Padesátiletí provozu barrandovských ateliérů bylo okázale oslaveno výpravnou podívanou: v nákladných dekoracích hlediště varietního divadla (postavených pro seriál Cirkus Humberto) se sešlo mnoho ředitelů a ostatních důležitých. Usmívali se a předváděli zasloužené uvolnění po dobře vykonané práci při řízení socialistické kinematografie. Vladimír Sís to proložil ukázkami z filmů hlavně svých a také trochu i ostatních, kteří na "kopci snů" působili. (oficiálny text distribútora)

Marthos odpad!

Semeniště nevkusu a dovoleného barbarství. Tvůrci, patrně pro nedostatek času a inspirace, rezignovali na jakékoliv chronologické a faktické uspořádání významných mezníků v padesátileté historii barrandovského filmového studia a jali se dychtivému obecenstvu předvésti obvyklý jarmark estrádního šaškování a pitvoření. Jeden by očekával alespoň důstojné slavnostní zakončení, ale nic. Ticho po pěšině. Zazvonil zvonec a Barrandova je konec. Zaplaťbůh. ()

SOLOM.

Nevím, někdo od toho zřejmě čekal zázraky – ale tohle byl spíše takový průlet barrandovskou historií, průvodce interiéry, ukázky z filmů, natáčení, písničky, rozhovory známých tváří – no a na tom já taky nevidím nic špatného. Horníček i Kopecký tomu dodali šťávu – já dostal přesně to, co jsem očekával a rozhodně to nemíním nějak hanit a celkem jsem se u toho i pobavil. I z toho důvodu moc nerozumím zdejšímu nízkému ohodnocení. ()

zdeny99

Oddychová záležitost natočená při příležitosti padesáti let barrandovských ateliérů. Působí na mne jako takový VIDEOSTOP, jelikož jsou v ní desítky ukázek známých či méně známých až zapomenutých čsl. filmů. Já si u toho říkal, tak tohle znám, tohle za ne a díky tomu mě tenhle neznámý film bavil. Navíc ty ukázky jsou samy o sobě zpravidla tím nejlepším z těch filmů, tak se člověk pobaví. [213. hodnocení, 12. komentář, 40%] ()

Denny

Natočeno k padesátiletí provozu barrandovských ateliérů... Výpravná televizní podívaná, na které se sešlo mnoho tehdejších ředitelů a dalších důležitých a všichni se tvářili spokojeně. ()

IvonaK

Ať si každý mele co chce že je to hnůj. Mě se moc líbilo jak tehdější filmové hvězdy seděly v hledištích na barrandově a dívali se na ukázky z filmů pro pamětníky. A když jsem tam uslyšela zpívat tolik krásných nezapomenutelných písniček, tak mi bylo jasné že zásadně méně než čtyři hvězičky nedám. Akorát mě mrzelo že když dostala prostor Fabiánová, Bohdalová a Hrušinský, že ho tím pádem nedostal i pan Pešek který tam teda bohužel byl jen jako komparzista epizodní role. A taky nemám moc ráda hudbu Karla Gotta. ()

mac000

V té době (před 40 lety) nebylo mnoho jiných příležitostí, jak poznat blíže historii barandovských ateliérů (filmové dokumenty se skoro netočily a TV neměla o předválečnou kinematografii - kromě "Filmů pro pamětníky" - až takový zájem). Proto hodnotím jako vcelku užitečný počin . ()

Prubner

To bych rád věděl, co Vladimír Sís hulil, když tento film dával dohromady. Podivná filmová oslava Barrandova, v níž Sís naházel na jednu hromadu bez ladu a skladu ukázky ze starých filmů (i těch svých), Švankmajerovy animované vložky a úryvky z Podskalského televizní estrády "Trilobit se diví". Dokonalý mišmaš. Za pochvalu stojí leda tak Horníček s Kopeckým, kteří jsou občas vtipní, a písničky z prvorepublikových filmů. Kdo chce vidět, jak vypadá Vladimír Sís na tripu, má možnost. P.S. Estrádu Trilobit se diví jsem viděl taky a je rovněž strašná. Zajímavé je, že Sís měl zřejmě přístup k hrubému materiálu té estrády, protože použil jiné záběry z jiné kamery apod. Ve filmu chybí humorný rozhovor Rosůlkové se Svobodovou, rozhovor s Peškem, monolog Jiřího Dohnala, scénka Lábuse a Kaisera o premiéře nového filmu, písně Vondráčkové, Jiráskové, Bartošky, Vaculíka, Janžurové, Postráneckého a Patrasové. Rozhovory s herci jsou v estrádě trochu delší, stejně jako vystoupení kaskadérů. P.S.2: Marthosi, ty jsi vůl. Typický projev pravičáckého blba, zblblého oficiální propagandou. ()