Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

MatoPalkes

Ridleyho veľmi uznávam, o tom žádná. Ale o čom toto vlastne bolo ? Samotná látka bola taká slabá, že ani výborní herci (ich prehrávanie som si užil) to nezachránili. Ešteže v tom roku natočil Poslední souboj ()

JRSB

Jsou to vlastně 2 filmy v 1. První končí při cestě Mauricia do St. Moritzu. Jinak Adam byl nejlepší a Jared Léto je prostě ve všem úžasný. ()

ricardo2803

Mno, nevím nevím. R. Scott, A. Pacino, J. Irons, S. Hayek, L. Gaga, A. Driver - to by měla být záruka stoprocentní kvality. A bohužel očekávání se nenaplnilo.  Film celkově byl OK, ale úplně odvázaný jsem z toho nebyl. Hodně mě rušil falešný italský přízvuk. Až mi to přišlo trochu jako zesměšňování anglicky mluvících Italů. Příjemné překvapení pro mě byla Lady Gaga a Adam Driver. ()

Enon

Mě to bavilo, ale posledních třeba 30 minut už bylo  trochu nudnějších. Ale jako ty 2 hodiny byly fakt dobrý. Speciálně se mi tady líbili Al Pacino, Lady Gaga a Jared Leto, tyhle tři byli fakt skvělí a kdykoliv tam byli tak to bylo nejlepší. Adam Driver byl v pohodě ale nebyl zas tak dobrý jako ostatní, ale rozhodně se u mě vymanil z role Kylo Rena. Samotné vztahy v rodině Gucci mě bavili a byly dost dobře vystavěné a zahrané. Dále bych chtěl říct, že je to vizuálně fakt nádherný a je úplná panstva pro oči to sledovat. Jako v pohodě film a díky němu mám Ridleyho Scotta zase o něco radši. 75% ()

McGuffin

Na začátku vyprávění vlastní značku a akciovku Gucci rodinný Klan Gucci, House of Gucci, dva bratři a jejich dva synové. Přivdavší se ženě je toho jejich přepychu málo a brzy je z toho škorpení, vězení a hádky a není divu, že z manželky je záhy exmanželka. Když vyprávění končí, celá značka Gucci patří cizím, všichni z rodiny jsou mrtví, exmanželka ve vězení a z nové manželky je vdova. Scénář o rodinném byznysu sepsali Roberto Bentivegna a Becky Johnston podle knihy Sary Gay Forden a asi i skutečnosti. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin ()

Pan_Au

Takové, jak se říká, nemastné - neslané, ale i přes to si rádi zobnete trochu mastného i slaného. Gaguše mne překvapila,  i když to nebylo zase k připosrání, ale mnohem fajnovější, než kdysi Madona. Al Pacino pojede bomby i na smrtelné posteli a Adam Driver, který mi tak nějak dlouho unikal? Slušný čéče. Tyto nekonečné, více jak dvouhodinové kreace dávám vždy na dvakrát, protože se mi vždy začne vylučovat Melatonin. Přijde mi to vždy zbytečně natažené. Ale dokoukal jsem, bavil jsem se a odpouštím i malé chybky. ()

Filip_Inari odpad!

Loviť Oskara vo filme založenom na skutočnej udalosti by sa dalo aj napríklad veľmi jednoduchou konverzáciou s ľuďmi, ktorí mali byť stvárnení. Kostýmy boli naplnlili očakávania no nevyužili šancu ich prekonať. Hlášky ako "otec, syn a Gucci rit" sa dali nahradiť doteraz citovanými mudrami "nie som zlatokopka, ale lepšie sa plače v deahom aute ako na bicykli". Výpovedná hodnota je, že mať peniaze na produkciu veľkého filmu nevytvára povinnosť tieto prostriedky využiť. Ale kulisy fajn :/ ()

