Italský western na motivy příběhu Bonelliho oblíbených komiksů s kovbojem Texem Willerem (Giuliano Gemma), jenž se svými přáteli Kitem Carsonem a indiánem Tygrem (Nočním orlem) bojují s mexickými bandity, kteří dodávají indiánům kradené zbraně. Indiáni však nenávidí všechny bílé dobyvatele a k likvidaci nepřátel používají záhadnou, bleskově mumifikující látku. (Mariin)

leon66

Byl pátek roku 1988,druhý den ráno jsem se měl ženit. Abych uklidnil nervy a vypnul, rozhodl jsem se zajít do kina, ať už hrajou cokoli. A co byste řekli-hráli tento film. Jediné, co si z něj po těch letech pamatuji, byl pád hlavního hrdiny do bažiny a jeho následné vytažení, kdy měl na sobě čistou, neposkvrněnou, bílou košili.:-D Z nostalgie tři hvězdičky. ()

Martin741

Jaxom to napisal uz u Pale Rider-a od VychodnehoLesa : westerny boli v 80s mrtvy zaner, prakticky sa netocili a xa aj tocili tak boli silne podpriemerne a ubohe. Najvacsim klise bola kradez koni. Tu su aspon ti mexicki banditi a Indiani, ale rezisersky je to slaba rutina a dialogy plane. Gemma mi uplne prestal vadit - myslim si, ze hrat vedel  40 % ()

Flego

Toto je jeden z výnimočných comicsových filmov natočených ( a nakreslených ) v Európe, čo som videl ( samozrejme, okrem Asterixa ). Nie je sa síce čím chváliť, ale keď som to v dobách pravekých ( zima 1988 ) videl, bolo to pozeratelné. Zaujímavejšia je skutočnosť, že tento comics ( postava taxaského jazdca Texa Willera ) vznikla spisovateľom Luigim Bonellim a kresliarom Aureliom Galeppinim. Možno to nikomu nič nehovorí ( mne tiež nič ), ale je to možno zaujímavejšie ako ten film. ()

mortak

Pilot k seriálu, který propadl, a tak, aby se zaplatil, dostal se i do socialistického Československa. Škoda, že je to tak nízkorozpočtové a mizerně natočené. Prý jde o docela věrnou adaptaci jednoho komiksového sešitku a ten příběh má spád, pořád se něco děje, a je tu i spoře oblečená kráska. Jenže všechno to zabíjí odfláknutá režie a televizní zpracování. I přes nostalgii musím dát jen dvě hvězdy. ()

tuwanakha

Nenáročný pohodový dobrodružný film, kde mne zaujal Giuliano Gemma, který byl tehdy hvězdou italského westernu (uhrančivý pohled a nevinná tvářička dělaly svoje). Příběh je častečně detektivní pátrání po zloději, objevení záhadného zeleného amuletu, oběti se tam mění v mumie a nakonec finální vyvrcholení v Údolí obrů. Samozřejmě nechyběl ani romantický prvek (krásná žena), tajemno a napětí. Vše dohromady vytvořilo koktejl podobné chuti jako příběhy o Indym, jen zde chyběl ten nadhled a humor. O mnoho let později jsem se dozvěděl, že vše bylo napsáno již v roce 1969 jako komiks El Morisco ze série Tex (G.Bonelli+G.Letteri). ()