělecké i komerční. Dle mého nenaplnil ani jedno. Scénář musel být příšerný a FABrabec, který je bohužel víc kameraman než režisér, se evidentně textem, podle něhož se natáčelo, moc nezabýval. O nepřítomnosti režiséra svědčí i nevalné výkony jinak skvělých a zkušených herců (Polívka, Holubová). Je jasné, že další vedlejší herecké obsazení vznikalo systémem „něco za něco“, to znamená – obsadíme do roličky youtuberku a ona nás za to zpropaguje na svém hojně sledovaném profilu. To že neumí hrát, vůbec nevadí. A výměnou “něco za něco“ do toho asi spadla i herečka Ivana Chýlková. Někdo z tvůrců se pravděpodobně stal hostem v televizní talk show jejího manžela Jana Krause. Předpokládám, že to ale u Krause nedopadlo úplně dobře, protože Chýlkovou ve filmu navlékli ze msty do kostýmu vysloužilé prostitutky a její scény režíroval osobně psík Kluk později Gump. A teď vážně – docela mě jí bylo líto, to si tato skvělá herečka opravdu nezasloužila. Po zhlédnutí nepovedeného díla mě přišla velice trefná věta FABrabce, kterou používali marketéři před uvedením do kin: „Jsem přesvědčený, že takový film tady ještě nebyl.“ To tedy nebyl, protože daleko víc, než film je to celé jen vykalkulovaný marketingový projekt na podporu prodeje psích granulí Gump, baťohů Gump, deskové hry Gump a dalších výrobků Gump. Zcela souhlasím s recenzí od oveckao, kde se píše, že děj filmu pro toho, kdo viděl Psí Poslání, Psí Poslání 2 a Psí Domov vyvolá pocit, že se zde hodně opisovalo. A já k tomu dodávám, že se opisovalo i v názvu, a to z filmu Forrest Gump. Dokonce se opisovalo i kameramansky, protože ty nadhledy krajiny jsou jak vystřižené z Máje. I když krajiny točené z dronu bylo asi to jediné, na co se dalo koukat. Kampaň byla postavená na proklamaci výstavby útulků pro pejsky. Obávám se ale, že producenti budou muset spíš nějaký dům pro pejsky prodat, protože náklady na natočení filmu budou určitě násobně vyšší než zisk ze vstupného. Odhaduji, že po vyplacení všech provizí a poplatků multikinům, distribuční agentuře, reklamní agentuře atd jim ze vstupného moc nezůstane. A proto si myslím, že je velká škoda, že velice správný a dobrý úmysl, to znamená projekt na záchranu týraných pejsků nezůstal v rovině charity a je také škoda, že dobrý kameraman FABrabec nezůstal kameramanem Jana Svěráka. ()

kamilao

Velký problém mám, viděla jsem totiž Psí Poslání a Psí Poslání 2, a tak jsem měla celý film divný, bojavý pocit.  Neviděla jsem žádnou milou a veselou scénku, třebaže Gump je okouzlující, chytrý, hodný a krásný pejsek. Natočeno surově - hodně autenticky, řekla bych. Je to spíš drama, než rodinný film a pro menší děti nic moc pěkného - takový úvod do reality, když například pozorujeme umírajícího zajíce a zmláceného, neustále týraného psa😭😭😭. Všichni pejskové smutní, k pláči, všechny bych si chtěla vzít domů a gumpa nejvíc😭😭😭😭 Lidé jsou opravdu dobytek😡😖 Na závěr příjemné titulky s okénkem o každém z psíků, jak dopadli, nebo kde teď jsou. Trojan jako mluvící Gump, dočasní páníčkové a konec bylo to jediný nej na tomto dramatu. Psí poslání 5 hvězd, Gump 3. ()

wooloong

V hlavní roli jack russell teriér, vlastně několik podobných pejsků od maličkého štěňátka až po dospěláka, jak je vysvětleno v titulcích. Zdatně mu sekunduje několik dalších pejsků, kteří si žijí své šťastné nebo méně šťastné psí osudy. Gump prožívá taková dobrodružství, aby upozornil na to, jak se někteří lidé dokážou hnusně chovat ke zvířátkům (štěňata zahozená do popelnice, množírny, hrubé zanedbávání a bezcitné využívání psího společníka, ...). Naštěstí Gump při své cestě zpět za svým člověkem (B. Polívka jako somrák, co umí hrát na varhany) naráží nejen na hnusáky, ale i na hodné lidi (somrák, veterinář, lidi z útulků, holčička, co ho chodí do útulku venčit ...). Lidští herci jsou ve filmu jaksi jenom pro demonstraci těch hodných a zlých. Dokonce toho většina z nich ani moc nenamluví.  Jednu hvězdičku dávám za všechny jack russelly, kteří vytvořili hlavní postavu, druhou za ostatní pejsky, především za Konvalinku, a třetí za to, že se možná pár bezcitných idiotů chytne za čumák (ten svůj, ne ten psí) a budou se k pejskům a vůbec zvířátkům chovat lépe. Jo, a vezměte si s sebou do kina kapesník, oni z vás ty slzy vydojej, to si pište. ()

Karel321 odpad!