Buxo

Bolo to fajn. Klan Gucci naplnil moje očakávania. Lady Gaga trochu preháňala tanec v úvodnom snímku kde sa Patricia stretla s Mauriciom na párty. Inak myslím že nemám čo vytknúť. Výkony hercov boli ako by to boli samotné postavy. Intrigy, dráma to k postavám a horúcej talianskej krvi proste patrí. Otravný neúspešný bratranec Domenico pil krv nie len svojim príbuzným ale aj mne ako divákovi. Krásna harmónia a hra postáv v životopisnom diele o svetoznámom klane. ()

Vestor

Podle ukázek jsem se na film hrozně těšil, bohužel je to spíš zklamání. Herci jsou parádní, možná občas trochu moc přehrávají. Lady Gaga jako všehoschopná mrcha, Adam Driver jako ňouma, Alpacino coby módní seladon. Jared Leto není od maskou poznat. K tomu krásné záběry, skvělé kostýmy, výprava přímo do 80. let. Bohužel ten film nemá duši. Je to jen mozaika jednotlivých scének, nalepených na sebe. Tempo se hrozně vleče a i když se v pár světlých momentech rozjede drama, tak po chvíli to zase spolehlivě zabije vata (byť perfektně naaražovaná a nasnímaná). Možná kdyby se to přestříhalo a zkrátilo aspoň o půl hodiny, aby se udržela nějaká souvislá linka. ()

purmik

Za mne pohodová oddychovka, na dvou a půl hodinovej snímek má film spád, nenudí. Nabízí zajímavou sondu do rodiny Gucci. Na 5* mi chybí jen touha vidět ho hned znovu, ale chybu neuděláte, když film zhlédnete. ()

PetanBub

Tomu, že je to dlouhé a bych se u pana režiséra R. Scotta neměl divit, nicméně zde to je navíc i utahané... Škoda. Ale tak úplně blbý to nebylo, ale asi jsem čekal více. Herecky velmi dobré, Jared Leto mě pobavil moc a kdybych si tady neřečetl, že v tom hrál, tak bych to netušil. 50% ()

guy_1

Tento film mi nečekaně sednul, smál jsem se spolu z herci to beru jako skvělé herecké výkony,hudba byla též skvělá, příběh sice trochu zrychlený ale to chápu. Takže skvělý film měly by jste se na něj podívat ()

eexDon

Für mich - 70%, - /délka značná, obvykle to nevadí, ale tady to trochu vadilo, skákání v ději nebylo úplně ono/, + /herecké obsazení skvělé, podle skutečnosti, ikdyž upravené, hudební stránka dost dobrá/, hodnocení - zajímavý, trochu rozvláčný film vyprávějící zajímavý příběh, který jsem neznal, celkem to šlo, nebylo to tak děsný ()

Oxytocin

Nemastné a neslané. Šíleně dloooouhé. Netuším, proč bych si to měl někdy v životě pouštět ještě jednou. Žádné bomba scény, kultovní hlášky. Z mého pohledu chyběla kvalitní a bombastická hudba, kterým by se filmu dodala šťáva. ()

BigJohn02

Začátek filmu byl příjemně zábavný, mezi  dvojicí Gaga-Driver to jiskřilo. Pak se chopilo děvče iniciativy a začalo intrikovat uvnitř rodiny, až to manžela začalo srát a následovalo rozvodové drama, které se mrcha rozhodla rozetnout drsným způsobem. Druhá půlka už zábavná nebyla, zato byla schematická a vlastně docela nudná. ()

CampaHD

70% výborný rozbeh a herecky skvelé, koniec ale zoslábne a jedine čo zostáva, je fakt dobre oddaná Gaga svojej úlohe. Dobová scenéria je úžasná. A hlavne ,o Gucci som vedel tak veľké prd. ()

lineker

Jistě tohle všechno známé z médií. Díky Scottovi si ten příběh ze zlaté klícky téhle povedené rodinky můžeme vychutnat osobněji. Líbivě odprezentovaná story, která nedrhne a plynule nás provede jednou vývojovou kapitolou celosvětové značky, která se ve finále jistě stála velkým reklamním popostrčením. Lady Gaga opět ukázala, že vyniká nejen jako muzikantka. ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)