Klan Gucci

• Česko Klan Gucci (viac)
USA, 2021, 164 min (Alternatívna 151 min)

Réžia:

Ridley Scott

Predloha:

Sara Gay Forden (kniha)

Kamera:

Dariusz Wolski

Lady Gaga, Adam Driver, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons, Jack Huston, Salma Hayek, Alexia Murray, Vincent Riotta, Gaetano Bruno, Camille Cottin (viac)

Klan Gucci je inšpirovaný šokujúcim skutočným príbehom impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie, v ktorej nechýbajú láska, zrada, dekadencia, pomsta ani vražda, skladajú dokopy mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci. (Forum Film SK)

Saxos

Nezlomný a dlouhověký klan Gucci. Prd. Stačila jedna sekretářská prcina z kamióňácké společnosti, která uměla vrtět prdelkou a všichni z klanu skončili buď v dřevěným penálu, nebo na krabicích pod mostem. A starý pán to tušil hned na začátku. Naštěstí došlo i na ní a na dlouhou dobu jí přidělili erární tepláčky. Super soundtrack. Závěr: doporučuji. ()

Sebule

Hrozně dlouhé a takové o ničem. Tak polovina filmu hrozná nuda, pak už to bylo lepší. Scénář nebyl moc dobrý, plno prázdných míst, zbytečných věcí, rozjede se jedna linka a najednou střih, posuneme se o několik let dopředu, aniž by se to dovysvětlilo. Herecky mě opravdu potěšil Al Pacino, na něho je vždycky radost koukat. Ale Jared Leto... To byl overacting jak sviňa, nedalo se na něho koukat. Jinak ten film měl docela potenciál, který byl ale bohužel pohřben scénářem. Hodnocení: 6/10 ()

tchempi

Film natočil Ridley, takže o jeho kvalitách není pochyb. K ději, hm, no... kde jsou prachy, tam jsou intriky. Šlus. Takže k obsazení. Nepochopil jsem nutnost patlání tuny silikonu na ksicht Jareda, ale svůj part vystřihl luxusně. Ovšem ještě o nějaký ten herecký level výše byla Lady Gaga. Ta si postavu manipulativní mrchy vyloženě vychutnávala. Naopak jsem nepochopil, proč hrál roli Mauriziovy milenky travestita. ()

PTuranyi

Výborne natočený zaujímavý príbeh značky Gucci a jej posledných rodinných majiteľov. Zásadným dramatickým prvkom je ambiciózna Patrizia Reggiani, ktorú skvele stvárnila Lady Gaga. Patrizia svojou ziskuchtivosťou postupne rozloží vzťahy medzi členmi rodiny a svojou pomstychtivosťou sa postará o dramatický záver. Produkcia je na vysokej úrovni a aj v prípade hercov stavili tvorcovia na istotu. Mená ako Adam Driver, Al Pacino, Jeremy Irons či  Salma Hayek sú zárukou kvalitných hereckých výkonov. 75% ()

JB001

Mohlo to být ještě lepší, ale já jsem spokojen. Potřeboval jsem vyplnit odpoledne někde v teple před večerní návštěvou Edenu a nalákalo mne herecké obsazení včetně osoby režiséra. A vzhledem k tomu, že u Gucciho nenakupuji a tu "true story" jsem neznal, tak jsem byl spokojen i se závěrem filmu. Jenom v tom Edenu se závěr moc nepovedl. ()

luke66z

Na můj vkus příliš dlouhé, některé scény byly docela přetažené a občas jsem ztrácel pozornost. Perfektní obsazení a herecké výkony, skvělé kostýmy. Film docela plynul, možná mu chyběl nějaký peak, na který si i za pár let vzpomenu. První polovina mi přišla lepší, konec by si možná zasloužil trochu lepší zpracování. 75 % ()

alisek87

Za mě lehké zklamání a nevyužitý potenciál, do posledního detailu vyladěné kulisy, nádherné oblečení, doplňky se nešetřilo, herci naprosto excelentní, ale když se v druhé půlce už začnete ošívat a radši byste už ho zastřelili, tak je něco špatně, drobné pokrácení, aby příběh měl v druhé půlce spád a dám s radostí pět hvězd. ()

vaclav.g.kar

Super film, super obsazení, super kostýmy, super režie a super hudba. Skvostná Lady Gaga vévodí hereckému ansámblu plnému oscarových kolegů.  Za zmínku stojí i moji oblíbenci Jared Leto a Adam Driver a starý páky Pacino a Irons. Riedley se do toho letos pořádně obul a opravdu mu to vychází. Ze začátku dostáváme trošku absurdní romantickou komedii která se ale postupně mění v temné drama. Divák přitom hltá každou hlášku a každý pohled od Lady Gaga. Jasne Gucci bude asi výdělečnější než Last duel. Vlastně se tomu ani nedivím sám se těšil mnohem víc. Ridley letos střílí a dává další gol a nádherných 85%, zároveň dal ale jen jednoho krále a ten není Ital ale Francouz. ()

