Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) sú dvaja nerozluční treťotriedni gangstri v službách obávaného Marsellusa Wallace (Ving Rhames). Pred dokončením jedného "jobu" prezradí Vincent Julesovi, že Pán Veľký (teda Marsellus) ho požiadal, aby sa postaral o jeho sexy manželku Miu (Uma Thurman), kým bude na Floride. Vincent to považuje za skúšku lojality, v ktorej musí za každú cenu obstáť... Butch Coolidge (Bruce Willis) je boxér, ktorého kariéra sa chýli ku koncu. Keďže v boxe neexistuje liga veteránov, bude sa jednoducho musieť zmieriť s tým, že už je out, a prijať Marsellusovu lákavú ponuku - vziať prachy, prehrať v piatom kole a odletieť si užívať so svojou milovanou Fabienne (Maria de Medeiros) na slnečný Karibik. Ale aké je to bojovať s vedomím, že tentokrát je to naposledy? Dovolí mu pýcha a hrdosť prehrať a tým pádom skoncovať so svojou kariérou? ... Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), párik mladých amatérskych zlodejíkov si vysedáva v reštaurácií a analyzuje pracovný život. Vylučovacou metódou prídu na to, že v čase, keď sa neoplatí vykrádať banky, obchody s alkoholom ani benzínové pumpy je najlepším terčom lúpeže reštaurácia. A prečo nie tá, v ktorej práve sedia? Nasleduje rýchle rozdelenie úloh, bozk pre šťastie a samotná lúpež. Osudová lúpež... Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoriace jeden príbeh plný štylizovaného násilia, drog, dnes už kultových dialógov a hlavne absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Postmoderná analýza zvráteného života zločincov, Božej vôle, vyrovnávania si účtov, masáže nôh a prekladu názvov hamburgerov zožala obrovský celosvetový úspech ako medzi divákmi, tak aj u kritiky. Za najkultovejší film 90. rokov si režisér a scenárista Quentin Tarantino (zo 7 nominácií) odniesol Oscara za najlepší scenár a nemalý úspech zožala snímka aj na prestížnych svetových filmových festivaloch v rokoch 1994 a 1995. (oficiálny text distribútora)

mpet

Legendární kultovní film od Tarantina, který vystihuje jediné slovíčko WOW. Víc snad asi člověk nemusí dodávat. ()

AjkeN

Jak to Tarantino dělá? U všech jeho filmů se směju, dokonce i když jde o tak odporné věci jako je znásilnění muže mužem. Tenhle film je prostě boží. ()

jelen10

Klasika krimi žánru, parádní Tarrantinovka a jedním slovem prostě KULT! Tohle bych mohl vidět klidně tisíckrát a nikdy se to neomrzí, hlavně ty nezapomenutelný hlášky! Parádní soundtrack ještě přidává plusové body. ()

Tea_

Pro mě největší srdeční záležitost a myslím, že málo který film se mu dokáže vyrovnat. Vincent Vega v podání Johna Travolty je prostě nesmrtelný! A určitě ani nechci zapomenout na další (skvělé) obsazení tohoto undergroundu. Mých pět bude mít navždy jistý:) ()

Brisingr

Tak toto je něco jako slaďoučký bonbónek na dortu všech mafiánskejch filmů. Ten, kdo se duševně nezhroutí z trošky šedý mozkový kůr na zadních sedačkách auta ani nakládání mafiánskýho bosse párečkem buzerantskejch Amíků mi snad potvrdí, že je to prostě nejlepší film ohledně rad, jak správně provozovat sklad mrtvejch negrů... ()

Sekyn

Vůbec nemám rád filmy s touto tématikou. Nemám potřebu sledovat feťáky, či jiná temná zákoutí lidské civilizace a sociálního bytí. Přesto jeden z mých oblíbených filmů, který jsem viděl mnohokrát a opět se na něj rád podívám znovu. Je pro mě uměleckým dílem Quentina, který přesně ví, co točí a jak to má vypadat. Síla filmu je však ještě v něčem jiném a to ve špičkových dialozích z nichž nelze vyškrtnout ani přidat jediné slovo. ()

