Ve čtyřicátých letech 19. století je kmen Siksiků v Kanadě smrtelně napaden neštovicemi. Obávaná nemoc se rozrůstá v epidemii a hrozí úplným vyhubením Siksiků. Winterhawk ví, že jen "bílá tvář" má lék proti neštovicím. Aby zachránil svůj kmen, odjede s mnoha kožešinami, které chce v Montaně vyměnit za léky. Setká se se samým ponižováním a podrazy. jeho dva společníci jsou zavražděni, jeho kožešiny ukradeny. Winterhawk se vrátí do Kanady, dá dohromady skupinu odvážlivců a vrátí se do Montany, kde unesou bělošskou dívku a chlapce, za kterého požadují jako výkupné léky. Běloši se pustí do zuřivého pronásledování Winterhawka, které dramaticky vyvrcholí ve strhujícím závěru... (INTERAMA a.s.)

LiVentura

Velmi intenzivní pohled a vyprávění o legendě mezi Indiány a bílými.. Nešťastné pronásledování "únosce" a náčelníka kmene Černonožců.. Krásná hudba. ()

Kakho-oto

Již spíše podprůměrný film o indiánech. Dost mě svou laciností připomíná indiánky NDR s Gojkem Mitičem. Co bych však rád vyzdvihl je jednoduchá, ale přitom nádherná písnička "Winterhawk". Kladem je pro mě i kladné zobrazení Černonožců. ()

majo25

Pekná indiánka, citlivo a dobrodružne spracovaná. Sleduje osud náčelníka a jeho kmeň Čiernokožcov, ktorí prichádzajú do kontaktu s bielym človekom. Páčilo sa mi ženské prerozprávanie a podmanivá hudba. No a zasadenie do krásnych prírodných scenérii je ako balzam. Celkovo sú exteriérové zábery zaujímavé. Trochu to síce koketovalo s pátosom, našťastie v rozumnej miere. Menej známi herci sú v pohode, zaujal ma však iba L.Q. Jones. ()

StaryMech

"Zimním jestřábem" režisér Pierce zahájil svoji řadu prostoduše sentimentálně-patetických poklon domorodé kultuře, s okamžiky upomínajícími na strážnické slavnosti, televizní reklamy na minerálku a brožury Harlequin. Promluvy ženské hrdinky, hudba (ta píseň, ó Manitú!) a přehršle zpomalených záběrů jsou ryzí kýč - ale ruku na srdce: ze zpomaleného koně v trysku prosvítá nějaký mocný archetyp. ()