Kamil111

Na pohled krásné vizuály, co jiného od Ridleyho Scotta čekat, ale nic víc. Nejde dostatečně do hloubky, hraje na efekt, líbivě karikuje, neumí se rozhodnout, zda směřuje ke komedii či tragédii – v italské realitě sice tyto dva žánry často splývají, zde však do sebe narážejí. Jeho povrchnost se projevuje i v četných detailech, za milánskou rezidenci Rodolfa Gucciho, otce nebohého hlavního hrdiny Maurizia, například rušivě vybral vilu Necchi Campiglio, v kinematografii již výrazně zviditelněnou snímkem Mé jméno je láska (2009), nebo scénu, kdy bratrance Paola policie na základě udání zatýká za zneužití autorských práv příbuzenstva, lacině podkreslil Mozartovou koloraturní vypalovačkou Der Hölle Rache čili Pekelná pomsta. V takovém kontextu ani herci nenadchli, a přestože staří pardálové Jeremy Irons a Al Pacino si vysokou úroveň udržet dokázali, Adam Driver zůstal nevýrazným, Jared Leto se Salmou Hayek doplatili na teatrálnost svých postav a Lady Gaga se až příliš hnala za dalším Oscarem. Příběh o lásce, vypočítavosti, intrikách a nakonec vraždě v rodině dědiců módního impéria měl do rukou vzít někdo inspirativnější a schopný dodat chybějící tvar a tempo – třeba Kar-wai Wong, který na něm v roce 2016 už i pracoval. Také soundtrack se veze na stejné vlně, lépe řečeno, skvělou možnost pro svět objevit řadu italských hitů šedesátých až osmdesátých let režisér nevyužil – opět promarněná šance, ostatně jako celý film. O jeho rozpačitém přijetí svědčí mimo jiné fakt, že příjmy z kin sotva pokrývají náklady produkce a na UHD disku prozatím vyšel pouze lokálně v Itálii a Skandinávii, zatímco zbývající země včetně Spojených států musely zavděk vzít standardním blu-ray. Grade 05/2022 ()

I.ball

Skvele kostymy a uzasna hudba.. soundtrack budu rad poslouchat znovu a znovu.. co se obsazeni tyce, jednoznacne zari Lady Gaga a mym favoritem na oskara je i Jared Leto, jehoz Paulo Gucci byl famozni.. skoda jen te nekonecne delky s ponekud nudnymi a pro pribeh ne tak dulezitymi momenty.. inu zivotopis.. 75% ()

Skylord99

Spokojenost. Vizuálně a filmařsky zmáknuté na jedničku, jak je u Ridleyho zvykem. Obsazení si to dává, hlavně chci vyzdvihnout Lady Gagu a Jareda Leta. Příběh moc hezky odvyprávěn, místy i vtipně, což vůbec nebylo na škodu ba naopak. Místy se to trochu táhlo, ale to je jen opravdu malý detail. 8/10 ()

Medea86

Lady Gaga je jako ambiciózní italská signora prostě božská. Nejvíc mě ale dostal Jared Leto. A to jsem do zavěrečných titulků nevěděla, že ve filmu hraje. ()

baron156

Pro mě velké překvapení a jeden z nej filmů roku. Ikdyž zvučná jména hereckého souboru nastavila laťku hodně vysoko, neměl jsem žádná očekávání. Driver a Gaga jsou odteď záruka kvality. Al Pacino a Jeremy Irons na to herecky pořád mají a hodně se vyřádil i Jared Leto. ()

grangerova

Velmi subjektivních pět hvězd, ale já jsem se bavila, jako už dlouho ne. I přes svou značnou délku House of Gucci nenudí, Adam Driver je jako vždy perfektní a Lady Gaga se na příštích Zlatých glóbech může zvesela vysmát Leonardu Dicapriovi. ()