NoNameCZ

Ten, kdo dá tomuhle filmu méně než 5 tak filmům podle mě nerozumí. Podle mě by se kvůli tomuto filmu mělo přidat na čsfd 6 hvězdiček! Na tento film jsem se koukal více než 2x a pořád se mi to líbí. John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman, Bruce Willis a všichni ostatní zahráli svou roli úžasně. Hudba je také vybraná dobře. Hlášky typu "až zmizíš, budeš zmizelej, ale když nezmizíš, tak tě zmizím já!" a pod. tomu dávají šmrnc. Svojí kvalitou předčí i většinu filmů dnešní doby. Zkrátka je to jeden z mála filmů kterým bych dal 6 a možná i více. ()

olly32

Neskutočne do detailu prepracovaný a premakaný film, ktorý sa nebojí brutality či sprostých slov a navonok tak pôsobí až dekadentne. Ale toto je presný obraz Tarantina - nápaditý, ktorý uniká zo zabehnutého stereotypu(o čom presvedčí spôsob vyrozprávania príbehu), a samozrejme v tejto dobe kultový. Svojim spôsobom fenomén a klenot celej svetovej kinematografie. Aj film, aj autor. ()

pauledgecomb

Snad se není ani třeba vyjadřovat ke kultovnosti tohohle filmu. Jeden z mých nejoblíbenějších, prostě srdeční záležitost.. Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh… ()

palailogos

MUSEL přijít Tarantino, aby ukázal, jak se má točit gangsterský film. Možná mne někdo napadne s tím, že nedodržuji správnou terminologii, ale pro mne je to opravdu gangsterský film. To, že jde o kultovní podívanou, mne až tak zase nezajímá. Je to prostě film nabitý neuvěřitelnými hláškami, přenaturalizovanou kulisou, hravě skákající v čase i místě. Ale zásadně mi utkvěla jedna scéna - jak Bruce Willis v krámě přehlíží nástroje a rozhoduje se, co si vezme s sebou zpátky. Okamžik, kdy pohled dopadne na motorovku a je vidět, jak se rozmýšlí, to je nejenom nápad pro bohy, ale také mistrně zahraná scénka. Na tenhle kousek se vždycky těším a užiju si to jako předškolačka růžové lízátko. ()

mr_radek

Ano, kultovní je to správné slovo. Těžko hledat negativa. Výborní herci, výborný příběh, který do sebe zapadá jako kostičky lega, výborný soundtrack. Ač toho Tarantino natočil mnoho, tak tento film považuji s přehledem za jeho vrcholné dílo. ()

damapo

Film, který se ke mně dostal kupodivu až nedávno, ale hned během následujícího týdne jsem jej zhlédnul 6x. To si myslím svědčí o jeho nesporných kvalitách. Ano, film je pro mě skvostem pro jeho nezvyklou formu a výborné herecké výkony (za mě především John Travolta), ale dovedu si představit i menší část diváků, které film bude nudit od první minuty kvůli zdlouhavosti a tématu. Rozhodně však stojí za podívání a pravděpodobně si film zamilujete. ()

ProDiiGy

Pulp Fiction se mi moc líbí protože tam hrají špičkový herci jako:John Travolta a Samuel Jackson a Bruce Willis. Taková trojka na mě pusobí vážně předsvěčivě děj se mi moc líbíl až na ten konec.Kde byl Zeeds a ten prodavač ale jinak hodnotím to jako svuj nejoblíbenější film. ()

poolfish

Kdo neviděl tento film, tak neviděl nic.Podle mě je to nutný základ do každé sbírky zhlédnutých filmů co člověk má nebo mít bude.Kdyby všechny filmy co jsem viděl stály za nic, tak mám jeden, který je opravdu dokonalý. ()

Kubas1994

Od hereckých výkonů po režii a scénář, film tak kultovní a nadčasový, že už asi jemu podobný žádný nevznikne. Bůh mu žehnej. ()

Duston_Movie

Kvôli tomuto výroku a aj kvôli všetkým čo chválili film som sa rozhodol pozrieť Pulp Fiction: Historky z podsvetia. Film bol skvelý! Tarantino sa týmto u mňa dostal vysoko. Skvelý výkon Vincenta (John Travolta) a Julesa (Samuel L. Jackson) ma veľmi potešil, veril som im úplne každé slovo, každú scénu. Update : dnes by som chcel vyzdvihnúť hlavne brilantnosť dialógov a scenár. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Dnes ráno sfoukneme dvě novinky naráz. Tou první je, že nová prezidentka studia Paramount Pictures Emma Watts stopla vývoj všech tří chystaných Star Trek projektů. Ty zahrnovaly Tarantinův mládeži… (viac)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (viac)