Tohle je sakra film pro děti! Vzpamatuje se kurva! Film sice absolutně nemá žádný děj, zato o tragické situace v něm není nouze. V prvních sekundách se nejmladší diváci dozví, jak v popelnici pod malým Gumpem zemřelo štěňátko, jeho bratříček. A tomto duchu se to táhne dál a dál, že se nestačíte divit a děti nestačí plakat. Gumpa zmrzačí surový muž, zlý pes pokouše hodnou holčičku, zlá žena neskutečně řve na hodného pána, zlá žena Gumpa posadí na vlak a pošle neznámo kam, Gumpa opět mrzačí jiný surovec tím, že mu zařeže řetěz do krku, až mu tam zaroste, pak zaplatí Gumpovu smrt u veterináře, pak se zabije hodný pán na žebříku, pak umře pejsek hodné slečny v parku. Omlouvám se za můj slovník, ale ten režisér je neskutečná piča! Vím, že ten skvělý scénář je na motivy knižní předlohy, kterou pro děti napsal zřejmě od tří let zneužívaný úchyl, který se s tím očividně ještě tak zcela nevyrovnal. Vzkaz pro všechny : Hlavně na to proboha nechoďte s dětmi! ()

Kinepa

Strašné těžko se mně to hodnotí. Nemám rád moc psy, ale herecké výkony dobře. Hudba až moc dokola ... Letní kino s Jachymkem. ()

Lucy39

chvílemi parodie na Psí poslání.. chvílemi pěkné hraní (hlavně Polívka a Holubová), pes fajn, na děti i rodiny to funguje, podruhé to ale fakt vidět nemusím. ()

gapa466

Myslel jsem si, že jsem cílová skupina tohoto filmu, ale asi né. Pes je pro mě nejlepší přítel člověka a s tím jsem usednul k TV a připravil kapesníky. Bohužel mě to zklamalo. Možná tím, že jsem měl velká očekávání, díky doporučení od lidí z okolí. Totálně jsem zklamaný z hereckých výkonů. Říká se, že zvíře nepřehraješ a doopravdy byl nejlepší Gump. Snad ještě Bolek Polívka. Ivana Chýlková posazená mezi životní ztroskotance byla tak nevěrohodná, až jsem uvažoval, zda to neměla být parodie. Chápu, že Zbignew Czendlik není herec, ale zase na druhou stranu měl to snažší, protože hrál sám sebe. Podle mě to úplně nevyšlo. Vůbec jsem nepochopil, jak velké časové období ve filmu uběhlo. Přišlo mi to na celý psí život, ale bylo furt léto. Jinak scéna s duhou a spoustou psů byla jak z Teletabís. Ale co, je to české, dobře to skončí a Bolkovi Polívkovi za celoživotní výkon tj. 3*. Asi tě to trápit nebude, ale už se Gumpe neuvidíme. Rozhodně však přeji všem psům jen to nejlepší a jsou to úžasní parťáci. ()

duch9

Tohle nebyl můj šálek kávy, nápad obsadit do jedné z hlavních rolí psa, je sice na české poměry neobvyklý, ale celé mi to přišlo, že si to více užívali herci a tvůrci než samotní diváci. Taková Lasie se vrací po česku, nepochopila jsem, zda je to určené pro děti či pro dospělé, protože chvílemi tak a chvílemi zase tak. ()

awerto

Pekne obrazky, sic jsme takove uz videli v Kytici /tam byla natolik silna predloha, ze rezii se dalo lecos odpustit/, ale opet potesili. Rezie - no to je tak, kdyz nekdo neustale zkousi remeslo, ktere by se vsi uctou nemel delat. Casting... krom psich hvezd, snad Roden, Pagacova, Holubova, Plodkova ok neurazil ani Krajco, ale ostatni vc. mnou milovaneho Polivky byli vedeni/hrali spatne. Az tak, ze podbizivost Chylkove v neuveritelne hysterce byla trapnosmesna, a v jedne scene to korunovala zakryvanim tvare, kdyz kolem ni prochazel Polivka, jako ze tam neni... (Nebylo to ani vtipne, ani nic... smutny konec herecky nebo moji predtavy o jejim talentu.) A to nemluvim o naturscikovi Babinske, ktere nebyla rozumet jeji jedina veta co ve fimu mela. Pro ty co si to nemohli 4x vratit zpet, aby rozumeli - byla to veta "Umrel mi Kuba".  Pribeh - na papire knihy odpustitelny poucny, mily, i kdyz jednoduchy. Na platne jako scenar nedostatecny. Celkove je film mozaikou krasnych obrazku a citak pro milovniky zvirat /trosku hranici obcas s citovym vydiranim/. Donutit zamacknout nekolikrat slzu se filmu podari a to i tem, co jsi mysli jak jsou otreli, ale jako hodnotne dilo nebo nedejboze kvalitni film - to ne. Myslenka skvela, zpracovani bohuzel. A jeste postrech - jedna z nejlepsich casti filmu zacina az po jeho skonceni - TITULKY - predstavuji pribehy jednotlivych zvirecich hvezd ve filmu a jejich skutecne osudy. ()