Lukkyn

Těžko uvěrit tomu, že se ze slabšího tématu dá vymačkat film a ještě tak dlouhý. Přesto Scott vytěžil z minima maximum a za pomoci hereckých legend Jeremyho Ironse a Al Pacina vytvořil slušný snímek. Lady Gaga není nejlepší herečka na světě , ale zatraceně dobře se na ní kouká. Samotné téma značky Gucci nakonec také diváka zaujme, i přesto , že v životě nekoupil ani ten jejich padělek , natož originál. Celkově hodnotím nadprůměrně , protože jsem od toho čekal daleko míň!! ()

PanWolf55

Šel jsem na to kvůli Rádiu Gaga, ale ani ta to nezachránila. Hrozná blbost. To už se mi dlouho nestalo, abych z kina utíkal po 40 minutách filmu. ()

vladi3

Bolo by to mozno za 5, ale Jared Leto... Lady aj Adamko hrali skvelo... Miestami zaujimave, miestami vtipne... Ale vzdy, ked sa objavil premotivovany Leto na scene, chcelo sa mi z kina ujst... WTF???? Je mozne, ze som subjektivna, lebo toho kokota fakt nemam rada, ale to co "predvadzal" tu, bolo na nevydrzanie... skoda.... Avsak vzdy ked sa objavila Salma, bolo o zabavu postarane... No nic, idem zo skrine oprasit moj "Gucci bag" a trosku sa popretrcat po okoli, nech miestne pindy zavidia, ked je Gucci opat in... A ze to mam echt original... Plus potesila zmienka o  Tomovi a Porsche Targa... Ach jaj... To boli casy, ked sa robila kvalitna moda, nadherne auta a vrazdili sa navrhari... (Lumiere 14.01.2022 - prvy film po x-tom lockdowne)... Ooo a skvely 80s soundtrack... ()

durkes

Ridley Scott opäť nesklamal a natočil zasa filmový skvost. Od začiatku príbeh rodinnej módnej firmy vtiahne do deja a vôbec mi nevadilo ani tých 164 minút, lebo ubehli veľmi rýchlo a kľudne by som ešte nejaké minúty navyše bral. Bravúrne herecké výkony (Lady Gaga opäť skvelá) o Al Pacinovi a Jeremy Ironsovi ani nehovoriac. Opäť ma film donútil googliť o celej histórii tohto módneho gigantu. Skvelý film. ()

sarulefilm

Je to celkem zklamání. Film úplně výborně pracuje s prvním dojmem. Máme tu oblíbené herce, slavného režiséra, překrásné kostýmy, vzrušující příběh podle skutečných událostí. A ze začátku vás to opravdu zaujme, ale jak vyprávění postupuje dál, najednou si uvědomujete, že se tam vlastně skoro nic neděje. I Lady Gaga, která svým jménem určitě přiláká spoustu diváků a je prezentovaná jako hlavní postava a zkrátka ta silná žena, je důležitá asi tak v první polovině a pak najednou skoro zmizí. Vím, že Ridley Scott rád natáčí rychle, ale tady to chtělo si s tím dát trochu víc práce, protože je zde spoustu trochu nedomyšlených momentů. ()

bigmatko

určite je to zaujímavý príbeh a vďaka skvelým hercom je aj podanie jednotlivých postáv kvalitné a dodáva filmu punc vyššej kvality. Je to však viac menej taká sociálna a dobová dráma a kedže som nepoznal detaily ich skutočného života tak ma to aj celkom zaujalo. Najlepší bol za mna AL a Jarred títo dvaja si rozohrali vlastnú šou a bolo sa na čo pozerať. Dobová elegancia a vizuálny zážitok prispel k pohode pri sledovaní. ()

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (viac)

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Blade Runner jako seriál?

Blade Runner jako seriál?

23.11.2021

Legendární režisér Ridley Scott (Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor) má poslední měsíce pěkně na pilno. Krátce po sobě mu totiž vyšly hned dva filmy, nejprve chválený Poslední souboj, který v kinech… (viac)

Pokračování Gladiátora se blíží

Pokračování Gladiátora se blíží

30.09.2021

Legendární režisér Ridley Scott potvrdil, že se skutečně chystá natočit pokračování Gladiátora. 83letý režisér nedávno dokončil dva nové snímky, Klan Gucci a Poslední souboj, oba dorazí do kin ještě… (viac)